Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan a legolcsóbb megoldani...

Hogyan a legolcsóbb megoldani a lakhatást hosszútávon?(30+ év)

Figyelt kérdés
Nyilván azt ne számoljuk hogy élhetetlen környezetet választ az ember, pl az erőforrások utcájába.

2020. máj. 24. 14:35
A kérdező szavazást indított:
Belváros/megyeszékhely szivében levő garzonlakás
Megyeszékhely kevesebb mint 30 km-es vonzáskörzetében levő ingatlan
Albérlet
Egyéb(leírom)
14 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kiindulóheyzettől függ. Családtagjaid kik? Most hol laksz? Hány éves vagy? Mész-e állásba, illetve milyen bevételeid lesznek és az mikor?

Mi most az ingatlanhelyzet a családban?

Mit fogsz örökölni?

2020. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Örökölni nagyon sokára fogok, addigra már 65-70 éves leszek, szóval igazából számomra nem létezik.


Nem tervezek kapcsolatot, szüleimmel élek.

Van biztos állásom, de sose lesz túl jó fizető, nyilván oda költöznék ahol lenne munka, de jelenleg max nettó 250 et érnék el.

Idősödöm 30 leszek, egyenlőre még csak tervezem hogy mi legyen majd.

2020. máj. 24. 16:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem élnek már a nagyszüleid?

A már meghalt felmenők ingatlanjaival mi lett?

És hány nm jut rád a családi ingatlanvagyonból most?

És HOL van(nak) a meglévő ingatlan(ok), milyen piaci értéket képvisel négyzetmétere?

2020. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Sereg - szolgalati lakas/misszio - sajat lakas 3-5 even belul.
2020. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Élnek a nagyszüleim mindegyik(!!)

Pár hónapja kerültek be egy idősek otthonába, szüleim az örökséget pénzé tették, és újabb ingatlanba fektették maguknak BP-n.

Mi a gyerekeik nem kapunk semmit, és tulajdonképpen magunkra vagyunk utalva, szüleink nem adnak támogást azon kivül hogy ingyen lakhatunk velük.

Tehát szüleim nagyrészt ingatlan kiadásból élnek, és halálukig nem szeretnének egy forintot sem adni.

Remélem érthető azzal hogy semmi örökségem nincs, csak fél lábbal a sírban.

2020. máj. 24. 16:59
 6/14 anonim ***** válasza:

"újabb ingatlanba fektették maguknak BP-n."

Én úgy gondolom, akkor tudsz KAPNI lakást vagy jelentős segítséget a családtól ingatlanvásárláshoz idővel.

Hiszen az ingatlanvagyon az csak gyarapodni fog.

Évek alatt akár a duplájára is gyarapodhat, ha jól gazdálkodnak vele.


Ha kirepültök, szeretnék belakni a Ti lakrészeteket is?

Mert szokás ilyenkor eladni azt, ahol a gyerekek felnőttek, és egy akkorát venni maguknak, amekkora lakrészen eddig is laktak, a bevételi többletet pedig a gyerekeknek adni.


A leggyorsabb ingatlanszerzési mód különben pesztrálni egy idős nénit vagy bácsit, akivel örökösödési szerződést kötsz.

Ha van türelmed hozzájuk és gusztusod egy idegen idős ember lelakott piszkos lakásához. Az azért egy külön műfaj.

De lehet így akár 10-15 éven belül 3-4 lakást is szerezni, nem kicsit, nem kis értékű kégliket.

2020. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"szüleim az örökséget pénzé tették"

A még élő nagyszüleid ingatlanát eladták?...

Mert az még nem örökség... A haláluk után lesz az.

2020. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6-os

Nem érted,magának való emberek a szüleink, soha senkinek nem adnak, még saját gyereküknek sem.

Egyértelműen ki lett jelentve hogy magunkra vagyunk utalva.

Egyik testvérem már megoldotta hogy egy öregember szeretője lett aki gazdag, és annak a házába költözött.

De nekem ilyesmihez gusztusom nincs, és ahhoz sem amit te írtál.


Ha mindannyian kirepültünk, akkor sem fogják a házat eladni. Hanem amig bírnak addig 2-en maradnak egyedül a nagy házba, ha már nem bírnak akkor eladják és annak árából vesznek magunknak Budapesten még egy lakást.


A húgomnak van komolyabb kapcsolata és mondták házasság esetén majd oda ajándékozzák neki a régi használt könyvespolcot, meg szekrényt ez lesz az ő ajándékuk.


Tehát értsd meg hogy nekik egyfajta kényszer hogy gyüjtik a pénzt és nem adnak.

Sokan nem tudják felfogni környezetünkbe, de ez van proli agyu szülök.

"Majd ha meghaltunk", kicsit hasonlítanak a wall stretti boszorkányhoz, mindenből olcsó minden sporolnak, nincsenek barátaik, nem járnak el sehova és az a öröm nekik hogy újabb és újabb lakást vesznek adnak ki, több bevétel amit újra befektetnek.

Érted, addigra már 60 felett leszek, teljességel lényegtelen nekem mit kapok életem alkonyán. Addigra nekem már rég meg kell oldanom lakhatást.

2020. máj. 24. 17:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor vagy meghúzod magad náluk vagy keresel egy pénzes partnert vagy szerzel valamilyen jól fizető végzettséget majd munkát és önerőből boldogulsz esetleg elhúzol külföldre szerencsét próbálni. Az én helyzetem is hasonló, nem ennyire extrém, de tudnék mesélni.
2020. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Jól írja, kb. ezek a lehetőségeid.
2020. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!