Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha bevezetik a kijárási...

Ha bevezetik a kijárási tilalmat akkor hogyan költözhetek, mi lesz a házzal a számlákkal?

Figyelt kérdés
A hétvégén elvileg megkapnánk a kulcsot, de mi van akkor jogilag ha nem tudunk beköltözni? Két és hogyan terhel pl kulcs átadás előtt a közműszámlái a háznak? Ettől félek nagyon, mert mi van ha bes em tudunk már pakolni? Egyáltalán mi van ilyenkor? kissé tanácstalan vagyok márpedig sanszos hogy hétvégére lehet valami tilalom m ár, bár Isten adja hogy ne legyen... életem első kertesháza lenne erre még a végén ezt is elveszi tőlünk a sors aztán ülhetünk karanténban a lakásunkban egy halom potenciális fertőzöttel egy blokkban... :(

2020. márc. 23. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kijárási tilalom nem azt jelenti, hogy rádzárják a hét lakatot és az orrod se dughatod ki. Az azoknál van, akik betegek, és hatósági házi karanténba kényszerültek.


A kijárási tilalom azt jelentené, hogy elmész boltba, gyógyszertárba, esetleg elmész idős szülődhöz nagyszülődhöz, illetve dolgozni. Mert ugye azt is kell valakinek. Meg egyéb halaszthatatlan indok, amiről a hatóság ad ki igazolást. Na akkor lófrálhatsz kint. De ha te csak sétálni akarsz egyet, akkor nem.

2020. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor elvileg költözni lehetne? scak mert ahhot kell uyge 2-3 ember nekem minimum pár izmosabb haver és emiatt már eleve többen vagyunk ettől félek hogy ezt nem lehet majd megtenni, bár ha más nem esküszöm bútorlaponként hordanám át... terhes a feleségem ezért vagyok így beszarva mert őt féltem elvileg nem veszélyes rá a vírus de én már nem hiszek el semmit fő a biztonság. itt a lakásunkban nem vagyunk biztonságban mindenki itt ténfereg fogdossák a lenti két ajtót meg a korlátokat stb... kb átjáróház az egész. Ezért várom már azt a k... kulcsot elvileg a hét végére megtörténik, ezzel egyúttal a birtokba adás.
2020. márc. 23. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy jönne ki a lépés hogy bevezetnék mégis akkor legcélszerűbb az önkormányzatokat megkérdezni hogy ebben az esetben mi a teendő, ez a legtisztább módja a dolgoknak.
2020. márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kérdéseket feltétlen írni fogok ha sikerült beköltözni és hogy mi volt!
2020. márc. 23. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a mi paránk is. Tavaly vettünk a házat, jövő hónapban lesz kész a felújítás, és naaaagggyon mennénk. A lakás a család tulajdona, szóval kirakni nem fognak, de a franc se akar itt nyomorogni még 50 nm-en a két gyerekkel, ki tudja, meddig. Bízom benne, hogy azért ilyen dolgokat meg lehet majd oldani.
2020. márc. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most azt mondják, 8 napig nem lesz ilyesmi,

Érdemes elkezdeni előbb a költözködést.

2020. márc. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!