Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire csökkenti az ingatlan...

Mennyire csökkenti az ingatlan forgalmi értékét?

Figyelt kérdés
Közös tulajdonban lévő ingatlanunk maradék tulajdonrészét szeretném megvásárolni amiben több éve nem jártam,a másik tulajdonosnak tettem egy ajánlatot az én elképzeléseim szerint(beköltözhető ház használható közművekkel,mint ahogy otthagytam,max egy festés)de mondtam neki,hogy szeretném látni a házat szerződéskötés előtt.A házba bemenni nem tudok mert a kulcsok nála vannak,de a telken körbejártam,és kissebb aljasságokat észleltem.Mivel zártkerti ingatlan,vízellátását házi vízmű biztosítja,nos az az egész rendszer szét van barmolva,a szivattyú hiányzik,ezáltal felmerült a fenn említett kérdésem és ami még esetleg házon belül szóba jöhet,mert így ebben az állapotban életvitelszerű használatra alkalmatlannak gondolom,(se fürödni,se wc használat,se főzni,se mosogatni nem lehet)Legfejjebb az udvarról a kézi pumpás kútról.Ez így inkább építmény,nem ház.Ennek helyrehozása mennyibe kerülhet?Gondolok it egy megbízható házi vízműre,mester munkadíjára?Vélemények?Köszönöm!
2019. szept. 6. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
50000ert kapsz házivizművet, berakod a régi helyére és kész.
2019. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az még nem jutott az eszedbe, hogy szétlophatták??!

A zártkertekből sok minden el-el tűnik.


Amúgy nem is értem, hogy ez miért van házon kívül?

Télen, hogyan működne?

2019. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez télen ugyanolyan szigetelt aknából szolgáltatja a vízellátást mint a vezetékes vízhálózatnak kiépített aknák,fedett,fagymentesítve van.A vízmű megvétele nem probléma,kaptunk is javaslatot készülékre mestertől,munkadíjról még nem esett szó,de mesterrel csináltatnánk mert mi nem vagyunk ebben jártasak,és ha csináltatjuk akkor az legyen hosszú távra használhatóan megcsinálva.Emellett merül fel a kérdés az ingatlanon belül,hogy ott a vízvezetékek és radiátoros fűtésrendszer milyen állapotban lehet?!
2019. szept. 6. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most miért egyszerűbb itt vadidegenektől kérdezgetni, mint vásárlás előtt bemenni az ingatlanba? Vagy te zsákbamacskát szeretnél venni a forintjaidért?
2019. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp megnézem a házat belülről pont azért,mert nekünk nem mindegy,hogy utána mennyit kellene majd ráköltenünk.Mivel én tettem egy ajánlatot egy festés után beköltözhető házra,így sokallom az általam ajánlott összeget,az eladó fél pedig nem szándékozik faragni belőle,így pedig peres úton tudunk majd pontot tenni a dolog végére.Csak nem tudom egy értékbecslő milyen szempontok szerint értékel egy ilyen helyzetben?
2019. szept. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!