Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Amennyiben végrehajtás alatt...

Amennyiben végrehajtás alatt álló ingatlant vásárolnék?

Figyelt kérdés

Amennyiben végrehajtás alatti ingatlant vásárolnék, amire árverés során lehet licitálni. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben ha felajánlok egy fix összeget, amit elfogad az adós és rendezni tudja a tartozását akkor kilehet kerülni a "licitet" vagy törvényesen ebben az esetben mindenképpen sor kerül rá?



Köszi



2019. aug. 22. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Természetesen van rá mód, de csak akkor, ha többet ajánlasz, vagy annyit, amennyi fedezi a tartozást, és a teljes járulékos költségeit is, amit utólag számolnak össze pluszban. Ha tudod a ház állapota milyen, és neked még úgy is megéri, akkor hajrá. A mostani elszállt nevetséges árak mellett mindenképp jobban jársz. Bár már az árveréses értékbecslőknek is kezd elmenni az esze...


Nálunk is így vettek anno nem is rossz házat, bár ott volt turpisság... licitáltak a házra, de a volt tulajnak - gondolom zsebbe, hogy a maradékot is ki tudja fizetni - adták a többit.


Ennek azon egyszerű célja volt, hogy kevesebb legyen az átírási költség, illetve később 5 éven belül ha nyereséggel eladják, akkor az szja járulék is kevesebb legyen...


Ha gondolod hogy nem lesz licitáló, akkor te is megkerülheted a rendszert így...

2019. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a Végrehajtó, mikor ezt kérdeztük, hogy igen, lehetséges árverésen kívül megegyezni a volt tulajjal és ez a leggyorsabb de rizikós lépés is ha ismeretlen az illető.


De szerintem ez csak a folyamatos árverési rendszerben található ingatlanokra igaz, az éppen futó aukciókra nem. Max.ha nincs még rajta licit, talán akkor meg tudják még állítani. De kétlem.

2019. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első nem teljesen világos amit ír. Miért kellett volna a volt tulajnak fizetni ha egyszer licitáltak? Teljesen felesleges hisz a licit összegéért megkapták volna. Ott inkább a volt tulaj turpissága lehetett ez, mert a Vevők szempontjából ez egy felesleges ráfizetés volt,ha így volt.
2019. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ennek azon egyszerű célja volt, hogy kevesebb legyen az átírási költség, illetve később 5 éven belül ha nyereséggel eladják, akkor az szja járulék is kevesebb legyen..."

Ez a két dolog pont üti egymást. Ha kevesebbet fizetek, kevesebb a befizetendő illeték, de több lesz az SZJA később. Ha többet írnak vételárnak, akkor pedig több lesz a befizetendő illeték, de később kevesebb SZJA-t kell befizetni egy esetleges nyereséges eladáskor 5 éven belül.

2019. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 mint már írtam azért, hogy ne a teljes összeg után kelljen fizetni a járulékot. A többit zsebbe adták, mindenki boldog. Liciten megkapta volna annyiért, igen, de itt más volt a háttérben. Lehet megtámadta volna az árverési eredményt a volt tulaj - joga megvolt hozzá.


#4 lehet akkor nem gondoltam eladásra, és igen, kiüti egymást, erre nem gondoltam. De akkor is, valamelyik biztos játszik.


És lehet futó aukción is szerintem ilyet. Ilyen esetben semmi nem történik, visszaadják a pénzed amit előlegbe befizettél és kész.


NEm a licitálók lesznek az elsődlegesek, hanem hogy a tartozás rendezve legyen.

2019. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy csak akkor van ilyenre lehetőség ha az eszközkezelő veszi át az ingatlant. Persze akkor eleve nem is kerül banki végrehajtás/árverezés alá. Viszont az államtól visszavásárolhatod a házad. (ha rosszul tudom javítson ki valaki)


Egyik rokonom szokott árverezésen ingatlanokat venni. Tavaly a városában, azon belül is a lakóhelyéhez közel volt egy ingatlan ami árverezés alatt állt. Meg akarta venni befektetésnek.

Mikor megkezdődött az árverés, elkezdett licitálni rá, már akkor gyanús volt neki hogy valaki mindig egyből rálicitált (ha jól emlékszem 200 ezer volt a minimum licit lépcső)

Végül is az a lényeg, hogy akinek árverezték a házát ő, vagy egy "segítője" volt aki mindig rálicitált rokonomra. Ez utólag derült ki mikor látta unokatesóm, hogy pár hónap után is ugyan azok laknak a házban akik korábban is. (annak ellenére hogy elárverezték a házukat)

Piaci áron sikerült nekik vissza vásárolni licittel a házat, rokonomnak ez már nem érte volna meg így idő előtt kiszállt a licitből.

Ha úgy nézzük ez is egy megoldás az ingatlan legális visszaszerzésére. Plusz ha nincs konkurencia a licitben, akkor akár még nyomott áron is hozzá lehet jutni.

2019. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! Egyáltalán nem vagyok otthon a témában, tehát jó, hogy többféle véleményt is eltudok olvasni.
2019. aug. 23. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!