Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű lakópark átadását...

Újépítésű lakópark átadását meddig lehet húzni?

Figyelt kérdés

Vettünk egy épülő lakóparki lakást Budapesten, viszont egyszerűen nem bírják befejezni. Kívülről már gyakorlatilag kész van, de még mindig nem költözhető állítólag. Már több mint 1 éves késésben vannak az átadással, a komplett vételi ár már több mint féléve kifizetve, kötbér nem jár mert az csak a "műszaki átadásig" járt ami megtörtént 6 hónapja, mindig azt mondják hogy "nem tudják" mikor lesz kész.

Van-e bármi jogi eszköz a tulajdonosok kezében ilyenkor? Most akkor húzhatják az átadást évekig, és a tulajdonosok semmit nem tudnak tenni csak kussolni és várni?



2020. jan. 30. 10:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Sajnos, ahogy az utolsó írja, számos esetben ez így megy:


[link]


[link]

2020. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam ezekről, viszont már ki van fizetve a komplett vételár és alá van írva a végszerződés. Mostmár nem lehet felmondani csak brutális kártérítés mellett mindkét oldalról.

Ezt az egyoldalú felmondásos témát az építkezés közepén szokták eljátszani, a mienk meg már előrehaladott állapotban van.

2020. febr. 4. 12:53
 13/14 anonim ***** válasza:

Én a kérdezőt se értem... mi az, hogy nincs kulcsrakész lakópark? Ez egyszerűen nem igaz, tegnap jártam pl. a Marina parton, rengeteg az eladö lakás. Lejjebb a Vizafogónál szintúgy. Persze, drágák, de nem ez volt a kérdés, hanem, hogy van-e. Amire az a válasz, hogy van.


Az se igaz, amit írtál a négyféle bp-i lakásról. Van ötödik kategória is: újszerű, 2000 után épített lakások. Ezek a legjobbak. Jó nehéz is őket megcsípni.

2020. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon adják el, főleg ha első ütemes. :(
2020. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!