Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5 éve vásároltam vidéken egy...

5 éve vásároltam vidéken egy ingatlant, mellyen egy romos, lakhatatlan ház is van. Bármikor összedűlhet. A tulajdon lapon is romos, bontásra váró ház szerepel. Önkormányzat most küldött csekket,5 évre visszamenőleg fizessek be ház adót?

Figyelt kérdés
Köteles vagyok 5 évre visszamenőleg kifizetni egy romos ház után az adót?Eddig nem érkezett sem határozat sem követelés?!

2019. szept. 24. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, köteles vagy, mert nem az számít, hogy romos vagy sem. A telken van ingatlan, így fizetni kell adót.
2019. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdoni lapon nem szerepel a ház állapota :) Fizesd be az ingatlanadót ès szüntesd meg az èletveszèlyt.
2019. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. szept. 25. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!