Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház leválasztott...

Családi ház leválasztott felső szintjét eladni vagy kiadni éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Adott ismerősömék kétszintes családi háza, melynek két szintje két külön lakrész, egymástól teljesen elválasztva, külön bejáratokkal és külön, kb. 500-500 négyzetméteres telekrészekkel (megosztási szerződés van).

A felső szint kb. 80-100 négyzetméteres, nappali + 2 szobás, jelenleg nincs használatban, de felújított, jó állapotú. A hozzá tartozó leválasztott telekrészen garázs, sufni és egy kis fedett kiülő is található. (Az alsó szintet a tulajdonosok lakják, állapota közepes-jó.)


A felső lakrészt szerintetek eladni vagy kiadni éri meg jobban? Tulajék az eladás pártján állnak, habár nincs szükségük a hirtelen jövő nagy összegre. Elmondásuk szerint olyan 40-50 millió közötti áron hirdetnék meg. Én személy szerint úgy látom, hogy az ő esetükben inkább a kiadás lenne jövedelmezőbb (szvsz. bérlőt találni egyszerűbb egy leválasztott lakrészre, mint vevőt), erre is próbálom őket rábeszélni. Ti eladnátok vagy kiadnátok?


A ház elhelyezkedése: pesti oldal külvárosa, jó környék, csendes utca, kiváló tömegközlekedés 5 perc sétára.



2020. febr. 3. 12:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan idióta, aki így megvenne ennyi pénzért egy házrészt, hogy aztán egész életében alkalmazkodhasson másokhoz. Ennyiért tényleg már építkezni is lehet, de különálló használt, jó állapotú házat venni mindenképp. Kiadni esélyesebb.
2020. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp csak kiadni. Ha bármi gond lenne a lakókkal, meg tudnak tőlük válni. eladni csak nagyon ár alatt tudnák. Egy ház felső szintjét megvenni? aki házat akar, ennyi pénzért már vesz önálló házat Pesten vagy az agglomerációban. Aki lakást akar, az azért akar lakást, mert nem akar bajlódni a kerttel. szóval ez még 40-ért is túlárazott, mert nem önálló házról van szó.
2020. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Pesti oldal külvárosa (XVII-XVIII ker?) társasháznak minősülne a felső szint eladásával, de közös tulajdonú telekkel.

Baromi szerencséjük kell hogy legyen 25-30 milliós eladási ár megfizetése esetén, de én pont a helyükben nem mernék idegenekkel közösködni.

2020. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Kiadni sem túl jó... de ha te közösködni akarsz a portádon. Nyilvánítsd át mindjárt társasházzá. 100 ezer alatt nehogy add.
2020. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

40-50 millióért önálló családiházat kapsz, nem egy ház felső szintjét..


Budán talán elmenne ennyiért, de ha pesti oldal, felejtsd el, főleg az ilyen 18.19. kerületben..

2020. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megnyugodtam, hogy nem csak szerintem lenne badarság eladásra meghirdetni, pálne ilyen áron... Mindenesetre, ha mégsem hallgatnak rám, kíváncsi leszek, mire mennek az eladással.
2020. febr. 3. 18:43
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha eladják egy az egyben, s vesznek egy másik, kisebbet, lakásuk is, pénzük is lesz. De ha ragaszkodnak a házhoz, akkor inkább kiadni, mint el.
2020. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
50ért lakjak egy házban vadigenekkel, meg nyáron mellettük feküdjek a saját kertemben? Ennyiért akkor veszek egy kisebb házat, lakást és azt csinálok ami akarok.
2020. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%
Eladni célszerűbb lenne, de nem fognak rá vevőt találni. Így marad a kiadás.
2020. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Eladni szerintem csak "áron alul" lehetne (40 millióért semmiképp). Ennyiből az ember már sajátot akar, nem egy ilyen megosztott öszvér megoldást.

Én azt javaslom, hogy hirdessék meg, akár a gondolt piaci árnál kicsit alacsonyabban, így sok jelentkező lenne és lehetne válogatni. Inkább legyen egy kicsit kevesebbért egy normális, megbízható, rendes bérlőm hosszú távra, mint hogy 1-2 jelentkezőből kelljen választanom egy félhülyét, akik évente cserélődnek.

2020. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!