Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most ki fog durranni az 5 éve...

Most ki fog durranni az 5 éve tartó ingatlanlufi Budapesten?

Figyelt kérdés

[link]

A cégek fizetésképtelenek, a munkanélküliség növekszik, a bérek csökkennek, válság van, várhatólag kivándorlás lesz.

Mekkora visszaesés várható az ingatlanárakban?



2020. máj. 18. 13:17
A kérdező szavazást indított:
Nem lesz visszaesés
Lesz visszaesés, de csak enyhe
Lesz visszaesés, közepesen súlyos
Az árak végül vissza fognak állni az előző mélypont árakra (azaz töredékére)
32 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már van 15%-os visszaesés.
2020. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem 15-20%-os visszaesés lesz, de 1-2 év múlva mindenki örülne, ha csak a visszaesés előtti árak lennének. A válság miatt mindennek fel fog menni az ára (már elkezdedődött, lásd zöldségek), a lakásnak és albérletnek is.
2020. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez a "minden változásra áremeléssel reagálás" a magyar kupecek pavlovi reflexe. Emlékezzetek csak a Lehel-téri hentesre a 3rugós csirkemellével. két éve húsvét előtt a zöldségesek verték fel a tojás árát is 50Ft-ra , amikor a világ végén taknyoscsirke kór terjedt.

Ugyanez van a pesti lakásokkal is. A felhők fölé verték a befektetők az árakat, majd kidobálták a portfóliójukból a "forró krumplikat"-kevésbé értéktartó ingatlanokat- nagy hasznot realizálva. A bankok hitelezési válságban voltak, ez nem jó a gazdaságnak se, hát jóárúsították a jelzáloghiteleiket állami segédlettel, +csokkal, hogy pörögjön a likviditás a gazdaságban. Tavaly nyárra maradt egy rakás eladhatatlan, vagy túlárazott ingatlan. A krönung pedig elindította a szrhömpölyt: lassult a kivitelezés az újépítéseknél, nem tudták kivitelezni az eladásokat az ebzárlat miatt, és ami a legfontosabb: több mint 120 000-en állás nélkül maradtak. Ezzel már kell kezdeni valamit a kormánynak is, és úgy néz ki, nem a jelzálog hitelezés nyomatása lesz az első dolguk.

Infláció várható, ami miatt elvileg érdemes lehet ingatlanba fektetni a megtakarítást, de a gazdasági kitettségünk és a német gazdasági jóslatok tükrében nem lepődnék meg egy olyan sarc bevezetésén, ami miatt érdemesebb lesz kötvényekbe fektetni lakások halmozása helyett.

Én azt látom, hogy vannak még olyanok, akik megengedhetik maguknak, hogy nagy önerővel, vagy kp-ra megvegyék életük otthonát, de egyre többen kivárnak a vétellel. Sokan pedig teljesen kikerülnek most a vételi helyzetből a munkanélküliségük révén, vagy csak nem mernek bevállalni 10-15M-hitelt. Ettől pedig nemigen fog emelkedni az ár.

2020. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

Valoban a kormanyon fog mulni, ket dolog elkepzelheto, az egyik h elinflaljak a penzt ezzel 1-2 evvel elodazzak a valsag sulyossagat de cserebe utanna megnagyobb pofont kap a gazdasag. A masik h ami kevesbe valoszinu h nem inflaljak tovabb a forintot es mindenfele adobol es megszoritasbol probaljak a gazdasagot megtartani, ezek kozott szerepelhet egy magasabb ingatlan ado, foleg a tobb ingatlant birtoklo emberek kozt. A masik ami szerintem nagyot uthet az ingatlan piacon a virus masodik hullama ami szinten elkerulhetetlen, hiszen lenyegeben most annyit csinalunk h vissza szoritottuk a vitust marciusi allapotokra viszont minden megszoritast kb kukaba fobtunk, ez altal en azt mondom osszel dupla annyi fertozes lesz mint most (ami nem katadztrofa) de panik hangulatot okoz majd nagyobbat mint most. Ha egy ilyen panik hangulatban talalja az orszagot a torlesztesi monatorium vege az bizony oriasi gazdasagi visszaesest josol.


Szerintem par evre el kene engedni a turizmust lezarni a hatarokat es csak a korona megallitasara oszpontositani, gazdasagilag atrendezkedni.


