Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vételi ajánlatot kaptam a...

Vételi ajánlatot kaptam a tulajdonomban lévő telekre. Segítség, mi a további teendőm?

Figyelt kérdés
Tegnap, mint szomszédos tulajdonos, részt vettem egy telekkimérésen, és az úr, aki a szomszédomban lévő telket megvette, engem is megkérdezett, eladnám-e neki az enyémet, mert egy lovardát akar ott építeni, és ahhoz kellene a nagy karám, amit részben az én telkemből alakítana ki. Ez egy külterület, zártkertnek van besorolva, jelenleg részben 15 éves akácerdővel van beültetve, illetve egy földes borospince is van rajta. Én eladnám neki, de nem tudom, mi a reális ár, mennyi a piaci értéke ennek a földnek, vagy hogy hová, kihez kell ebben az esetben fordulnom, hogy a vevő ne vágjon át, és tényleg annyit adjon érte, amennyit ér? Ingatlanirodára gondoltam, ott felmérik a tulajdoni papírok, helyrajzi szám, stb. alapján, hogy mennyit ér? Vagy keressem meg a tegnapi kimérést végző mérnököt? Az erdő értéke is beleszámít ilyenkor a vételárba? Teljesen tanácstalan vagyok, köszönöm, ha segítetek!
2019. nov. 22. 08:20
1 2
 1/17 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Nyilván attól függ hol van. Mekkora az az erdő. Vevőt érdekli e az erdő vagy csak a porta. Hivatalos bejegyzett erdő e. Ha nem esetleg előtte kitermelheted így az megmarad magadnak. Mindenkép ügyvéd kell aki az adásvételt intézi így nem lehet probléma.
2019. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Értékbecslésre felkérhetsz te is, de a vevő is valakit.

Ha ennyire nem tudod az értékét, akkor érdemes megbíznod neked valakit. Most hol tart az ügy? Ő várja tőled, hoyg mondj egy árat, vagy ő ajánl árat?

Cseréltetek elérhetőséget? Mikor akarná megvenni?

2019. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Millió értékbecsléssel foglalkozó cég van, keress egyet a lakhelyedhez közel és kérd fel!

[link]

Nagyon sok mindent figyelembe vesznek ilyenkor, elsősorban az ingatlan elhelyezkedését. Nyilván más árat képvisel egy balatoni kert, mint egy határ menti zsákfaluban levő.

2019. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, cseréltünk telefonszámot tegnap, azt mondta, majd ő fog keresni a napokban, ha az eredeti telek ügyével már egyenesbe került. És szerintem ő úgy gondolja, hogy ő fog ajánlatot mondani, csak előtte én szeretnék felkészült lenni az alapvető dolgokban. Az erdő nincs bejegyezve, csak magáncélra ültettem, úgy gondoltam, magamnak fogom majd kitermelni, de ha olyan ajánlatot adna, az sem zavarna, ha rajta maradna, és ő is mondta, hogy az erdő neki sem lenne gond.
2019. nov. 22. 09:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan irodába menj, ott dolgoznak értékbecslők is. Ők adnak pontos, írásos értékbecslést. Hozzáteszem, én eddig két ingatlant becsültettem fel, végül mindkettőt kb. 10 %-kal a becsült ár felett adtam el. Tehát ha mondjuk 10 millióra becsülik, érdemes első körben 12-t kérni érte, akkor még tud alkudni a vevő. Aztán meglátod.

Még nézegess hirdetéseket a környéken.

2019. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

A szomszédodnak kínált ár megfelel neked is?

Ha ennyire járatlan vagy, akkor én is azt tanácsolom, hogy fordulj irodához.

2019. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom sajnos, mennyit ajánlott a szomszédoknak, de azok a telkek pl. kisebbek, mint az enyém. Mindenképpen felkeresek egy szakértőt, nem szeretném, ha buknék rajta.
2019. nov. 22. 11:07
 8/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azt is kalkuláld bele hogy nagy tervei vannak tehát gondolom mindenkèpp érdekli. Így kerd meg az árát rendesen. Lehet gond nélkül kicsengeti. Nem a nincstelenek szoktak lovardát csinálni
2019. nov. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, nagyon nagyban viszi, egy elektromos Audi Q7-tel jött a tegnapi kimérésre, és mondta is, hogy neki itt komoly tervei vannak, pár millió gondolom nem oszt-nem szoroz neki...
2019. nov. 22. 11:30
 10/17 qkker1 ***** válasza:
100%

Felértékelteted, és mivel a vevő jobban meg akarja venni, mint te eladni, mondjon ő egy árajánlatot!

Simán elkérhetsz akár 50% pluszt is, neki van rá szüksége.

2019. nov. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!