Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Zajos a távfűtés! Mi lehet a baj?

Zajos a távfűtés! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Üdv! Olyan problémával küzdők a helyi távhő szolgáltatóval, hogy nemigen tudnak/akarnak mit kezdeni a problémámmal, miszerint a radiátor csőből kopogás szerű hang hallatszik, majd alulról mintegy a födémen keresztül huppogás hallatszik. Mintha valaki a pincében ütné a falat. Alattunk a hőközpont.

Arra rájöttem, hogy a huppogás a pincében futó fűtés csövekből jön. Igaz ott halk pattogás hallatszik, de fent már huppogás.

A távhő felé már tettem pár bejelentést,de egykét himi-humi piszkáláson kívül nem tesznek semmit! Sok bejelentést követően irtak jegyzőkönyvet,de a szakik akik kijöttek két percet sem voltak és azt mondták hőtágulás!

Mármost! 3 hónapig érdeklődés hiányában nem volt! Kb 3 hete kezdte! Két hétig folyamatosan, majd mikor van mikor nincs! Ráadásul az extra: este pontosan 22:40-kor befejezi! Pedig a fűtés 23 óráig megy! Milyen hőtágulás az ilyen!? Ráadásul az egyik szaki olyan frankó légtelenített, hogy azóta olyan a lakás mint egy tücsök telep!! Anno a szezon elején csak a sipolással bő egy hónapot játszottak,mire megcsinálták! Persze lakásba nem jöhetnek fel! De ha egyszer csak ott hallani!?

Mit tudok tenni még? Mi lehet a probléma!?



2020. febr. 18. 21:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a fűtési rendszer nincs tökéletesen ki légtelenitve

A csőben lévő kis levegő buborékok hajlatoknál neki csapósnak a cső falának,és koppannak.A csövek nagyon jól vezetik a hangot .Nagy fűtési rendszereknél bizony időt kell rá áldozni,hogy tökéletes legyen .

2020. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt hasonlóan gondolom én is,de a huppogással mi lehet a helyzet? Valami szelep lehet? A sípolás? Szintén (strang) szelep esetleg? És a távhő passzív hozzáállásával mit tudok kezdeni? Már szerintem azt hiszik direkt nótórius bejelentgető vagyok! Már a képviselővel próbálom felvenni a kapcsolatot.. A jogi útra anno azt mondták,hogy problémás! Szakértő kirendelése, annak költsége.. Persze lehet akkor hirtelen pont jó lenne! Aztán fizessem én..
2020. febr. 18. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!