Vagy a masik amit tehetunk az a sved model csak ugye az meg kb 8xos halalozassal jar.

2020. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ha ez megtörténik, nem az lesz a legnagyobb gondod, hogy mennyiért vegyél ki lakást egy idegen városban, hanem az, hogy nem lesz a boltokban élelmiszer, szappan és cipőfűző, nem lesz közlekedés, áramszolgáltatás, stb., stb.
2020. máj. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2: Ezt az áresést hol látod?

Olyan áremelkedés volt Budapesten, hogy éppenhogy tudunk venni élelmiszert.

Anyukám 2 hónapja nem tud sehol megvenni gyümölcsöt, zöldséget, olyan árak vannak, szinte háromszorosára emelkedtek, 550 Ft a legolcsóbb alma, a nem szép. Hagyma ha 300 alatt van, lecsapunk rá, krumpli hónapok óta nincsen 350 alatt, cukkini, tök 900-tól fölfelé, fokhagyma 2500, paprika 2000, a legolcsóbb dolgokat mondtam.

2020. máj. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2es válaszoló vagyok. Amikor azt említettem,hogy mindennek megy fel az ára,és az áremelés elkezdedődött, akkor pontosan arra gondoltam, amit a 6os válaszoló írt: zöldség, gyümölcs. Budapesten élek. Almát 600 ft-ért vettünk a lidiben. A petrezselyemgyökér kilója 1300 ft. De a vidéken élő anyósom is hasonló árakról számol be. Lassan drágább,mint a hús. A bérleti díjak lehet,hogy visszaestek picit,de ha így emelkednek az árak, azok is vissza fognak menni. És 1 év múlva örülni fognak,ha csak a vírus előtti árak lesznek. Nemvagyok gazdasági szakértő, csak azt látom,hogy a zöldség-gyümölcs ára hihetetlenül felment. Ha így lesz a többi élelmiszerrel is, és ez továbbmegy a piac minden szegmensébe (pl:ingatlanpiac), lesz még itt olyan válság és infláció, hogy mindenki csak kapkodni fogja a fejét. Kíváncsi vagyok, merre halad tovább a gazdaság, de amit most látok boltban, piacon: jelentős áremelkedés kezdődött. Hogy meddig tart,hol áll meg,azt nem látom. De hátha idetéved egy gazdasági szakértő és megmagyarázza.
2020. máj. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ami a zöldség árakat illeti: Kedves barátaim! Még egyszer mondom: becsapnak titeket. Ahogy a 3000-es csirkemellel, anno az 50Ft-os tojással. Annyival nem ér kevesebbet a forint a tavalyi mezőgazdasági munkákhoz képest, hogy ennyire drágán adják a termést. A munkaerőt is hagyjuk, mert a román, az ukrán ugyanannyiért jön egyelni a répát, mint tavaly. Alma? Szabolcsban rárohad az őstermelőkre. Ha nem lesznek nagy jégesők, idén is rájuk fog, mert a fagyok megkímélték. De tavalyi zöldszüret a szőlőkben szintén a kupec mentalitás következménye: azért, hogy a nagy bortemelők(és kereskedők) nyereségesek lehessenek, a kicsi szerződötteknek zölden kellett lemetszeni a gyönyörű szőlő termést...

Az ingatlanlufi is hasonlóképpen fújódott fel: indokolttá vált az árkorrekció, és ezt az arányos emelkedést fújták fel a mai árakra.

2020. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 8-as! A 3000 ft-os csirkemell egyszeri kirívó eset volt,meg is kapta érte a büntetést. Azért,mert a Lehel téri piacon 1 hentes ennyiért adta a csirkemellet, nem azt jelentette, hogy a többi boltban is ennyiért kaptam. De a zöldség és gyümölcs ára országosan ment fel. Hiába mentem másik boltba, piacra, ott is hasonló árakkal találkoztam. Anyósomék nemrég jártak a nyíregyházi piacon,hogy elérhető áron vegyenek almát. Nem vettek. A legolcsóbb alma is 500 ft/kg-ja volt, hiába vettek volna nagyobb tételben. Szóval vagy annyiért veszel almát, vagy nem eszel almát. Mindennek emelkedik az ára, ami az alapélelmiszereket illeti. Szóval ezt a becsapás dumát hagyjuk.
2020. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7: Ja, értem, egy szót félreolvastam.

Egyezünk.

2020. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!