Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Te mit tennél ebben a helyzetben?

Te mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Érdeklődtünk egy ingatlan felől, aminek mondjuk volt 30 millió forint a hirdetett ára. Jó helyen lévő ingatlan, jó adottságokkal, bár elég drága is a környéken.

Találkoztunk az eladóval, megmondtuk, hogy alkudni akarunk, mi 29,5 millióért akartuk, de ő csak 29,8-at mondott. Belementünk, erre azt mondta, még átgondolja és majd keres minket, hogy eladja-e ennyiért (200 ezer forintot alkudtunk volna!). Pár nap múlva hívott, hogy nem biztos, hogy eladja nekünk, mert megkereste egy régi érdeklődő, aki bár korábban kevesebbet ajánlott, ahogy mi sejtjük, de most lehet kifizetne többet is az ingatlanért. Nem tudjuk, hogy ez blöff-e. Most azt mondja az eladó, várjuk meg a másik érdeklődőt, mit mond, és majd eldönti, kinek mennyiért adja el. Van egy olyan sejtésem, hogy csak szórakozik velünk. Mikor rá akartam ajánlani az ingatlanra, hogy kifizetném a teljes árat, még a mondat elején lerázott (végig sem tudtam mondani az ajánlatot), hogy várjuk meg a másik érdeklődőt... nem értem, minek. Licitáltatni akar minket? Az ilyen eladótól jobb szabadulni? Ha mindketten ugyanannyit ajánlanánk, akkor kezdődik az egymásra licitálás:


2019. dec. 5. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

"Jó helyen lévő ingatlan, jó adottságokkal, bár elég drága is a környéken."


Ha már alapban is drága, akkor ne menj bele semmilyen licitálásba! Fogsz még a környéken találni másikat, olcsóbban!

2019. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekünk személyre szabottan elég jó lenne még drágán is. A gond, hogy az eladó macska-egér játékot akar űzni velünk. Azt sem mondja, hogy eladja nekünk ennyiért vagy annyiért, meg azt sem, hogy másnak adja el...
2019. dec. 5. 14:51
 3/15 anonim ***** válasza:

a pénzügyi része az ugye a realitás része a dolognak: mennyi pénzetek van rá, ha hitelt kell felvenni, akkor meddig tudtok elmenni, van-e előzetes hitelbírálat. Magyarul az ember észérvekkel el tudja dönteni, hogy anyagilag mi fér bele.

Van az érzelmi része, az a másik, hogy EZ KELL! és kész. És megoldható anyagilag, mert csak úgy megy.

Ebben a két pontban kell döntenetek.

2019. dec. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Inkább az a kérdés, hogy hogyan jöjjön ki az ember egy ilyen macska-egér játékból. Hogy az eladó istent akar játszani, aki majd eldönt mindent. Hogy szórakozik a vevőkkel, hogy kinek kell jobban és ki ajánl akár a hirdetési ár fölé is...
2019. dec. 5. 15:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd a dolgot, most már ha kimondtad, hogy eredeti áron megveszed, tartsd magad ehhez, és szerintem fog ő még keresni, ne félj. :)

Te meg keresgélj addig is más ingatlanokat, de bízhatsz benne, hogy keresni fog.

2019. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Én megkeresném és elmondanám, hogy az ajánlatom a meghirdetett ár, attól egy fillérrel sem több, ha megfelel neki, akkor keressen meg, további ajánlatom nincs!

... vagy belemész az eladó kedve szerinti áremelésbe, mert még azt sem tudni, hogy van e tényleg másik vevőjelölt.

Végét kell tudni szabni a történetnek, mert én kegyetlenül megszívtam így egy hasonló eladóval.

Végül jó drágán megvettem egy szart, amiben sohasem voltam boldog és később a környéken 30%-al tudtam volna venni jobbat.

2019. dec. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha legközelebb hív, mond meg neki már csak 27 atdsz érte. Ha nem felel meg neki keressen másik vevőt, te meg úgyis találsz másikat
2019. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a környék most eléggé telített, inkább az eladók variálhatnak és mint látom, 1-2 él is a lehetőségével...
2019. dec. 5. 15:39
 9/15 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Ott szúrtad el hogy 30 millánál 500 ezren kezdtél alkudozni. Kár volt vagy ha van 30 ad es szupr m8nden k8 kellett volna csengetni es kész az az 500 ami amúgy már csak 200 mit számított volna?
2019. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A 30 millió csak példa volt.
2019. dec. 5. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!