Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Piaci àr alatt kb 30%-al...

Piaci àr alatt kb 30%-al hirdetnek egy ingatlant amely a hirdeto kiskoru gyermekeinek nevèn van. Szerintetek mi lehet a csapda?

Figyelt kérdés

A hàz igy is 100 millio ft, tehat nem kis dologrol van szo. Allapota kozepes, szerkezete tokeletes es tele van komolyabb extràkkal pl beltèri medence. Tulajdoni lap tiszta. A mondàs szerint kulfoldi munkalehetoseg miatt elado. Kulturalt, de bizonyos szterotipiaknak (fekete mercedszekkel szabalytalankodo maffiozo kinezetu) megfelelo az ember aki hirdeti, ott lakik a csaladjaval.

Koszonettel varom otleteiteket,


2019. nov. 5. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Mintha úgy hallottam volna, hogy kiskorú gyerek nevén lévő ingatlant csak a gyámhatóság engedélyével lehet eladni. De nem szokták engedélyezni.
2019. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszi, ennek utana jartam. Stimmel, kell a gyamhatosag rabolintasa es engedelyezni szoktak.
2019. nov. 5. 16:10
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

100 milliós ingatlannál szerintem jobban jársz ha nem az anonim gyik-es közönségtől várod a válaszokat, hanem fizetsz egy illetékes embernek pár tíz ezret, hogy nézzen utána a dolgoknak.

Ha meg elméleti kérdés és nem áll szándékodban megvásárolni (gyanítom ez az opció játszik) akkor jó helyen jársz, mert itt bőven lesznek összeesküvés elméletek.

2019. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Ezt nézd meg: [link]
2019. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as igazad van es termeszetesen nem csak itt kutakodok vàlaszok utan ;)
2019. nov. 5. 16:18
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszi 4-es ezek jo indormaciok
2019. nov. 5. 16:19
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Nemcsak hogy a gyámhatóság engedélye kell az eladáshoz, hanem a gyámhatóság nyit egy bankszámlát a gyerekek nevére, arra kerül a pénz.

És hozzányúlni a számlához csak a gyámhatóság engedélyével lehet...

Ezt tudja az eladó?

2019. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Talán az jár az eladó fejében, hogy ismerve a tényeket és jogszabályokat, gyakorlatot, valójában 130 milliót fog kérni érte azzal, hogy a szerződésbe csak 100 kerüljön be, a többi meg a külföldi kiköltözéshez kell és a vevőnek sem kell majd igazolnia a NAV előtt, hogy az a plusz 30 milliója honnan volt.
2019. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 qkker1 ***** válasza:
73%

"Mintha úgy hallottam volna, hogy kiskorú gyerek nevén lévő ingatlant csak a gyámhatóság engedélyével lehet eladni. "


Nemcsak ingatlant, hanem pl. gépkocsit is, és az árat is jóvá kell hagyatnia gyámhatósággal! /így vettem kocsit egy barátomtól pár éve/.

2019. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
menj a *csába... mi a fenének kell itt vigéckedni, hogy te 100 millás házakat nézegetel, ill. tervezel venni? Ettől áll fel vagy mi?
2019. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!