Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a reális ára egy 1500...

Mi a reális ára egy 1500 m2-es "nadrágszíjparcellának"?

Figyelt kérdés

Van a családunk tulajdonában egy L-alakú, összesen 1500 m2 nagyságú földdarab. Már régóta nincs dolgozva, és mivel a szomszédoké sincs, pontosan már azt sem tudjuk milyen széles. A nagyszüleim még tudták, de meghaltak. De kb. olyan széles, hogy kisebb gyümölcsfák még elfértek rajta (meggy, alma, barack), de már egy diófát nem lehetett ráültetni, mert hamar kinőtte a helyet, ennyit tudok.


Gyümölcsfák és egy részén szőlő volt ültetve régen, ezek többsége kipusztult, elgazosodott.


Jelenleg MŰVELÉS ALÓL KIVETT TERÜLETNEK számít.

Külterületen van, de úgy, hogy pont a belterületen van. És az utcában tovább kifele menve a településből, már van építve 2 kisebb családi ház. (Igaz ugyan, hogy elvileg nyaralónak vannak mondva, de állandóan ott laknak.) Tehát igen esélyes, hogy előbb-utóbb ez is belterület lesz, stb...


Jelenleg azonban az én és néhány szomszédom földje is növénytermesztésre a legalkalmasabb, igaz a föld nem a legjobb minőség, de nem is a legrosszabb. Építkezésre bár nem rossz hely, vannak még ennél ideálisabbak a közelben, ezért ez még azért odébb lenne, hogy teleknek adjuk el esetleg többen is egyszerre...


Pest megyében van, 30 km-re Bp-től.


Viszont unom már nyaranta a parlagfűmentesítést, egyebet. Arra gondoltam adjuk el végre. Ráadásul állítólag van egy új lakó a faluban, aki érdeklődött már másoknál földek iránt, mert szívesen foglalkozna ilyesmivel.


Megvárom, hátha engem is felkeres, vagy ha nem felkeresném én.

De mégis mi az a reális ár, amit elkérhetek érte a fentiek alapján? Semmi pénzért azért nem szeretném odaadni.


Várom a véleményeket, köszönettel!



#ár #Pest #megye #nadrágszíjparcella
2020. febr. 18. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

A földhivataltól ki tudod kérni, hogy pontosan mekkora a telek és hol vannak a határai.


1500nm-es telket gyorsan kinőtte egy diófa? 1500m hosszú és 1m széles vagy mi?


Az értéke a nulla forint körül mozoghat, ugyanis nagyon kicsi. A vevő pontosan tudja, hogy egy ilyen területet a tulajdonos nem tud hatékonyan művelni viszont ha nem adja el akkor terheket ró rá (pl parlagfű, amit te is említettél), emiatt nagyon alacsony árat fog érte ajánlani. Úgy van vele, hogy ha nem fogadod el akkor magadat szivatod meg.


Néhány tízezer forintra számíts szerintem.

2020. febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1500 négyzetméter az össz nagyság, és nem 1500 méter hosszú!!!! Nyilván nem 1 méter széles, ember!


De most hogy 4 méter széles vagy 5? Esetleg 6, de talán mégis inkább csak 3? Na ezt a jó ég tudja. Mindössze annyi az emlékem, hogy pl. egy kajszi vagy egy meggyfa békében éldegélt rajta, amíg csak bírt, de diófával már nem mertek próbálkozni az ősök 1-1 szomszédvita után. (Manapság már nincs vita, egyik sem dolgozza a földjét, össze is folytak szó szerint....)

Ráadásul ha eladnám, elég biztos, hogy 1-2 szomszéd is csatlakozna, együtt jobban elmenne szerintem.


Szóval ha így érthető már a kérdésem....

2020. febr. 18. 09:36
 3/15 A kérdező kommentje:

Melyik földhivatal mondja meg a határokat???


Ugyan már!


Egy másik föld ügyében egyszer voltunk bent földhivatalban, és hiába kérdeztük, nem árultak el semmit! Helyrajzi szám alapján kikeresték, meg mondták hány m2, amit elve mi is tudtunk... és vethettünk egy pillantást a monitorra, hogy kb. hol található. Azt a földet eladtuk. A vevő foglalkozott a kiméretéssel.


De a földhivatal se a szélte se a hossza méretét nem árulta el! Ilyen Magyarországon nincs!

2020. febr. 18. 09:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Így sacc alapján max pár 100e Ft.

Egyébként ahogy régi mondás tartja,minden annyit ér amennyit adnak érte.

2020. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Tényleg ennyire hülye vagy? Nyilván viccből írtam az 1500m hosszat, mivel ha szerinted egy fa kinövi akkor kva hosszúnak és nagyon keskenynek kell lennie. Az, hogy te cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt állsz még nem jelenti azt, hogy a gyámodnak a földhivatal nem adja ki az adatokat.


Párszázezer forint... max egy álomban. Szerintem ha ötvenezret kap érte a kérdező akkor már indulhat a bulimobil. Nálunk az ilyeneket 20eFt ért veszik bérbe, 20 évre(!).

2020. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy az ilyen telkek csak a szomszédnak érdekesek, ha terjeszkedni akar. De írod, hogy a szomszédság sem foglalkozik a sajátjával.

Valóban csak összefogással tudsz megszabadulni tőle, úgy hogy közösen adjátok el egy normális m2 árért, amit utána leosztotok a tulajdon arányában.

2020. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában szinte semmit sem ér. Max 100e ft. Jól írják, a szomszédokkal közösen kellene eladni. Úgy már van észrevehető értéke.
2020. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
3-4 méter széles zártkertnek (legyen akármilyen hosszú) 0 forint az értéke.
2020. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nulla Ft, semennyi. Önmagában eladhatatlan. Több a szinten tartására fordítandó összeg, mint amennyi hasznot hajtana az 2-3 gyümölcsfa vagy krumpli.
2020. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Közel egy évig hirdettem INGYEN a tökéletes arányokkal rendelkező 2500 m2-es gyümölcsfás, szőlős, karbantartott földemet, mire most egy hete lett valaki, aki hajlandó SAJÁT HASZNÁRA művelni, mivel részesedést nem kértünk.

Szóval, nagy reményeket ne fűzz hozzá, ma már a kutya nem akar bajlódni földekkel. A fiatalokat nem érdekli, az öregeknek meg már nincs hozzá erejük, de amennyivel még elbírnak, akkora van is nekik.

Esetleg ha 100 hektár lenne, akkor nagy szerencsével(!) talán lenne rá felvásárló.

2020. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!