Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok? Győrben vagy...

Mit gondoltok? Győrben vagy Budapesten érdemes lakást venni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Győrben dolgozom.

De, nem igazán szeretem, kevés a diplomás munkalehetőség.

Budapesti barátaim, volt szaktársak úgy váltogathatják a jobbnál jobban fizető állásokat, mint más a zoknit.



Szeretnék lakást venni lassan.

Többen javasolják Győrt, de nekem nem tetszik az ötlet.

Inkább Budapesten vennék, igaz még rá ellene dobni 2 milliót az összegre.



Viszont, Budapest mindig az ország élvonalába fog tartozni, mindig jobb lesz ott az élet, mint az ország többi részén.


Győr meg egy vidéki város, amit egy német autógyár kicsit felpumpált.


2020. ápr. 8. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Győriek közül sokan a határon túlra járnak dolgozni. Nem kell ám mindent lenézni meg “vidéknek” titulálni, ami a csudajó Bp-n kívül van, ja és ezt pestiként mondom.

Na persze az se mindegy, mi a végzettséged. Egy informatikus vagy mérnök valóban megteheti, hogy váltogatja a zsíros állásokat, de ez Győrben is létezik, pláne ha még át is jár Szlovákiába, Ausztriába.

2020. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha Győrben nem boldogulsz, Pesten se fogsz.

Ne ez legyen a szempont. Beszélj egy karriertanácsadóval először. Most úgyse érdemes nagyon ugrálni

2020. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1,


nem egészen.

Győrben nagyon telített a piac, akár mérnök vagy akár nem.Kevés a lehetőség.Az IT-re ugyanez igaz.


A fizetések pedig gyengék.Kivéve, ha az Audinak dolgozol, na egyedül ott vannak "budapesti" fizetések.Viszont, lehetetlen mostanában bekerülni oda.



Amit írtam nem lenézésből írtam, hanem csupán összehasonlításként, Budapesten mindig több lehetőség lesz, mindig jobban lesznek a fizetések, mint Győrben.Hosszútávon jobb BP.

2020. ápr. 8. 20:22
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2,


nem azt mondom,hogy nem lehet Győrben boldogulni.

Viszont, ha váltani akarok állást, ne kelljen már hónapokig keresni.


Budapesti barátaim kb 1-másfél hónap alatt tudnak váltani és mindig jobb lesz a fizetésük.

2020. ápr. 8. 20:25
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Budapesten nem 2 millióval drágábbak a lakások, hanem pont a duplája a győrinek...
2020. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pesten vegyél. Jobban jársz.
2020. ápr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Budapesten sokkal több a lehetőség. Mind tanulás, mind munka, mind pedig kikapcsolódás terén.
2020. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a kérdésedből és a hozzászólásaidból azt érzem, hogy te ezt már eldöntötted magadban. Ne azt nézd, hogy más szerint hol lenne a jobb, hanem hogy te hol éreznéd jobban magad, ha ez a hely Budapest, akkor ott. Győr sem rossz, de Pesten nyilván több a lehetőség.
2020. ápr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Győriként én BP-n vettem lakást. Imádom Győrt, sokkal élhetőbb, mint Budapest, úgy szoktam fogalmazni, itt ugyanúgy minden megtalálható, mint Pesten, csak kicsiben. Egy ok volt, amiért Pestre költözés mellett döntöttem, hogy munka szempontjából Pesten több a lehetőség és így a fizuk is, külföldre meg nem akartam menni. Győrben csak az Audi tud olyan körülményeket és fizetést adni, mint Bp. Most úgy képzeld, hogy Bp belvárosában dolgozom egy irodaházban, ahonnan átlátsz Budára... közben meg bombáznak a cégek állásajánlatokkal..

Két árnyoldalát látom a dolgoknak: Pest élhetetlen, túlzsúfolt, nagy a tömeg. Aki nincs ehhez hozzászokva, vagy nem szereti, annak ez nem jön be. A másik amit már korábban említettek, hogy a lakásárak itt nagyon elszálltak. Győrben kb Penthouse-t veszel a belvárosban abból, amiből itt egy kis 40 m2-es lakást egy belvárosi kerületben.

Amúgy ha Győrhöz kötődsz, pályán egy óra kocsival, én kéthetente otthon bandázok haverokkal.

2020. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!