Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű ingatlan vásárlás....

Új építésű ingatlan vásárlás. Hogyan oldjuk meg?

Figyelt kérdés

Jelenleg saját tulajdonú lakásunkban élünk. Szeretnénk újépítésű ingatlant vásárolni. Kinéztünk két házat, mindkét helyen 50 %-ot kérnek szerződéskötéskor.

Ingatlanos azt tanácsolta, hirdessük meg a jelenlegit, de úgy hogy pár hónapra visszabérelnénk. Kifizetjük az előleget, a maradékot amikor elkészült, +CSOK+némi hitel.

Ez mennyire járható út? Vagy esetleg lenne más lehetőség?


2019. júl. 24. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Vannak ún. áthidaló kölcsönök is, erre keress rá.
2019. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem!
2019. júl. 24. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi most vettünk lakást jövő èv ilyenkori birtokbavètellel. Termèszetesen ezèrt cserèbe áron alul kaptuk meg (hasonlók voltak 25-30 millióèrt, mi 22,5-öt fizetünk. Nekem megèrte, neki megèrte, mindenki boldog. Mondjuk èn egy kicsit türelmetlen.
2019. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha áron alul adod el ilyen élethelyzettel, akkor a vevő türelmetlen lesz.:) Nem egy komfortos szitu.

1 év azért sok várni.

Azt is lehet, hogy a holmitok nagy részét raktározzátok, és csak a napi cuccokkal költöztök, és addig béreltek egy kis lakást. Én tudnék ilyen helyzetben kiadni lakást, keresem ezt az élethelyzetű bérlőt.

2019. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3 gyerekkel sajnos nem elég a kis lakás bérlése. Az iskola miatt tűnik jobb megoldásnak a saját visszabérlése

Bár szerintem ilyen hirdetésre nem sok jelentkező lesz, mindenki költözne, ha már kifizette a lakást.

2019. júl. 24. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Még egy gondolat: Többször adtak úgy el lakást, hogy bérlő voltam benne. Egyszerűen a következő hónaptól másnak fizettem.

1 év nem áthidalhatatlan, nem elképzelhetetlen. Sokan vannak ilyen helyzetben hidd el. ÉS sokan vesznek befektetésnek lakást. Hirdesd meg így.


Nálunk amúgy nem írták bele a hirdetésbe az egy éves birtokbavételt. Kitették 25-ért, mondtuk, hogy tetszik (magánszemély volt), mergvennénk. Mondták, hogy szuper, játszunk tiszta lapokkal, ők építkeznek, jövő májusra lesz kész, tehát augusztusi birtokvétellel tudunk szerződni, Cserében 22.5, ebből nem engednek tovább, ha kell kell, ha nem nem. Másnap vittük a foglalót.

Mi most albérletben vagyunk, ami még bőven kielégíti az igényeinket 1 évig. Annyi, hogy drága, 90-et fizetünk havonta, ezért akartunk mihamarabb sajátot. De azt a lakást 25 millióért is simán megvettük volna, kiemelkedő volt a kínálatban. Az albérlettel csak 1 millió körül vesztünk, tehát 23,5 volt a lakás. Na bumm.


Költöznénk már, alig várjuk. De simán van megoldás a helyzetedre. Lesz vevőd ha normális a lakás és korrekt az ár.

2019. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!