Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nézegessek tovább lakásokat?

Nézegessek tovább lakásokat?

Figyelt kérdés

Igazából nemrég szálltam rá a témára és végignéztem a 80 lakás és 110 ház hirdetést, ami van a városban. A pénzem sok ahhoz, hogy lakótelepit vegyek, de kevés ahhoz, hogy házat vegyek (nálunk valamiért az utóbbi irreálisan drága, más városokkal összehasonlítva!!). Ingatlanossal is és magam is átrágtam az összeset, megnéztem 10-et, ami esélyes volt (90% eleve kuka, mert vagy méregdrága, vagy vályog vagy a legrosszabb panel), a maradékból találtam kettőt, amit szívesen megvennék.

Az egyik egy modern lakás, a másik egy tégla lakótelepi. Utóbbi persze olcsóbb.

Mindenki le akar beszélni, mondván nem lehet beleugrani, várjak, sokáig kell azokat nézegetni... ők évekig nézegették.

Szerintem ez azért lehetett, mert nem volt pénzük és csak lakást a házért cserével ment! Nem hiszem, hogy evidens, hogy nekem is sokáig kell nézegetnem. Ha erre van pénzem, akkor ebből kell választanom, ráadásul mindkettőt a kategóriájában nagyon jó áron kapnám meg, milliókkal kevesebbért, mint amit egyesek elkérnek!

Szerintetek tényleg hagyjam ezeket elmenni, mondván úgyis lesz majd megint 200-ból 2 jó , csak ki kell várni?

Ti várnátok, merthogy még csak nemrég kezdtem nézegetni?



2020. máj. 25. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem nézegettem évekig lakást vásárlás előtt. A legutóbbi alkalommal kb 5-öt néztem meg 1 hónap alatt.
2020. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy tetszik, megfogott téged valamiért és szívesen élnél ott, akkor én nem várnék. Nem törvényszerű az, hogy éveket kelljen várni, inkább örülj neki, hogy ilyen hamar sikerült. Arra készülj fel, hogy ha megveszed és utána is nézegetni fogod a hirdetéseket, akkor előbb-utóbb találsz majd egy még jobbat, de ezzel ne foglalkozz, mert mindig így van. Ilyen alapon életed végéig várhatnál a tökéletesre.

Ha pedig később úgy döntesz, hogy mégis máshova költöznél, akkor arra is lesz lehetőséged, vehetsz majd másikat ezt pedig eladhatod, akkor sem dől össze a világ.

Szerintem úgy a legbiztosabb, ha kitűzöl néhány alapkövetelményt, amit a lakásnak teljesítenie kell és amiből nem engedsz (pl. ha erkélyt szeretnél, de a kiszemeltedben épp nincs erkély, viszont amúgy minden klappol, akkor ne vedd meg).

Összességében szerintem vágj bele ha tetszik a lakás.

2020. máj. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Baromságnak tartom évekig nézegetni. Nem igaz, hogy pár hónap alatt nem jön valami, ami megfog. Mi is ingatlan vásárlásban vagyunk éppen. December óta nézegetjük a hirdetéseket, csak egy hónapja járunk aktívan megtekintésekre. Öt ingatlant néztünk meg eddig, és az utolsóban most valami nagyon megfogott minket. Ránéztünk és azt mondtuk igen, ebbe lehet családot tervezni, ebben fel tudunk nevelni egy gyereket. Még holnap megnézünk egyet, de nem hiszem, hogy az felül tudja majd írni ezt. Egyszerűen tudtuk hogy mi azt a házat szeretnénk (csak a holnapi már le volt előbb foglalva, így csak megnézzük azt is).
2020. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség évekig házakat, lakásokat nézni. Mármint, nincs garantálva, hogy akkor évek múlva fogsz találni olyat, ami okés. Szerintem ha az ember talál egy olyat, ami minden szempontból okés, és tetszik is neki a lakás, nem szabad habozni, mert végén elviszik azt is, aztán tényleg, kitudja, hogy mikor találsz újra egy jót. Meg amúgy nálunk is ez volt. Átnéztünk több száz hirdetést, abból maradt pár darab, ami elment. Na, azokat megnéztük élőben, kb. az összes egy tragédia volt (a képekhez és a leíráshoz képest). Aztán maradt 1. Az se perfekt, de végén megvettük, mert abból egy pár millió ráköltéssel csodát lehet faragni. Meg aztán több hónap alatt ez volt az egyetlen ingatlan, amit találtunk és okés is. Szóval azt mondom, ha nagynehezen talál az ember egy okés ingatlant, nem szabad veszni hagyni.
2020. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is évekig nézegettünk lakást, de úgy,hogy mégis legyen valami fogalmunk az árakról, helyről, állapotról, lehetőségekről.

