Ez rossz alaprajz?

Figyelt kérdés

Rossz beosztás az ilyen?


Szintes, de nem tetőteres és tulajdonképpen nem nagy alapterületű ház. '80-as évek típusterve.


Lent garázs mellékhelyiség, konyha, és egy közepes nappali-étkező ami nem felel meg szobának, ennyi, külön szoba nincs. Fent fürdő-wc, 3 félszoba, egy szoba.


Ti laknátok ilyenben?


Azért lehet probléma, mert teljes szintes, nem félemeletesről van szó, és mindig meg kell mászni az emeletet, idős korban és teszem azt gipszben is, vagy fájó derékkal stb. is ha úgy adódik...


Esetleg, ez alkualap lehet? Végülis, első háznak jó lenne... de nem mindenki vállalja be.



Földszintes házból nagyon kevés értelmes van eladó.



2020. ápr. 29. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes, mennyire mások a prioritások az embereknél... mi spec pont ilyet kerestünk, ahol lent vannak a közös helyiségek, fent pedig a szobák, plusz egy fürdő, vécé. Szerencsére találtunk, így nálunk is az van, hogy konyha, étkező, nappali, fürdő, wc, előszoba, fent meg 3 szoba és egy fürdő vécével. Szerintem nincs ezzel semmi gond, én kimondottan szeretem, hogy a "privát részleg" így elválasztódik attól, amit pl vendégek is látnak, használnak.
2020. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi meg pont ezért építünk egy szintes házat, semmi kedvem fölöslegesen lépcsozni, ráadásul lesznek is egészségügyi gondok a kesobbiekben. A szobák meg úgy lesznek tervezve hogy a vendégek ne lássanak többet mint amennyi rájuk tartozik.
2020. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
#2, hát igen, mindenkinek magának kell tudni, hogy számára mi a kényelmesebb. Épp ezért nem fogjuk tudni megmondani a kérdezőnek, hogy neki jó-e. Eddig két válasz, két tök ellentétes vélemény.
2020. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem személy szerint tetszik ez az elrendezés, főleg úgy, hogy nincs külön lépcsőház rész, nincs feleslegesen fűtendő tér.


Viszont, ez az aggály, mint #2 is írta. Később adódhat ebből probléma. Még ha lent is lenne egy 12 m2-es szoba, akkor sem lenne sokkal több pl. a fűtés, és lehetne lent is élni. Gyerek(ek) meg fent.

2020. ápr. 29. 11:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Én biztos nem venném meg, fene akarna lépcsőzni állandóan
2020. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én gyűlölöm a "szintes" házat. Laktam 3 szintesben (alagsor /garazzsal/ + földszint + tetőtér) ezek után csak földszint.

De amit ennél is jobban utálok az a házzal egybeépített garázs.

Nem vagyunk egyformák.

2020. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

#6: Mi a baj az egybeépített garázzsal?

Tényleg érdekel, én mindenképp ilyet akarnék építeni.


#5

2020. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Zavar az épületen belül beindított jármű.

Mondhat bárki bármit, szaga van még álló helyben is. Zavar a rossz időben behordott szmötyi, hólé, sár.

2020. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért szerintem kicsit erős azon aggódni, hogy milyen lesz majd 80 évesen lépcsőzni napi 3x...


Mire idős leszel, már úgyis kirepülnek a gyerekek és nyugodtan "leköltözhetsz" a földszintre, vagy akár el is adhatod és vehetsz egy másik házat.

2020. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#8: Köszi, csak tudnám ehhez miért kellett lepontozni...


De csak, hogy legyen indok:

- Alap a normális, lehetőleg tűzgátló ajtó, és nincs szag.

- A garázs az előszobába/közlekedőbe nyílik, így nem hogy több, lényegesen kevesebb a behordott szemét, mint ha az udvaron keresztül kell az autótól eljutni a lakótérbe

2020. ápr. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!