Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti laknátok ilyen helyen?

Ti laknátok ilyen helyen?

Figyelt kérdés

Egy jól karbantartott telken lévő kb. 120 négyzetméteres, 2 szintes igényes családi házról lenne szó, amely viszonylag ritkán lakott, erdős területen található.

Az ingatlanhoz vezető út aszfaltozott (igaz, helyenként kátyús), de közvilágítás nincs, a lakóház a város szélétől kb 1,5 kilométerre található.

Egy szomszéd van csupán, ő kb 200 méterre lakik a kiszemelt házunktól, a többi "szomszéd" az erdő, illetve egy elhagyatott, romos tanyasi ház található még az erdőben, az ingatlanunktól kb 150 méterre.

Nagyon szép ez az ingatlan, viszont este irtózatosan sötét van, az utcai közvilágítás hiánya miatt.


Ti meg mernétek venni ezt a házat?

Nem félnétek a betörőktől, tolvajoktól?

Hogyan védnétek meg az ingatlant?

Milyen biztonsági berendezést telepítenétek?



2020. ápr. 27. 20:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

En is ilyesmit keresnek mint amit leirtal. Otthon nem.tudom hogy mennek ezek a biztonsag vegett amit tobben is irtak.

Itt Angilaban sok ilyen van rendes kozossegek epultek ki.

En kijarkalnek surun meg nyaranta kint ejszakaznek illetve ellenoriznem a fakat.hogy jarnak e ki c.k fat.gyujteni ha minden smakkol.es.van ra keret en megvennem. De azt tudod hogy ilyen helyen csak.akkor.tudsz elni ha a magad fonoke vagy

2020. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Én Budapestről költöztem falura.

Nem erdőbe és nem faluszélre, alaptermészetem, hogy nem vagyok szomszédolós.

Mégis az eltelt 20 év alatt - igaz csak 3-szor - volt olyan esemény, amikor ha nem lett volna közelünkben ember, bizony nagyon súlyos következményei lettek volna.

És itt most nem betörésről beszélek, azt hagyjuk, az ellen lehet - úgy ahogy védekezni.

Elég csak egy példa.

Apám télen, -10 fokban, sötétben elesett az udvaron, elvesztette az eszméletét, mi meg nem voltunk otthon.

Ha a szomszéd nem veszi észre és nem intézkedik, akkor ott fagy meg reggelre.

Vagy amikor elektromos tűz miatt kigyulladt a házunk... belegondolni is szörnyű.

Karácsony éjjel is kellhet egy fájdalomcsillapító, vagy valamiben segítség, az élet produkál dolgokat.

Vidéken nagy az egymásrautaltság bizonyos helyzetekben és annak ellenére, hogy még nem jártam a szomszédaim lakásában, ők sem nálam, a viszonyunk mindegyikkel jó.

El nem tudnám képzelni, hogy mi lett volna velünk az évek alatt nélkülük és sokszor fordított esetben velük nélkülünk. És ezek fontosabbak mindennél.


És akkor még azokról nem beszéltünk, hogy mekkora probléma gyerekekkel eljutni iskolába, óvodába, állattal állatorvoshoz, vagy komolyabb baj esetén emberhez orvost, mentőt hívni, eljutni egy boltba, gyógyszertárba, takarítatlan úton télen hóban, jégen, vagy nyáron +38 fokban oda-vissza.

Szép-szép a romantika, de egy ember életében a kritikus helyzetek a döntőbbek, nem a romantika, amit egy idő után nagyon meg lehet unni, ha folyamatos kényelmetlenséggel jár.

2020. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

#12

Hát nézd, az eddigi életem során soha nem volt olyan, hogy szomszéd segített volna bármiben, cserébe elég sok kellemetlenséget éltem át miattuk.

Az meg, hogy problémás eljutni ide-oda... a faluból sokszor már eleve problémás, nem azon a plusz 1 kilométeren fog múlni.

Szerintem ezek a kényelmetlenségek még mindig elhanyagolhatóak a szomszédsághoz és a forgalomhoz képest.

2020. ápr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
58%

#13


Én leírtam, hogy mit gondolok erről, mert kérdeztek.

Te leírtad, hogy mit gondolsz erről, ugyanezért.

Te így látod, én meg úgy, nincs két egyforma élet.

Majd a Kérdező eldönti, az élet meg valamelyikünket igazolni fogja.

Nehogy már győzködjük egymást, mert úgyis reménytelen!

2020. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

#14

Eszemben se volt meggyőzni, csak azt hittem szabad hozzászólni egymáshoz, eszmecsere, stb. :(

Sajnálom, ha nem hát nem. Szép napot neked. :)

2020. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem laknék
2020. ápr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem még büntetésből is sok lenne.
2020. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekem ugyan kicsi lenne, de egy erdőszéle megfelelne.
2020. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem laknék.
2020. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek való a 'tanyasi' élet. Ha valami bedöglik azt j eséllyel neked kell megcsinálni, ha hazamész akkor aznap nem mász máshova.

Valakinek ez jó, valakinek nem. A biztonsági kérdés szerintem majdhogynem másodlagos: Bármilyen házat kirabolhatnak, a falu, vagy a város közepén is megölhetnek. Ne azért beygen egy ember házat, hogy ott kirabolják-e, hanem azért, hogy ott akar-e élni. Pl. ha iskolás gyerekek vannak akkor elég nagy logisztika őket hozni vinni, kamaszkorban se egész nap otthon akarnak dekkolni - ilyesmi.

2020. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!