Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha valamilyen oknál fogva...

Ha valamilyen oknál fogva megszűnne a CSOK és a babaváró hitel, akkor az levonódna mind az ingatlanok árából?

Figyelt kérdés

Sokak szerint ettől ment fel az áruk. De ez a rendelet még maximum 10 évig tarthat, mert a Fidesz 2030-ig akar kormányozni. Addig is vagy ő maga törli el a válságra hivatkozva, vagy ha ne adj isten mégis leváltanák őket a magyarok, akkor az ellenzék azonnal eltörölné.

Akkor instant csökkennének az ingatlanárak ilyen 20 millával?



2020. jún. 13. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ott bukik meg a gondolatmeneted, hogy a Fidesz csak 2030-ig akar kormányozni. Honnan vetted ezt a baromságot?
2020. jún. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

10-15 millioval szerintem.

A Fidesz bünteti a gyerekteleneket,másodrangú állampolgárok vagyunk,bár lehet hogy további büntetö adók kerülnek bevezetésre.

2020. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Annyival biztosan nem, de egy 10-20 százalékos csökkenést el tudnék képzelni. Például egy 3 szobás ház 40 millió helyett kerülne mondjuk 35-be.
2020. jún. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azért mentek fel az árak, mert a kormány bevezette a CSOK-ot, hiszen az ingatlanárak is olyanok mint a tőzsde, kereslet-kínálat alapon mennek. Sok embernek egyből lett pénze arra, hogy albérletből, vagy a szülőktől saját otthonba menjenek, így szinte sorban álltak a vevők a lakásokért, aztán azt vitte aki többet ígért.

Ha most, vagy 10 év múlva megszűnne a CSOK, akkor a fizetőképes kereslet is jelentősen visszaesne, akinek meg akkor is lesz pénze az tud válogatni, alkudni. 10 év múlva mi lesz azt szerintem nehéz megbecsülni, hiszen a bérek és az infláció, illetve a kamatok is befolyásolják az árakat. Lehet, hogy ugyanott lesznek majd mind most.

A kamat dolog, meg nekem nagy lutri, mert most ugye alacsonyan van, de kérdés, hogy a bankok mikor emelik meg, hiszen nem érdemes betenni a pénzünket, mert nemhogy nem kamatozik, de még kevesebbet is kapunk vissza ha kivesszük. Ha emelik, akkor mennek a törlesztőrészletek is, ami megint kihatásal lehet a lakásárakra.

2020. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Ott bukik meg a gondolatmeneted, hogy a Fidesz csak 2030-ig akar kormányozni. Honnan vetted ezt a baromságot?"

Orbán Viktor mondta személyesen. Nézz utána ha érdekel.

2020. jún. 13. 13:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok Fidesz szavazó, meg szívesen le is váltanám őket, de azért remélem, hogy ez az agyon adósítjuk a fiatalokat gyerekekért művelet az ő nyakukba szakad a következő ciklusban.


Ismerősi körömből meg amit én látok kb minden 2. esetben még nincs is gyerek. És közeleg a határidő. Persze a pénzt azt jó volt felmarkolni.



Pár év múlva meg majd lehet megint adósmentést játszani. De ez az én saját véleményem. Majd meglátjuk, hogy mi lesz.



Minden esetre arra jó volt az egész, az öt százalékos áfá-val együtt, hogy a kivitelezők lenyeljék teljes mértékben ezt az összeget.

2020. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Szia


10 év alatt a jó helyen lévő ingatlanok árai megduplázódnak, ha nem megháromszorozódnak.

Ha ebből le vonod a csok - ha egyáltalán levonódik - megint egy olyan számot fogsz kapni amit nem tudsz megvenni.


Ez a logika max a vidéki ingatlanoknál hozhat érzékelhető csökkenést, ha hozz.

2020. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszűnik a CSOK, a helyét valami más fedeztető program veszi át. Rabszolgákra mindig szükség lesz.
2020. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!