Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány négyzetméteres házról...

Hány négyzetméteres házról gondoljátok,hogy kényelmes, tágas (3 gyerekkel) de még nem felesleges luxus?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

100 nm

Fürdő,konyha, nappali, 4 szoba (akár felszobák).

2020. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

5 szobásról 120-130 m2-ról gondolom, hogy 3 gyerekkel "kötelező", még csak nem is nagy.

3 szoba a 3 gyereknek,

1 szülői háló

1 nappali

2020. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
150 m2 + garázs/tároló
2020. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
120-150 nm között, 4 szoba+tágas nappali.
2020. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Igazából attól függ. Én azt mondanám, hogy azért egy 130 nm mindenképp kell, 150-160 nm már elég jó. De egyébként házvásárlás előtt állunk, és az utóbbi időben csomó házat megnéztünk, és volt közöttük olyan, ami pl. hiába 120-130 nm, még sincs olyan sok hasznos területe. Mármint, sok háznál az elrendezés vacak, pl. a házban nagyon hosszú folyosók vannak, így az elég sok nm-t lefarag a hasznos területből. Szóval ez nagyon függ a ház elrendezésétől, mert hiába nagy a ház a négyzetméter alapján, ha amúgy a helyiségek elrendezése miatt sok olyan terület marad, amit nem igazán lehet kihasználni.


Egyébként ha jól tudom, 12 nm alatt egy szoba csak félszoba. És szerintem az a kényelmes, ha mindenkinek van rendes szobája, nem csak félszoba. Szóval ebből adandóan, szerintem az a kényelmes, ha a szobák nagyobbak, szóval mondjuk 4 hálószoba összesen megvan 60 nm. Akkor 2 fürdőszoba (összesen mondjuk 12-13 nm tök okés), és akkor mondjuk még 45 nm úgy összesen a konyhára-ebédlőre-nappalira szerintem elég jó. Szóval ez így 118 nm, amire még rájön spájz, meg az ilyenek, pluszba előszobák, folyosók. Szóval na, a 130 nm így kijön kb. Szóval igen, szerintem egy ilyen elrendezésű 130 nm-es ház elég kényelmes már, csak a való életben nem olyan könnyű olyan 130 nm-es házat találni, amiben tényleg hasonló az elrendezés.

2020. jún. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsónak: igen, igazad van
2020. jún. 13. 18:02
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Egy 130nm-es kétszintesben nőttem fel. Két szoba, étkező, tágas konyha, fürdő, külön klotyó, kamra, kazánház, tároló helyiség lenn, másfél szoba, konyhává átalakított kis társalgó, fürdőszoba fenn.

Amikor gyerekek voltunk, túl nagy volt. Akkor laktuk volna be, mikor középiskolások lettünk mindhárman, de én koleszos voltam, így alig voltam otthon. Egy szoba tulajdonképpen mindig kihasználatlan volt.

Igazán most van kihasználva,mert leválasztottuk a fölső szintet, és ideköltöztem a családommal.

Ha viszont elköltöznénk, a szüleimnek már túl nagy lenne a 130nm. A felső szintre fel se mennének. És erre is gondolni kell.

Szerintem egy 5 tagú családnak egy jó elosztású 100nm-es családi ház tök kényelmes. Még akkor is fenntartható, ha a gyerekek kirepülnek, és az bizony lehet, hogy 20 év után bekövetkezik.

2020. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Az ideális szoba méret bútorozás szempontjából 3x4 m,így van elegendő hely egy nagy gardróbnak és egy 180x200 ágynak 2 éjjeli szekrénnyel, az ággyal szemben még egy komód sor is vígan elfér rajta a tv-vel. Eleinte persze 90x200 as ágy és íróasztal. 3x4=12 m2 x 4 db

Mivel sok a gyerek sok tárolóhely szükséges, így az előszobába is illene beférnie egy min 2 méter hosszú beépített gardróbnak és kb 1 méter es fogas falnak, esetleg a szekrénnyel szemben szemben a fogasnak. tehát ideálisan kb 1,8x3 = 5,5 m2

Mindenképpen kellene egy külön wc a bejárat közelében 1x1,8 ha befelé nyílik az ajtó 1x1,6, ha kifelé. 1x1,8=1,8 m2

Fürdőből 2x2,5 m2 -en már elfér egy nagy kád szembe vele a mosdó és még egy wc. Viszont ebből jobb lenne kettő, de egy is megfelel sok kompromisszummal.. 2x2x2,5=9 m2

Konyha étkező nappali ha összenyitott 35 m2 már ideális minimum.

Ezen kívül nagyon hasznos egy háztartási helység, ahol elfér a mosógép, szárítógép , indirekt tároló/bojler (mert átfolyós kazán két fürdőt egyszerre nem tud ellátni) gázkazán, esetleg szellőztető rendszer, központi porszívó. az üres helyekre természetesen jó nagy szekrények. min 2,5x4=10 m2.

velejáró probléma a közlekedő erre 6 m-t lehet matekozni, ha csak ekkor a lesz örülni kell neki.

A tetőszerkezetet nem árt padlásosra csináltatni azaz 30-35 fokosnak kell lennie.

összesen nettó: 110 m2! ennél kisebb esetén már problémákba fogtok ütközni a tárolási helyekkel. Tégla falak esetében kb +20% a külső alapterület kb 130 m2.


Persze 60 m2-en is fel lehet nevelni 3 gyereket, de a duplájával valószínűleg komfortosabb lenne.

2020. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8+

ha valaki 3 gyerekkel tervez akkor számolni kell,azzal hogy 20-30 éves koruk között kiröppennek. és a szülök ott lesznek egy nagy házban.

Egyszerű a megoldás el kell adni és kell venni egy 2 szobás 1 fürdőszobásat, ami kb nettó 60-65 m2. Ha jönnek az unokák akkor meg összehúzzák magukat egy kicsit, lehet nem kényelmes így egy karácsony, húsvét, vagy szülinap, de egy 40%-al kisebb háznak kb ugyan ennyivel kevesebb a fűtésszámlája, és a karbantartási költségei is. pl festés

Szerintem nem kell elvárni manapság a szülőktől hogy néhány közös nap miatt fenntartsanak feleslegesen hatalmas házakat.

2020. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 140 körül van, kisebbet nem ajanlanék. Kényelmes, mindenkinek van privát tere, de a nappaliban simán lehet családi filmezést csinálni vagy bármi mást.
2020. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!