Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új ház vásárlásakor , Elműhöz...

Új ház vásárlásakor , Elműhöz a villanyora atirasahoz kell-e birtokba adasi papír (amin szerepel a villanyora allasa ,dátum ) vagy elég az adásvételi szerződést vinni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 25. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
kell az óraállásokról jegyzőönyv, legalábbis pár éve még raaszkodtak hozzá
2020. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Adás vételi kell,és minkét fél. Az óráról fénykép.Így azonnal lehet a fogyasztást is kiegyenlíteni. A szolgáltató embere majd később megy a helyszínre.Minden plombát le kell fényképezni,hogy sértetlenek. Az EON nál ez így megy .
2020. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell. Birtokba adási jegyzőkönyv azért kell az adás-vételi szerződés mellé mert azzal igazolod,hogy melyik napon vetted birtokba az ingatlant.Az adásvételi szerződés ezt napra nem törvényszerűen tartalmazza.


Mi fotóztunk is, de az nem kellett. Fogyasztásmérő száma- óraállás. Adásvételivel pedig az előző tulajdonost igazolod.


Mivel nekem haszonélvezeti jog került a lakásra nyilatkoznom kellett ahhoz,hogy hozzájárulok a tulajdonos részére történő átíráshoz, mert akár én is lakhattam volna ott.

Ezt azt hiszem a Nemzeti Díjbeszedő kérte csak.

2020. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kell átadás-átvételi jegyzőkönyv. Legjobb, ha letöltöd az Elmű honlapjáról a nyomtatványukat.
2020. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na és tulajdoni lap kell-e? mert a birtokba adás megvolt, de a földhivatal még nem küldte az értesítést, hogy bejegyezték a tulajdonos váltást.
2020. jún. 3. 08:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra ne várj, nem fogják kérni. A Földhivatal nem kapkodja el :(.
2020. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!