Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladok egy lakást amibe 26...

Ha eladok egy lakást amibe 26 évig laktam, és nem veszek másikat nekem adózni kell utána?

Figyelt kérdés
Örökség rendezésére illetve egy másik lakás felújítására akarom a pénzt felhasználni.

#2ertzui
2019. júl. 25. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell.

5 évvel a szerzés után már adómentes ősidők óta.

Most ráadásul már az 5. naptári évben az.

2019. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos különbség hogy a te tulajdonod volt 26 évig, vagy csak benne laktál 26 évig? A lényeg, ahogy az első is írta, az ötödik évtől adómentes az ingatlan értékesítés. De az mindegy hogy mennyit laktál benne, az számít mióta volt a neveden.
2019. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1993. óta van a nevemen, akkor vettem, annak nagyon örülök, hogy nem kell utána adózni.
2019. júl. 25. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen nem kell, csak ha a vásárlástól számított 5 éven belül adod el. :)
2019. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!