Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen hely Tatabánya? Miért...

Milyen hely Tatabánya? Miért adnak el sok ingatlant ott és miért sok az olcsóbb négyzetméter ár? Már kevésbé ipari övezet, mint volt a 20. században?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy egészen eltérő részei vannak, a Kertvárostól, az M1-es illetve vasútforgalom melletti ingatlanokig, de pl Felsőgallán feltűnően sok lakóingatlant adnak el, sokszor egész olcsón.


Vajon sok a kisebbség (tisztelet a kivételnek), és ezért? Sok a betörés, lopás? Nem jó a közbiztonság? Vagy ott rosszabb a levegő minősége? Zajos? Ipari jellegű? Vagy mert hirtelen más települések vonzóvá lettek a tatabányaiaknak?


És a többi városnegyede? Milyen a Kertváros?



2019. júl. 31. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
"Vajon sok a kisebbség" kb. az egyetlen ok ami miatt olcsón adnak egy ingatlant, bárhol is legyen az országban... az EGYETLEN oka ez.
2019. aug. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Regen jartam arra ugy igazan, viszont felsogallan mindig lattam romat es nem egyet.

Igazan az egy kieso resz a varoskozponttol, szerintem ezert is adhatjak el.

Mi is haznezoben vagyunk es ami tok jo aron lett volna az a roma telep szelen volt.

Sajnos ez van, senki nem akar ez az etnikum szomszedsagaban elni, megjegyzem en sem.

Amigy Tatabanya nem veszes, rokonaim elnek ott, vannak szep es jo reszek.

Sajnos az vitathatatlan teny, hogy sok a roma.

2019. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Felsőgalla és Kertváros is nagyon a város széle vannak igen lepukkant részek.

A gál lakótelep 10 emeletesei is egyre inkább getto jellegűek.

Alsógalla és Bánhida nyugis kultúrált városrészek ha használt házat keresel.

Vannak új épitésű társasházak és lakópark övezet is.

Nem zajos nem koszos mint régen amikor még ment a cementgyár meg az erőművek.

Az ingatlanárak már rég óta alacsonyabbak mint a hasonló településeken.

Nem hinném hogy az országos átlagnál több ingatlant adnának el. Én most akarom eladni a garázsom. Gondoltam megnézem mi a kinálat milyenek az árak. Hát 3-4 darabot hirdetnek az egész városban.

Az ipartelepen folyamatosak a fejesztések. Budapest és Komárom is elérhető távolságban van. Szóval aki akar az itt tud dolgozni.

2019. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A Kertváros mennyire biztonságos? Kedves előző, mit értesz lepukkant alatt? Romos, vagy romás? (Vagy mindkettő?)
2019. aug. 1. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Kertvárosnak van normális családi házas sorházas része is. A város széle felé haladva vannak rosszabb állagú házak és igénytelenebb emberek. A buszközlekedés sem túl rózsás. Ha nincs autód nem egyszerű kimozdulni. Sokan nem szeretik ezt a részt.

Ha ide akarsz kötözni nézz körül alsógallán. Van busz, vonatmegálló közelben van a tesco. Az egyik autópálya feljáró is itt van.

2019. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy városból mindenki menekül és ezért fillérekért adják az ingatlanokat,

miért mész szemben az árral??!

2019. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Tatabánya mindig is proli város volt. Régebben a levegője is elviselhetetlen volt, most sem a legtisztább levegőjű városok közé tartozik, de ez kisebb nagyobb mértékben jellemző az összes ipari városra.

Az ingatlanok itt is a rosszabb részeken olcsók, a jobb helyeken rendes árat kérnek. Sok a betelepülő fiatal, akik a gyárakat töltik fel, mert műszakos betanított munka fosásig van az egész régióban. Leginkább ez a jellemző álláslehetőség, meg a gyártás-termelés vezetői, mérnöki pozíciói, amikre nehezen találnak embert, mert Budapesten jobbak a bérek a diplomásoknak is, és nekik nem okoz gondot Budapesten lakást, házat venni. Gyári melósnak főnyeremény Tbánya, de ha vállalkozni szeretnél, vagy nem a gyártás-termelésben gondolkodsz, jobb, ha máshol keresgélsz lakást.

2019. aug. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 2. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!