Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » MÁP+ lecsökkenteni az ingatlan...

MÁP+ lecsökkenteni az ingatlan árakat?

Figyelt kérdés
Eddig boldog boldogtalan ingatlanba fektette a megtakarításait, mivel nem volt értelme lekötni 1-2%-os kamatra. MÁP+-al már érdemes lekötni, elég népszerű is, elképzelhető hogy senki sem fog már BEFEKTETÉSI CÉLLAL ingatlant venni és lenyomja az árakat?
2019. szept. 11. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Infláció függő. Nincs akkora haszon rajta, mint egy hasznosított ingatlanon, de likvidebb a MÁP+.

Az árakat jelentősen egy jól kigondolt bérlakás program vagy egy kizárólag lakás/házépítést célzó támogatás csökkentené.

Jelenleg azonban az áfát visszaállítják, a babaváróval pedig a használt ingatlan vásárlást segítik.

2019. szept. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Nem fog lemenni, el van intézve minden szépen okosan, a tulajok pedig vérszemet kaptak, és ebből nem fognak engedni, "nem kótyavetyélem el" felkiáltással. Holott évek óta hirdeti. És anno fele ennyivel kezdte mint a mostani ár. Ha akkor kutyának nem kellett most se kellesz.
2019. szept. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Tudod sokan nincsenek rászorulva a ház árára. Ezért van az hogy nem akarja elkótyavetyélni. Ha tíz évig ott akkor ott áll. Én régebben évekig àrultam egy régi házat. Végül magasabb áron adtam el mint ahogy először akartam. Ha kell a pénz akkor meg úgy is enged az árból.
2019. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A MÁP+ egyértelműen lecsökkentette a befektetők jelnlétét az ingatlanpiacon. Ahogy olvasgattam gazdasági oldalakom (portfolio.hu napi.hu) a tavaly nyárhoz képest kevesebb ingatlan kelt el az idén nyáron. Viszont állam bácsi gondoskodik róla, hogy az ingatlan ára ne eshessen vissza: jan. 1-től 27% lesz az újépítésű lakások áfája. Emiatt jelentősen kevesebbb lakás fog épülni. Ez már látszik abból, hogy mennyi építési engedélyt eddig. Szóval a kínálat érezhetően csökkeni fog. A kínálat csökkenése+magasabb áfa még mindig árfelhajtó tényező. Bár a szakértők szerint (fent említett gazdasági lapok cikkei) a drágulás mértéke lassulni fog. Azaz: Az elmúlt 5 évben Budapesten megduplázódtak az ingatlanok árai. A következő 5 évben már nem fognak megduplázódni. De emelkedni fognak. (Esetleg stagnálni). Szóval attól, hogy vmi lenyomja az ingatlan-árakat, messze vagyunk, nagyon messze...
2019. szept. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!