Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ingatlanosnak nem kellene...

Egy ingatlanosnak nem kellene leellenőrzni az eladandó ingatlannál, hogy az összes közüzemi bekötés rendben működik-e?

Figyelt kérdés

Nincs kikapcsolva pl nemfizetés miatt, be van-e kötve egyáltalán, stb.

Ismerős(rokon) vett most egy ingatlant, ahol az ingatlanos tévesen informálta arról, hogy van-e rákötve csatorna.

És nincs.

Olyan ingatlanról van szó, aminél elég nagy tortúra ezt kiépíteni.

Elég nagy család költözik bele, kb havonta 2x lehetne hívatni a szippantóst enélkül.

A tulaj teljesen értetlenül állt ezelőtt, ő sosem állította, hogy be van kötve a csatorna.



2019. okt. 26. 08:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor perelje az ingatlanost.
2019. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A hirdetésben mi volt írva?Összközműves?

Vannak kérdések is külön a víz-villany-csatornára. Ha ott minden "IGEN" volt, akkor a hirdetés feladójával szemben el lehet járni.

Nyilván már törölve van a hirdetés, de a hirdetési portál archívumában megnézhető.

2019. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az ingatlanos hirdette, szerintem nem volt rá külön kitérve, ismerősnek szerintem szóban említette, hogy be van kötve.

Mondjuk az ismerős is ellenőrizhette volna, bár ezt nem tudom hogyan.

Jogilag ilyen esetben ki a hunyó, a jóég tudja.

2019. okt. 26. 09:13
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Akkor szerintem nincs sok opciója. Mondjuk ez tényleg szarvashiba mindkét fél részéről.
2019. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk 2 éve be van kötve a csatorna, addig emésztő volt és a vízdíjunk azóta a duplája, az emésztőt meg elég volt egy évben egyszer szippantatni, nagyjából 2 havi csatorna díjért.

"Olyan ingatlanról van szó, aminél elég nagy tortúra ezt kiépíteni."

Valószínűleg ezért nem lett kiépítve, de a szennyvíz elvezetése megoldott.

A vásárolt ingatlanban is nyilván van emésztő, ami szerintem jobban megéri, még talajterhelési díjjal együtt is.

Én ha tehetném, visszacsinálnám, de azt nem lehet.

2019. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Az ingatlanos eladni akar, halvány gőze nincs az ingatlanról, max bólogat. Ezt a tulajjal kellett volna megbeszèlnie, számlákat nèzni, ellenőrizni. Az ingatlanos ilyesmièrt nem fog felelőssèget vállalni. "A tèvedès jogát fenntartjuk" mondat általános a hirdetèsben, szerződèsban.
2019. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

"Elég nagy család költözik bele"


...és egyiknek sem volt annyi esze, hogy ilyen alapdolgot megkérdezzen az eladótól mielőtt megvásárolták??!

2019. okt. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanos egy dolgot ellenőriz, hogy a jutaléka be legyen biztosítva.
2019. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7, nem lehet mindenki olyan okos, mint te.....

Ismered a körülményeket?

2019. okt. 27. 03:45
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!

Megmondták, hogy "Magyarországon állampolgári jog hülyének lenni".

2019. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!