Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kifizetnétek a lefoglalózott...

Kifizetnétek a lefoglalózott ingatlan teljes vételárát 2-3 héttel korábban, mint az adás-vételi szerződésben van?

Figyelt kérdés

KP-s vevő vagyok. Ügyvéd előtt megkötöttük az adás-vételi szerződést és odaadtuk a foglalót. Az adásvételi szerződésben a teljes vételár utalási határideje október 1. A birtokba adás határideje október 13. Ennek ellenére már 4-edszor hív hónap eleje óta az eladó, hogy utaljam már neki a pénzt mihamarabb, mert kell neki a saját önerőjéhez.

Mondtam, hogy ebbe csak úgy megyek bele ha 2 tanús magánokiratban módosítjuk a fizetési határidőt és vele együtt arányosan a birtokba adási határidőt is korábbra hozzuk. Ebbe nem nagyon akar belemenni, csak szóban ígérget, hogy kiköltözik hamarabb 1 héttel (okt. 7-én). Normális dolog ha elutalom akár 2-3 héttel korábban a teljes vételárat, de a birtokba adás a megállapodotthoz képest talán 1 héttel korábban történne csak meg?



2019. szept. 13. 10:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az a gyanús, hogy az eladó nem akar szerződésmódosítást. "Verba volant, scripta manent, azaz A szó elröpül, az írás marad". Légy óvatos. Ha nem akar írásban szerződésmódosítást, akkor lépj vissza. Nem ismerem a szerződést, de szerintem nem foglalót, hanem előleget kellett volna adnod, mert nem mindegy. Visszalépésnél a foglaló marad az eladónál, de előlegnél visszaadandó.
2019. szept. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Legutóbbi lakásom eladásakor a vevő kifizette (átutalta) a teljes vételárat több, mint egy hónappal korábban az adásvételben rögzített birtokba badáshoz képest. Még csak nem is beszéltünk róla, az SMS értesítőből tudtam meg. Tulajdonképpen nem is értettem miért, én ugyanis nem kértem. Lehet, hogy azt gondolta, így előbb kiköltözöm, de nem tettem, mert akkor még nem találtam volna magamnak másik lakást.
2019. szept. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem értek hozzá, de ha nem muszáj én biztos nem utalnám el az egészet, pont azért mert mi van ha a végén ki sem költözik. Ha nem akar szerződést módosítani inkább visszalepnek, nem kockáztatnek, írtam is előbb nekem gyanús, főleg, hogy türelmetlen nagyon. Szerintem nem kell betojni inkább keresnék másik lakást mint pórul járjak..
2019. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi hozzászólót, és abból csak 1-nek van tapasztalata ingatlan eladással kapcsolatban.....

De azért mindenki szorgosan ossza az észt itt, szokás szerint...

Ami a szerződésben le van írva, lehet előbb is utalni, lényeg, hogy a határidőig meglegyen.

"és ha nem költözik ki időben?"


És ha kiköltözik, te meg nem fizeted ki a pénzt?


Lehet lovagolni részleteken, erre van a szerződés, és ezért ügyvéd írja.....onnantól meg már csak pár lépés egy esetleges végrehajtás.

2019. szept. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

utolsó

"Ennyi hozzászólót, és abból csak 1-nek van tapasztalata ingatlan eladással kapcsolatban....."


Mert te személyesen ismersz itt minden hozzászólót, és te vagy itt a helikopter.

Kicsit visszavehetnél az arcodból...

2019. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj utolsó, de mi óva intjük a meggondolatlan lépéstől. Elnézést, de egy ilyen kérdést hogy lehet egyáltalán feltenni? Leszarnam hogy hívogat mit van befosva nem lesz más lakás, mi a szösz komolyan. Inkább néznék mást, vagy ennyi kidobnivalo pénze van??
2019. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Pofám leszakad egyébként.
2019. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett? Hívott még?
2019. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Belement az ügyvéd előtti szerződésmódosításba és a korábbi birtokba adásba.
2019. szept. 24. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!