Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vételi ajánlatot kaptam a...

Vételi ajánlatot kaptam a tulajdonomban lévő telekre. Segítség, mi a további teendőm?

Figyelt kérdés
Tegnap, mint szomszédos tulajdonos, részt vettem egy telekkimérésen, és az úr, aki a szomszédomban lévő telket megvette, engem is megkérdezett, eladnám-e neki az enyémet, mert egy lovardát akar ott építeni, és ahhoz kellene a nagy karám, amit részben az én telkemből alakítana ki. Ez egy külterület, zártkertnek van besorolva, jelenleg részben 15 éves akácerdővel van beültetve, illetve egy földes borospince is van rajta. Én eladnám neki, de nem tudom, mi a reális ár, mennyi a piaci értéke ennek a földnek, vagy hogy hová, kihez kell ebben az esetben fordulnom, hogy a vevő ne vágjon át, és tényleg annyit adjon érte, amennyit ér? Ingatlanirodára gondoltam, ott felmérik a tulajdoni papírok, helyrajzi szám, stb. alapján, hogy mennyit ér? Vagy keressem meg a tegnapi kimérést végző mérnököt? Az erdő értéke is beleszámít ilyenkor a vételárba? Teljesen tanácstalan vagyok, köszönöm, ha segítetek!
2019. nov. 22. 08:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

4: Akkor szerintem becsültesd fel, hogy meg tudjatok alkudni, amikor ajánl.

Ha ez megvan, ő megbeszéli veled és az ügyvédjével a szerződéskötés napját, és addig is a szerződés egyeztetése fog zajlani a három résztvevő közt, és a szerződéskötéskor átbeszélitek és ő lefoglalózza.

Innentől az ügyvéd mindent elmond. Ő fizeti az ügyvédet, de mindkettőtök ügyvédje, a tied is!

Mindenben fordulhatsz hozzá, ami kérdésed lesz.

2019. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a segítséget, mindenképp szakértőhöz fogok fordulni, és ha a vevő fogad ügyvédet, őt is megkérdezem. És akkor ebben a esetben ő állja az ügyvédi díjat is, ugye?
2019. nov. 22. 15:17
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, alapesetben az a szokás, hogy a vevő fizeti az ügyvédet. Egyedileg máshogy is meg lehet állapodni, de ha nincs különös oka, akkor így szokott lenni.

Bizonyára van is neki állandó ügyvédje, ha ingatlanokat vásárolgat.


És akkor ebben az eladási ügyben teljes mértékig is te is fordulhatsz ehhez az ügyvédhez, a te ügyvéded is.

Ha valamiért érdekellentét merülne fel, akkor szoktak érdekképviseletre másik ügyvédet fogadni az eladók emellé pluszban, tehát létezik ilyen dolog is, de nem jellemző az érdekellentét egy sima adásvételnél.

2019. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Még azt tedd majd meg, hogy akit megnevez ügyvédjének, leellenőrzöd a neten vagy telefonon, hogy tagja-e az Ügyvédi Kamarának.
2019. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hú, köszi szépen, ezek nagyon hasznos infók voltak! Akkor ezek alapján ne is becsültessem fel előre, hanem várjam meg az ő ajánlatát, és azt, hogy ügyvéd elé kerüljön a dolog?
2019. nov. 22. 15:29
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, pont azt írtuk többen is, hogy becsültesd fel!
2019. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én egyszer a családi nyaralót adtam el egy gazdag fickónak. A jobb és bal 9dal8 nyaralót már megvette nagyon kelleet volna neki miénk. Nekünk meg már nem. Sőt csak a telekre volt szüksége inkább. Úgy adtuk el hogy kifizette a házat is mi meg elbontottuk és hazahoztuk mert neki nem kellett .
2019. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!