Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 80-as évek végén,90-es évek...

80-as évek végén,90-es évek elején mennyiből lehetett házat építeni?

Figyelt kérdés

És ha a pénz értékét viszonyítjuk (akkori pénz - vásárlóérték arány) a maihoz, ma mennyinek felelne meg?


Tehát nem azt kérdem hogy ma miért 400 ezer egy m2 ha építkezünk, hanem azt, hogy ha csak az arányosításra koncentrálunk, "mennyibe kéne" mai pénzben kerülnie.


2019. szept. 26. 12:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Akkortájt születtem, de nem nagyon emlékszek már ilyenre, meg nem is firtattam sose. Tényleg alig emlékszek akkori árakra, meg ilyesmire.
2019. szept. 26. 12:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy mennyiből épült fel egy ház 30 éve, nem csak nálunk hanem világ szinten.

Azóta változott minden, és változni is fog szóval egyáltalán nem mérvadó a múlt árain elmélkedni.

Ez ugyan olyan mint amikor emlegetik a 3 forintos kenyeret, csak a havi 1000 forintos fizetést már nem szokták hozzátenni.

2019. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oké oké, de érdekelt volna azért az akkori vásárlóérték, és a mostani.


Na igen, de egy átlag fizetésből ma sem tudok "csak" 540 kenyeret venni, míg az akkori általad említett 1000 Ft-os fizuból ~330-at. Kicsit több mint másfélszeres arány.


Ahhoz képest sok minden (szerintem) nagyon nem csak 1.5x áron van manapság. Na de mindegy, ez nem ide tartozik, ingatlanokról volt szó.


Válaszod köszönöm azért.

2019. szept. 26. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ha igaz a pénzérték-index, akkor mi anno amikor 1994-ben építkeztünk kb. 7 millióért, az ma úgy 35 misinek felelne meg.

Ez egy megyeszékhely központjában lévő kétszintes ház.

2019. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!