Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen épülettípusokat érdemes...

Milyen épülettípusokat érdemes kerülni Budapesten lakásvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Nem értek a dologhoz, próbálom leszűkíteni a több ezer találatot. Én eddig ilyen tipikus régi belvárosi belsőudvaros házakban laktam, amikkel nem tudom nekem volt e balszerencsém, de eddig kettőből kettőnél rohadt a ház. Egyiknél beázás, majd egyszer csak hirtelen nyáron egy egy hónapos csótányinvázió (de nagyon durva),másiknál egyelőre csak beázás egy helyen.. érdemes pl ezeket kerülni, vagy csak nekem volt balszerencsém? meg úgy akármi tanács..nagyon el vagyok veszve mert azért elég nagy döntés, és kb nem is tudom hol kezdjek neki mert még ha azt is mondom egy lakásra, hogy na ez jónak tűnik jó áron..ott van bennem, hogy valami átb.szás tuti van amit nem veszek észre.. Persze legjobb az újépítésű lenne, de abból kevés van abban a sávban amit megengedhetek magamnak és annyira nem akarom lekorlátozni.
2020. márc. 21. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Amelyiknek magas a közös költsége.

Van ez az 50-es évekbeli házközponti fűtéses, aminek a fix a fűtésköltsége, a közös költséggel együtt kell fizetni, na, az magas.


160-260/nm a jó közös költség, amit érdemes megvenni.

40-50 lakóval.


Ha kisebb, túl kicsi a pénzügyi ereje a Társasháznak egy probléma elhárításánál, ha nagyobb, akkor meg túl zajos a ház, túl sokáig tart egy egész házat érintő felújítási munkálat, pl. tetőcsere, gázcsőcsere, és ez zajos, zavaró, pl. 3+ hétig nincs gáz, vagy 1,5 hétig, ez nem mindegy.

Nézd meg, van-e a házban üzlet vagy a szemközti oldalon olyan, ami előtt gyülekeznek, hangoskodnak, mert az is zavaró lesz. Minden zaj a közös falak mentén közlekedik, mindegy, hogy 3 emeletre van tőled.

Legyen egy csöndes szoba.

2020. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"érdemes pl ezeket kerülni, vagy csak nekem volt balszerencsém"


Hát ha látod, hogy rohad a ház, mért azt választottad?

a csótányt kérdezni ekll, igen. Duna mellett szeret lenni.

VIII., VII., VII. kerben jellemzően nincsen, de kérdezni kell a lakókat.

2020. márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

".ott van bennem, hogy valami átb.szás tuti van amit nem veszek észre"


Nézd, ez, hogy "ez jónak tűnik jó áron", kb. 5%-át teszi ki annak, hogy kiválaszd.

Ez kb. annyi, mint mikor kocsit veszel, hogy szép a színe.

A lakásnak is van gépészete pl.

Sose volt saját lakásod, házad neked vagy bármelyik családtagodnak? Hány éves vagy?

2020. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
en fiatal vagyok, nekem meg nem. Csaladomnak volt mar bőven, valami segitsegef tudnak adni meg azert biztos megneznek, ha arra kerulne a sor, de nem Pesten laknak igy azert nem tudnak csettintesre ugrani. Ezt pl nem tudtam, hogy koze van a csotanyoknak a Duna kozelsegehez..az a haz a Raday utcaban volt, ugyhogy az alapjan igaz lehet.😃 Belvarosban akartam eddig lakni ott meg lenyegeben csak ilyenek vannak..hiaba van a lakas kiganézva meg esetleg meg az epulet is kicsit felujitva, belulrol szerintem rohad..ahol kost lakok az 5. keruletben pl igenyes a haz, tiszta stb, de odaig nem jutottak el, hogy a tetot felujitsak ahogy nezem..jo egyszer volt beazas, csinaltak valamit miutan szoltam, de azert ha elkoltok 30 milliot nem akarok beazast, ha lehet (mondjuk ha egy mod van ra nem kozvetlen teto alattit veszek akkor). Amugy nem nagy lakast keresek, persze jo lenne ha minel nagyobbat kapnek a penzemert, de alapvetoen jelen pillanatban csak magamnak kell, nincs harom gyerekem😃
2020. márc. 22. 02:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a Ráday utca déli szakaszán sok csótány, svábbogár, patkány van, irtani kell évente kétszer.
2020. márc. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt én se tudtam, hogy a Duna mellett nagyobb eséllyel fordulnak elő csótányok :O Soroksáron, pont a parthoz közel vettünk meg egy családi házat két hete. Most elkezdtem aggódni :/
2020. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Práter utcában is voltak :o
2020. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!