Aztán amikor végzett a fiam a tanulmányaival és aktuálissá vált, akkor könnyebb volt döntenünk az előző tapasztalatok alapján.


Mi eleve kialakítottuk,hogy hol és milyen lakást szeretnénk, arra mennyit tudunk rászánni, esetleg meddig mehetünk el ha nagyon megfelelő. Tudtuk,hogy nem akarunk felújítandót.

Igy is kellett kompromisszumot kötni.


Mi viszont nem néztünk meg ennyi lakást, már csak azért sem mert kiszűrtük az elképzelésünknek megfelelőt, beállítottuk minden ingatlanportálon, és rátelefonáltunk a + kérdésekkel az eladóra. Csak azt néztük meg amit úgy gondoltuk,hogy megfelelő lehetne.


Értem,hogy a pénzedhez szabod a lehetőségedet. De valahol azt látom,hogy magára a lakásra, a helyre, az állapotra vonatkozóan nincs konkrét elképzelésed.

Lehet,hogy csak nem írtál erről, de én ezt fontos kérdésnek tartom.

2020. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi 1 hónapig nézegettünk hirdetéseket. Aztán egy többször visszaköszönt, ami leírás alapján nagyon szimpi volt, képek alapján nem. Rávettük magunkat, hogy felhívjuk, elmentünk megnézni és hazafelé már éreztük, hogy ez lesz a mi otthonunk. Az is lett. Nekünk is mondták, hogy nézzünk meg még többet, legyen mérlegelési lehetőség, de ez annyira megfelelt mindenféle szempontból, hogy semmi értelme nem lett volna, jó áron is jutottunk hozzá.

Én azt mondom, hogy tanácsot meg lehet hallgatni, de neked kell eldönteni a megérzéseidre is hallgatva, hogy érdemes-e még kivárni. Ha nagy megalkuvással járna, akkor várnék.

Amióta itt lakunk állandóan házakat nézegetünk. Nem azért, mert venni akarunk, nem is reális cél egyelőre. Inkább csak azért, hogy mire odakerülünk, legyen egy reális képünk, pontos elképzelésünk, hogy mit kaphatunk a pénzünkért.

2020. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Valóban nem volt pontos az elképzelésem.

Szép, újabb építésű lakást akartam. Találtam is egyet nagyon jó áron, de találtak indokot, így lebeszéltek róla.

Utána néztem felújítandó házakat, de lebeszéltek (meg is értem, mert a pénzemért csak olyat kapok, amire utána még 10-15 millió is rámenne, amim nincs, vagyis sose költöznék be...).

Utána kinéztem egy lakótelepi tégla lakást, de lebeszélnek róla, szimplán azért, mert várni kell a jobbra.

Utána alternatív megoldást akartam... a végét már tudjátok.


Szerintük biztos lesz jobb lakás vagy biztos lesz megfizethető jó ház, ha kivárok.

Utóbbit egyre jobban kétlem... egy lelakott házat ha felújít a környéken valaki, ott tart, mintha vett volna egy szépet. A tulajok el vannak tévedve.


Lényegében már kétszer minimum döntöttem volna.


Most úgy vagyok, hogy ha nem egy 10-15 éves, hanem egy picit régebbi tömbös lakást veszek, akor marad még pénzem szabad felhasználásra. Akár üzlet nyitására, autóra, újra tanulni valamit, bármire.


Tényleg szépet sikerült kinézni. Persze lehet, hogy 1-2 év és költök rá, addig is pont megfelelő.

A tulajtól gondolkodási időt kértem, ő addig is hirdeti. De egyre inkább úgy érzem, belevágok.

2020. máj. 31. 07:37
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez kimaradt.
2020. máj. 31. 07:37
 9/15 anonim ***** válasza:
A véleményeket figyelembe veheted,de a döntés a Tiéd. Ne hagyd magad se le,se rábeszélni. A Te pénzed,Te otthonod,és Neked kell magad ott jól érezni.
2020. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmi értelme más véleménye alapján várnod. Tedd azt, ahogy neked jó.
2020. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!