Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ezek az új luxuslakóparkok...

Ezek az új luxuslakóparkok miért nem írják ki az árakat?

Figyelt kérdés
Pl Budapart vagy Cordia oldalait nézve sehol nincsen ár feltüntetve, mindig csak a "kérj ajánlatot". Nem mintha lenne pénzem ilyesmire sajnos, de nem valami korrekt akkor sem. Gondolom annyit kérnek érte, amennyit kinéznek a vevőből. Bár valószínüleg ezeknek a nagyrészét úgyis valami külföldi veszi meg befektetési célból és üresen panganak majd évtizedeken át, míg a csóró egyetemista meg pályakezdő romos épületlekben kénytelen "lakni".
2020. jan. 20. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mutass egyet, én még mindenhol láttam árat.
2020. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem egységesek a négyzetméter árak, azért nem szokták kiírni mindenhol.


"Gondolom annyit kérnek érte, amennyit kinéznek a vevőből."

Ez nem a helyi piac, ahol alkudozni lehet, meg pofára mondanak árat...


Mivel kismillió dolog befolyásolja a négyzetméter árakat, így a legegyszerűbb az ajánlat kérés.

Mivel mostanában már csak szerkezetkészre csinálják meg a lakásokat (nem kulcsrakészre), így a vevő döntheti el hogy milyen burkolatok, berendezési tárgyak, gépészet, festés stb. legyen a lakásban.

Nyilván mondanom se kell hogy van olyan csaptelep ami 200 ezer, vagy van olyan burkolat aminek 50 ezer négyzetmétere.

Így mindenki egyedi négyzetméter árat kap az igényeinek megfelelően. Sőt van olyan aki majd külső céggel csináltatja meg a lakást. Neki pl. csak a nyers szerkezetkész m² árat kell fizetnie.

Egy csóró egyetemistának egy csóró lakásra sincsen pénze, nem hogy a Budapart (luxus) lakóparkba ahol 4-500ezer/m² körül lesznek majd a kezdő árak.

Szóval ebben nem értem a logikát, de mindegy is.

2020. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Részben azért, amit a 2-es is ír: egyedi burkolatok, egyedi szaniterek, egyedi belső kivitelezés a vevő kívánsága szerint jelentősen módosíthatja a végleges árat.

Részben sztem meg azért,mert ez marketing-fogás, a komoly érdeklődökkel rögtön felveszik a kapcsolatot, tudnak neki személyre szabott árajánlatot adni.

Kedves 2-es! Régen néztél lakásárat Budapesten. A 4-500ezer/nm az egy olcsóbb használt lakásnak az ára Pesten. A lakóparkokban inkább millió vagy afölött vannak a négyzetméterárak. Valóban nem a pályakezdők fognak itt lakást venni. (Vagy csak akkor, ha a szülők megtehetik, és vesznek neki itt egyet)

2020. jan. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

2-3: az esetek 90%-ban kiírják az árakat, szerintem semmi köze annak, hogy a vevő milyen extrákat szeretne. Adhatnának egy alapárat, attól később nyilván el lehet térni, az igények függvényében. Én is inkább fondorlatot sejtek a dologban, pl. ha érkezik három árajánlatkérés ugyanarra a lakásra, akkor az érdeklődés alapján már magasabban árazzák be az utolsó ajánlatkérőnek.

Azt nem értem, hogy miért gondolod, hogy pályakezdőnek, egyetemistának rögtön luxuslakásban kell kezdenie az életét, ez egyáltalán nem jellemző. Amúgy egy cseppet se sajnáld, hogy nem ilyenben laksz, borzasztóan vegyes szokott lenni a lakóközösség, a lakások nagy része ki van/lesz adva, simán tudja hozza a panel lakótelepek negatívumait (tudom, mindkettőben laktam).

2020. jan. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Mert 70 milliótól indulnak és megríjjad a nép.
2020. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#3 a 4-500 ezret a szerkezet kész lakásra írtam, ahol a vakolaton (már ha az lesz) meg a beton födémen-padlón kívül más nincs. Az is kezdő ár szar helyen lévő mondjuk földszinti lakásnál. Viszont ugyan úgy a lakópark része, és itt ez a lényeg.

Aztán utána nyilván a felső határ a további igényektől függ.

Egyébként a szintén luxuslakóparknak beharangozott Tópark lakóparkban is voltak már 650 ezertől kulcsra kész lakások, 2018 végén.

Annyit meg nem emelkedtek az árak, hogy 1-2 év alatt 30-40 millióval többe kerüljön egy átlag lakás a Budapart lakóparkban.

2020. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!