Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mit tanácsolnátok, mit...

Ti mit tanácsolnátok, mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok (mindjárt 18) és gimibe járok . Tervezem hogy megyek tovább egyetemre néprajz szakra. Nah de a lényeg , hogy ha esetleg fizetős szakrészre kerülnék akkor merjek diákhitelt felvenni ? Igazából szüleim nem hiszem hogy fognak tudni támogatni anyagilag mert hiába keresnek jól , ha nevelőapám kapzsi mint az állat de komolyan . Gondolkoztam rajta hogy ha összejön az egyetem akkor mellette dolgozni kellene , de nem tudom hogy bírnám-e. Mellesleg tegyük fel hogy felveszem a diákhitelt , oké , utána elmegyek dolgozni , idővel kifizetem de utána mi lesz ? Valahogy házat is kellene vennem , albérletet nem akarok , putriban szintén nem akarok lakni , szóval megint csak elkerülhetetlen a hitel . Mellesleg egyébként minnél hamarabb el akarok húzni itthonról . Szval valakinek van valami jó ötlete eme problémák lehetséges megoldására ?

2020. febr. 18. 16:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy lemaradt : 17/F (az elején annyit közöltem csak hogy 17 éves vagyok , elfelejtettem említeni hogy fiú vagyok )
2020. febr. 18. 16:05
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

A legfontosabb olyan szakra menj amiből meg is lehet élni!

A néprajzi diploma a Mc Donaldshoz pont jó lesz.


Miután találtál egy értelmes szakot akkor utána vehetsz fel diákhitelt és mellette mehetsz dolgozni.

Én annak idején gépészmérnöki képzés mellett heti 3 napot, és az egész nyarat végig dolgoztam, és túléltem. Ha vizsga időszak végén maradt még időm akkor addig dolgoztam heti 6 napot amíg el nem kezdődött a suli.

2020. febr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy csak a mekiig jutnék el a néprajz diplomával . Viszont én minden áron neprajzra szeretnék menni , mivel ez érdekel a legjobban . Minden esetre ment a zöld kéz
2020. febr. 18. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A néprajz szakon nem olyan nagy a ponthatár és a túljelentkezés szerintem. Ha viszonylag jók az eredményeid, akkor bekerülhetsz államira.

A diákhitelt addig kerüld, amíg tudod. Menj el nyáron dolgozni, gyűjtögess. Egyetem mellett, ha meg tudod oldani vállalj diákmunkát.

A néprajz szakról annyit, hogy akkor menj oda, ha tényleg ez a vágyad, vannak terveid vele. Nehéz lesz elhelyezkedni majd. Lehetőségek: maradsz az egyetemen phd-zol és ott tanítasz, kutatsz egy témát, tanulmányokat írsz belőle. A másik irány a múzeumok világa. L Szóval igen jónak kell lenned a szakmában, hogy megtaláld a számításodat.

2020. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha te is belátod a jövődet ezzel a szakkal, akkor nem igen értem minek pazarolsz el 3,5 évet az életedből!

Mivel humános beállítású lehetsz, valami közgáz vagy hasonló szakot kellene választanod mert:

- A szakmádban tudsz elhelyezkedni

- lesz jól fizető munkád!!!!

- ki tudod fizetni a diákhiteled, ha csak az alapot fizeted csak több lesz!

- utána vehetsz fel lakáshitelt, vagy akár párhuzamosan a diákhitellel fizeted, mert megteheted.


Ha stabil az életed anyagilag, akkor élhetsz a hobbidnak amit nevezzünk néprajznak. Nem lesz gond kifizetni a tandíjat sem.

2020. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az utolsóval. Ha tudod h csak a mekiig jutsz vele akkor miért pazarlod az időd? Hobbiként is lehet tanulni. Mert ha fizetősre vesznek fel és 4 évig fizetsz hitelből aztán " mekizel" az neked miért lesz jó?
2020. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg nem akarlak elkeseríteni, de bölcsész diplomával folyamatos pénzügyi gondjaid lesznek. Nemhogy saját ház, de még a bérleti díj előteremtése is bajos lesz.

Nagyon kevés szakmai munkahelyből fogsz tudni válogatni és harmadával kevesebb pénzeket adnak majd mint a lidl kasszában...


1. kell egy szakma, amiből megélsz. Ha neked nem szimpi a matek a közgáz szakokon, akkor sincs nagy baj. Tanulj ki egy szakmunkát. Az ács-asztalos tipikusan ilyen hagyománykövető szakma, talán még élveznéd is.


2. amikor van pénzed és nem azon izgulsz, hónap végén mit eszel, olyan néprajzzal kapcsolatos hobbit űzhetsz, amilyet csak akarsz.

Hidd el, nem maradsz le semmiről ha nem járod ki a néprajzot, azt a tudást bármikor felszívhatod későbbi életed során, de az életed pénzügyi alapjait csak most tudod letenni. Ahogy írtad, ebben csak saját magadra számíthatsz, gondold meg alaposan.

2020. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy hiába ez az álmod, első körben egy életképes szakmát lenne érdemes tanulnod, amiből megtudsz élni. Amikor ez már megvan, megteremted az alapokat, akkor lehet önmegvalósítani és az álmok irányába menni.

Hidd el nagyon megfogod bánni, ha nem így teszel, csak szenvedni fogsz.

Van olyan jóbarátom, akinek álma volt, hogy könyvtáros legyen. Imádja a könyveket, imád ajánlani, imádta mindig is a könyvtáros légkört. Elvégezte a szakot, kidobott egy csomó államilag támogatott félévet az ablakon, majd egy évig keresett a szakmában munkát és rájött, hogy ez kihalásos úton működik maximum. Elkezdett egy másik szakot, ami talán piacképesebb. Ezzel azt érte el, hogy 28 évesen még a szüleivel él, egyetemre jár és hiába diákmelózik, valamennyire az anyagi támogatásukra szorul. Ezért mondom én azt, hogy előbb az ész, utána a szív ilyen formában!

Nekem a vágyam volt, hogy valamilyen kreatív kétkezi munkám legyen. Nagyon szerettem volna varrni. Mérnök lett belőlem. :D Ezt is megszerettem viszonylag gyorsan, úgyhogy szerencsés vagyok és más kérdés, hogy ma a varrásból is jól élnék szerintem. Viszont az irány az volt, hogy előbb a diploma és a biztos alapok, majd a vágyak beteljesítése. Mérnök vagyok. Érdekelt a gazdaság, így végül azt is elvégeztem, jól keresek, van lakásunk, van mindenünk. Most jutottam el odáig, hogy szabad estéimen varrótanfolyamra járok és ezirányban is próbálgatom a szárnyaim. Imádom, így eltudom képzelni, hogy egyszer 180 fokot vesz az életem ilyen szempontból, de nem bánom, hogy biztos lábakon állok addig is.

Én nagyon óvaintelek. Te is érzed, hogy nem feltétlenül jó irány ez. Hitelbe vered magad, nehezen fogsz tudni elhelyezkedni benne és nem is egy agyon fizetett szakma, amivel jól lehet boldogulni.

2020. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!