Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy anyukámék ne...

Mit tegyek hogy anyukámék ne nézegessék a naplómat?

Figyelt kérdés

Sosem tartották meg a tiszteletet hogy legyen magánszférám. Még akkor sem mikor este kicsit szeretek ellazulni a kádba kiengedni a bennem rejlő stresszt akkor is anya mindig be jön hogy jajj ezt itt hagytam most pisilnem kell satöbbi. A pisis témát még megértem de nem hiszem hogy halaszthatatlan probléma lenne ha legalább fél órára enyém lehetne a fürdőszoba. Szerintem nem nagy kérés. Én sem mászkálok be mikor ő(k) fürdenek.

Egyszer hétvégén csilli villi rendet raktam a szobámba és hétfőn mikor hazajöttem suliból(amikor még volt persze) majdnem hogy csak észrevétlenül fel volt túrva a szobám kutakodtak a naplóm után és bele is néztek mert az egyik lapnak a sarkát én mindig behajtom hogy tudjam hol járok és ki volt hajtva. Nem szóltam érte azóta az ágyam alá rejtem ott nem találják meg de nagyon zavaró hogy ennyire nem tartják a magánszférámat. Írjatok ötleteket légyszíves!

16/l



#napló #magánszféra #kutakodó szülők
2020. máj. 17. 15:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Alapvetően nem a naplóval van itt a baj. Egyszerűen állj oda elé, és mondd azt, hogy anya, már felnőttem/kezdek felnőni, szükségem van magánéletre.
2020. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 MalomN ***** válasza:
96%

Hat, elegge nem tisztelnek a szuleid ugy tunik.

Vagy talalj egy jo rejtekhelyet vagy ird a telefonodba a naplodat vagy ilyesmi, ahol nem tudjak megnezni.

Az, hogy ennyire nincs maganszferad 16 evesen, nem normalis dolog, annyit tudok tanacsolni hogy bird ki valahogy amig a sajat labadra nem tudsz allni el elkoltozni.

Nem szivesen mondanam hogy konfrontalodj veluk es mondd el mit erzel, mert ugyis az lenne hogy "de mi csak feltunk teged" vagy "amig az en hazamban laksz" es hasonlok, amivel csak azt ernek el hogy meg te erzed majd magad szarul.

Szoval, kitartas!!! <3

2020. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Írd bele !


Kedves Naplóm !

Jövő héten öngyilkos leszek, mert nem bírom elviselni, hogy anyám állandóan ellenőriz, beleolvas a naplómba, ami a világ legnagyobb parasztsága.


------------------


Amúgy meg vegyél neki egy naplót és add oda neki, aztán olvasgassa a saját szövegét.

2020. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi volna ha megkérnéd, hogy ne?
2020. máj. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%

Itt nem megkérni kell, hanem megszégyeníteni, de nagyon.

Ez olyan mint a levéltitok.

2020. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Írd a naplót gépen és jelszóval védesd le, akkor nem fogják tudni elolvasni
2020. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Utolsóval értek egyet, haladj a korral és írj digitális naplót, azt le tudod védeni jelszóval.
2020. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg írd ilyen kapcsos, lelakatolható könyvbe.

Amúgy megértelek, az én gyerek és tinikorom us így telt el. Nálunk se lehetett nyugodtan pisilni se, mert amint elment az ember vécére, anyukámnak rögtön kellett onnan valami.

2020. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Metionin ***** válasza:
100%
Közöld vele, hogy bunkóság amit csinál és ezután írd a naplót olyan nyelven amit nem ért vagy pedig találj ki rá titkosírást. Anno az enyém is ezt csinálta, erre elégettem a régit és elkezdtem egy új naplót, németül. Anyám leszaggatta a függönyöket dühében amikor rájött hogy nem tudja elolvasni.
2020. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%
Nem hiszem ez igaz. Minden tininek okosteloja és laptopja van, abba irkálnak és nem füzetbe.
2020. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!