Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szegediek, szerintetek olcsóbb...

Szegediek, szerintetek olcsóbb lesz a távfűtés a geotermikus rendszerrel?

Figyelt kérdés
Látom, hogy Felsővárosban több helyen folyik a geomtermikus fűtés kiépítése. Mit hoz ez majd később? Értékesebbek lesznek a felsővárosi panellakások? Olcsóbb lesz a szetáv? Az egyedi fűtésű lakásokat (társasházi) is át fogják erre állítani? Ha azokat nem veszik ebbe bele, értéküket fogják veszteni?

#geotermikus fűtés #SZETÁV #szeged-felsőváros
2020. márc. 9. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem hinném, hogy olcsóbb lesz a fűtés, hiszen az nem a szolgáltató érdeke, illetve ki kell termelni a bekerülési / karbantartási költséget is.


A lakások nem hinném, hogy ettől értékesebbek lennének, hiszen a fogyasztó szempontjából tökmindegy, hogy honnan jön a meleg víz, magyarul az égvilágon semmilyen érzékelhető különbséget nem fog tapasztalni.

2020. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És mit gondolsz ezt csak a szetávos lakásokat fogja érinteni, vagy előbb utóbb minden társasházi ingatlant is, ahol nem távhő van, hanem egyedi gázfűtés?
2020. márc. 9. 08:40
 3/6 anonim ***** válasza:
ööö... miért érintené azokat? Vagy majd szerinted dafke bekötik nekik a távfűtést, mikor az amúgy sokkal drágább mintha gázzal fűtenének?
2020. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez a kérdés engem is foglalkoztat időnként. Tavaly nyárig bezárólag egy főleg felsővárosi panellakást el lehetett adni nagyon gyorsan, jó áron. Aztán jött egy nagy esés panellakások terén. Én decemberben bírtam eladni, úgy, hogy októberben kezdtem el hírdetni és akkor sem annyiért, amennyiért szerettem volna, felsővárosi 3. emeleti 47nm lakásom. Szóval érdekes a kérdés, hogy így majd "zöld energiás" házként lehet hírdeti a panelokat Szegeden, mert nem csak a felsővárost érintik, olvass utánna. A lényeg, hogy emiatt most még nem, de később biztosan értékesebbek lesznek az ingatlanok Szegeden, mert jelentősen csökken a levegő tisztasága ELMÉLETILEG. A kérdésed pedig az egyedi fűtéses lakások terén pedig én értem. Meglehet, hogy az NKM-nek is lesznek kútjai, amivel azok is "zöldebbek lesznek".
2020. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Győrben már most is geotermiás fűtést használnak, Péren és Bőnyön vannak a kutak. Olcsóbb nem lett, és nem hinném emiatt emelkedtek az ingatlan árak.
2020. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Kevés embert èrdekel a zöldebb, inkább az olcsóbb fütés miatt lenne drágább.

Viszont ageotermikustól olcsóbb nem lesz. Egyrészt ásványtalanítani kell a vizet, mert mindent tönkretesz, ezt az iszapot el kell szállítani és a vizet ismét vissza kell nyomni oda ahonnan kivették. Ez nem olcsó

2020. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!