Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közjegyzőnél mennyit kell...

Közjegyzőnél mennyit kell fizetni ingatlan adás-vételre?

Figyelt kérdés

Interneten a közjegyzői díjakat ingatlan adás-vétel esetében nem találom. Azt írják, hogy érdeklődni kell a közjegyzőnél.

Ezért gondolom, hogy a díjak a közjegyzőknél eltérhetnek, ahogy az ügyvédeknél is.


Kérdezném, hogy ki mennyi százalékot fizetett közjegyzőnek a vásárolt ingatlan értékéből.


Egy ügyvéd ismerősömtől kérdeztem, hogy nála milyen díjak vannak. Ő az ingatlan értékének az 1%-át kéri. Szerintem ez nagyon sok. 40 millió forint a lakás ára, ezután még 400 ezer forintot kifizetni csak a szerződésért rengeteg pénz.



2019. nov. 22. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

"Ő az ingatlan értékének az 1%-át kéri. Szerintem ez nagyon sok."

Az ügyvéd szerint meg nem sok! Nem csak az aláírás 15 percét fizeted meg.

A közjegyző sem olcsóbb!

2019. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

az brutálisan sok...


Kíváncsi vagyok, hogy egy 5 milliós háznál is ugyan úgy 1%-ot kérne? :DD


Neten találtam én is ügyvédet, 25 misi felett fixen ilyen 150et kérnek..


Ezek az ingatlan adásvételik egy sablon dokumentum a gépükön, behelyettesítik a nevet, címet és kész! Elballagnak utána 4-5 ilyennel a földhivatalba és beadják a bejegyzés iránti kérelmet.

2019. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

A közjegyző drágább mint az ügyvéd.

Különben éhen halnának a béna ügyvédek.

2019. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most találtam árjegyzéket egy VI. kerületi ügyvédnő honlapján.


21-50 millió Ft vételár közötti összegnél fix: 100.000,-Ft +Áfa a díj és minden költséget tartalmaz, a földhivatalnál is mindent elintéznek. Szerintem ez már korrekt.


Egyébként, egy ügyvéd nem sokat dolgozik egy szerződésen. Az ügyvédjelöltek, akik náluk éhbérért dolgoznak, mindent előkészítenek és az ügyvéd csak elolvassa az iratokat és ellenjegyzi a szerződést.


Volt már olyan szerződéskötésem, amikor az ügyvéd nem volt ott. Előre ellenjegyezte a szerződést és otthagyta az ügyvédjelöltnél, mert neki "fontosabb" dolga volt.

Aláírtuk a szerződést az ügyvédjelölt előtt és ő elvitte a földhivatalba.


Ez annál az ügyvédnél volt, aki most 400 ezer Ft-ot kér.

Annak idején nem kért ilyen sokat. Eléggé elszállt az árakkal, mert sok a munkája.

2019. nov. 22. 13:23
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Közokiratba foglalásnak felára van egy ügyvédi adásvételi szerződéshez képest. És semmi jelentősége nincsen ebben az esetben.

Tehát ügyvéddel szokták csináltatni, és 0,5% a szokásos díja, de olcsóbban is van.

(2% is lehet, többnyire kétnyelvű szerződés esetén fordul elő.)

2019. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Nekem 1%-ot kell fizetnem, és örülök hogy ilyen olcsón megúszom. Felénk már az 1,5% a jellemző.


Nekem inkább az ingatlan illetékkel vannak problémáim. Én a 4%-ot találom soknak. Mert használt házat veszek, mivel újra nincs pénzem. Pedig 35 alatt vagyok, első ingatlan, de 15 millió felett van. Utóbbi azért már szánalmas!! 10 éve is ennyi volt a határ, csak akkor ennyiból felénk olyan házat lehetett kapni amihez hozzá sem kellet nyulni, csak beköltözni. Most 15 ért 60 éves romokat árulnak, amik éppen úgy néznek ki mint mikor elkészültek...

2019. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!