Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja lehetett/lehet a...

Mi baja lehetett/lehet a növényemnek?

Figyelt kérdés

Egy ehhez hasonló pozsgás növényem volt/van, haldoklik :( [link]


Eleinte csak az alsó levelei megfeketedtek és lehullottak. Aztán a szára is megfeketedett/beszürkült és kezdett átterjedni a feketeség a középső levelekre. Végül nemcsak a fekete, hanem az egészséges levelei is elkezdtek lehullani.


(bocsi, ha nem találtam el jól a kategóriát, szobanövényről van szó)



2019. aug. 13. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok vizet kapott.
2019. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Csak akkor szabad az ilyen növényeket locsolni, ha teljesen kiszáradt a földjük. Nagy valószínűséggel túlöntözted, és gyökérrothadást kapott. Talán meg lehet menteni, ha teljesen új földbe ülteted át, és 1-1,5 hetet vársz az első locsolással. Utána kb. hetente locsold.
2019. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ez lehetett a baj, én majdnem minden nap meglocsoltam :( legközelebb jobban utánanézek, ha növényt veszek, hogy mik az igényei.
2019. aug. 13. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, már nincs egészséges szár. Ha lenne, akkor azt levágva és egy pár napig szárítva, újra lehetne gyökereztetni. Öntözni elég 2 hetente.

Viszont ha vannak egészséges levelek, akkor azokat ha rárakod bármely másik növény cserepében a földre, akkor mindegyikből lesz egy új növény. Sőt, még ablakpárkányra rakva is előfordulhat, hogy ott kigyökereznek.

De mondjuk nálad lehet, hogy felesleges, mert télen kinyírnád. Ez csak hűvös helyen, 15 fok alatt telel át szépen, szárazon tartva, és lehet, hogy neked nincs olyanod.

2019. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam átültetni, de ahogy kivettem a cserépből hirtelen az összes megmaradt levele lehullt és alatta látszódott, hogy fekete a szára :(

Akkor megpróbálom a levelet elültetni, hátha :)

Télen mennyire hidegre szabad kitenni? A teraszra ki tudnám tenni, viszont ott fagypont alá csökken a hőmérséklet főleg éjjel. Ha a terasz nem jó, akkor ismerősöm garázsában is el tudnám helyezni. Ott télen kb. 10fok van :)

2019. aug. 14. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:

0 fok alá nem mehet. 1-2 fokra is csak rövid időre, és teljesen szárazon tartva.

10 fok nagyon jó, szintén öntözés nélkül, de csak ha van fény.

2019. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!