Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van fél házam, másik felében...

Van fél házam, másik felében laknak, s nem hajlandó eladni a részét, hanem arra hajlandó csak, hogy megvegye a részemet, de csak annyit hajlandó fizetni érte, amennyiért így el tudnám adni, akkor tudok tenni valami jogi lépést, hogy mégis eladhassuk?

Figyelt kérdés

Mivelhogy az értékcsökkenést ő okozza. Nem lelakott, illetve annak a mértéke nem vita tárgya hanem pusztán azért csökken az én részem értéke, mert a ház fele lakott és ugye ő lakja..

(én meg az én részemet adnám el és és feleznénk)


2019. aug. 6. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha a ház fele-fele tulajdonban van, nem kényszerítheted, hogy adja el a tulajdonát.


Próbálj abban megegyezni, hogy annyit fizet, ami az egész ház piaci értékének a fele.


Válasszatok egy ingatlan értékbecslőt, aki hivatalosan ezzel foglalkozik. Kérjetek tőle értékbecslést, és a teljes érték fele jár neked.

2019. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy pont erre játszik. Ha nincs jogi lehetőségem akkor semmit se tehetek... Szóval nincs? Lényegében ezzel akkor pénzt vesztek? Az értékbecslésen már túl vagyok, s már ma aláírná a szerződést. Annyit adna amennyiért így eltudnám adni valakinek nélküle is. csakhogy elővásárlási joga van ugye, szóval akkor is az övé lenne. Így akkor csak 2 választásom van: nem adom el senkinek de akkor semmi pénzhez se jutok soha, vagy eladom neki annyiért?
2019. aug. 6. 17:19
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Vagy kiadod albérletbe. Akkor lesz havonta valamennyi pénzed.
2019. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
lakottan azt is csak potom pénzért lehetne. ennél többet érek ha a milliókat befektetem. az lenne a második legjobb megoldás...
2019. aug. 6. 17:23
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Akkor most az a lényeg hogy az eladási árral elégedett vagy, de pont neki nem akarod eladni? Most azt nem taglalnám hogy miért nem, nyilván megvan az okod rá, de ha így van, akkor marad ez a 3 opció.

Nem adod el senkinek, eladod neki, vagy kiadod bérbe.

2019. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Add bérbe sokgyerekes, problémás családnak. 1 hónap múlva újratárgyaljátok az adásvételt.
2019. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Pont azt akartam írni, amit a 6-os javasolt.

Ez a leghatékonyabb és leggyorsabb megoldás, csak félő, hogy utána te sem tudod kirakni őket.

Szerintem elég lenne csak beígérni neki, hogy eladod buckalakóknak, máris elgondolkozna az áron.

Vagy ha ezt nem akarod, akkor egy ügyvéd segítségével indíts "Közös tulajdon megszüntetése iránti pert" ott majd a forgalmi érték felén kell kifizessen, vagy neked őt.

Ha erre egyikőtök sem hajlandó, akkor elárverezik a házat és eladás után fele-fele arányban részesültök.

[link]

Utóbbiba nem kell belemennetek, de akkor valamelyikőtöknek kötelező jelleggel ki kell fizetnie a másikat, egyéb alternatíva nincs!

2019. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Elkerülte a figyelmemet, hogy a másik tulaj csak a ház felét lakja, tehát elvi akadály nincs, hogy te a másik felébe beköltözz.

Vagy ha ez egy kétlakásos ingatlan, akkor nyilvánítsátok társasházzá, mindkét lakás önálló albetétként szerepeljen, akkor forgalmi értéken el tudod adni, nem pedig csak egy közös tulajdon feleként.

2019. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Akkor most az a lényeg hogy az eladási árral elégedett vagy, de pont neki nem akarod eladni? Most azt nem taglalnám hogy miért nem, nyilván megvan az okod rá, de ha így van, akkor marad ez a 3 opció.


Nem adod el senkinek, eladod neki, vagy kiadod bérbe."


Második legjobb megoldás nem azt jelenti hogy elégedett vagyok. Nyilván az elsővel lennék elégedett, hogy eladjuk rendes áron.

Ha a bíróság megállapítaná, hogy a piaci ára felét egyiknek ki kell fizetnie a másiknak azért nem jó, mert nyilván én kifizetném neki a piaci ár felét, majd utána eladnám rendes áron az egészet, csakhogy éphogy nem akarja eladni, a másik fele meg: lényegében ezt ajánlotta már nekem is azzal hogy megvenné a részemet hasonló áron.

A cigány családdal a fő gond az, hogy ha ezt meglépném, egyszerűen elköltözne onnan van pénze új házat vennie, az egész a dacról szol. Az én beköltözésemmel ugyanez a gond, van hol laknom, ami megfelelő, s nem kell kerülgetnem őt. csak a pénzemhez akarnék hozzájutni s az érdekel van e erre mód, de akkor úgy néz ki nincs. Ezekszerint kb. olyan vagyok mint a milliomos hajléktalan akinek tartoznak 40 millióval, de a követelést nem lehet behajtani, így a gyakorlatban semmije sincs és az utcán él. Azzal a különbséggel, hogy én azért a feléhez hozzájuthatok, ha nincs más megoldás.

2019. aug. 6. 17:58
 10/19 A kérdező kommentje:

Várjunk csak!


"Ha erre egyikőtök sem hajlandó, akkor elárverezik a házat és eladás után fele-fele arányban részesültök."


Ezt írjátok. Itt én is licitálhatok? Mert akkor felajánlok érte egyből piaci árat, a felét úgyis én kapom s mikor az egész az enyém lesz el tudom adni rendes áron. ha piaci ár fölé licitálnak az nekem mégjobb mert több pénzt kapok. Alá meg nem tudnak licitálni, mert ép én licitáltam el a piaci árig. vagy ez hibás elképzelés? (Ha pedig ő veszi meg piaci árért ugyanúgy a pénzemhez jutok)

2019. aug. 6. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!