Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Dr Mikó Attila ügyvéd megbízha...

Dr Mikó Attila ügyvéd megbízható ingatlan adásvételi szerződés kötéséhez?

Figyelt kérdés
Ki kötött nála szerződést? Mik a tapasztalatok? Megbízható? Szakszerű? Vélemény?
2020. jún. 15. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Bár dr. Mikó Attilát nem ismerem, de általánosságban elmondhatom, hogy egy ingatlan adásvétel nem igényel különös szaktudást.

A főbb pontokat úgyis átolvasod laikusként (kulcsátadás, kiköltözés, fizetés ütemezése, stb.), teljesen egyértelmű.


(Nyilván, ha egy milliárdos értékű ingatlanról van szó, különböző valutákban kiegyenlítve a vételárat, speciális opciókkal, akkor nem szóltam.)

2020. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerinted hány ügyvéd van az országban?
2020. jún. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerinted milyen különösebb szaktudás kell egy adásvételi megírásához?

Az ügyvédeknek általában ez a fusi pénzük, van egy előre megírt dokumentum, amibe behelyettesítik az aktuális ingatlan adatait + vevő eladó adatait, ennyi

2020. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, anyósomnak van gondja vele, mert nem ismeri. Gondoltam utána kérdezek kicsit hogy megnyugodjon
2020. jún. 16. 09:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem őt, de fel tudjátok mérni: ha nem hagyja, hogy sürgessétek, ellenben jól utánajár és kérdez dolgoknak, ha ragaszkodik a nullás igazolásokhoz, illetőleg társasház esetén az Alapító Okirathoz, elővásárlási jog-nyilatkozathoz, energetikai tanúsítványhoz... Ha pontosan és szakszerűen elkéri az igazolványokat, leellenőrzi a feleket, elmondja a szükséges dolgokat, és kérdez, kérdez, kérdez arról, hogy mit hogyan szeretnétek, miben állapodtatok meg, mi a jó a feleknek... Ha nem hagyja, hogy összecsapjátok a megállapodást, hanem megkérdezi, hogy mi marad az ingatlanban, van-e tartozék (beépített szekrény, stb.), kéri, hogy csináljatok magatoknak fotókat... akkor lelkiismeretes és jó ügyvéd. Igaz, akkor - vételártól függően - kb. 150-200.000,- Ft lesz a díja.

Ellenben, ha "50.000,- Ft-ért ráteszem a pecsétem bármilyen sablonra", akkor nem. Mindenkinek magának kell tudnia, milyet szeretne, de azt tudomásul kell venni, hogy a tényleg jó és a nagyon olcsó biztosan nem járnak együtt.

2020. jún. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó manapság 150ert csinálnak olyat, amit te 50ert írsz le
2020. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kicsoda? Én biztosan nem. Én 150-200.000,- Ft-ért csinálok olyat, amit ennyiért írtam le.

Nem ismerek olyan kollégát, aki sablonokat pecsételgetne. Tudom sajnos, hogy vannak ilyenek is (ez elég nagy baj), de az ismerőseim és én nem ezt csináljuk. Mi korrekt áron lelkiismeretesen dolgozunk. A korrekt ár alatt viszont nem éhbért értek, hanem tényleg normális, elfogadható, de nem túl olcsó árat.

Akinek ez nem tetszik, az szokott pecsételőgép zugügyvédekhez menni, aki pedig még bennünk sem bízik, mert "névtelen senkik vagyunk", az a milliós sztárügyvédekhez.

2020. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz csinalni, hogy felhivod az ugyvedi kamarát, ott megmondják, volt-e panasz ellene.
2020. jún. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ilyet nem fognak megmondani. Igencsak érdekes lenne - adatvédelemről hallottál már?

Panasz kb. mindenki ellen van. Ez pont olyan, mint ahogy itt lepontoznak meg jelentgetnek mindenkit. Ellenem egyszer azért tett egy nő panaszt, mert hogy ő egyedülálló anya, és ő olvasta a neten(! - lehet, hogy pont itt? Itt szoktak ilyen 'okosak' lenni a hozzászólók), hogy ezért nekem ingyen(!) kellene dolgoznom neki, mert ez neki jár, én viszont nem vállaltam el az ügyét ingyen. Panaszt tett a kamaránál, nyilván a kamara elhajtotta a búsba. Utána keresetet próbált beadni a bíróságra, nyilván onnan is elhajtották. Nincs is ilyen jogalap 'ingyen kellene dolgoznia, de nem dolgozik ingyen' - kb. ez volt a kereset.


Szép is lenne, ha valaki betelefonálna a kamarába, rólam kérdezne, és azt mondanák neki, hogy "igen, volt már rá panasz".


Egy kolléga ellen azért tettek panaszt, mert a földhivatal 42 nap alatt jegyezte be az adásvételüket, és szerintük biztos az ügyvéd elrontotta, és azért tart ilyen sokáig, meg biztos igazából elutasították, csak most kamuzik, stb. Megjegyzem, akkor már - és a mai napig is így van - 60 nap volt az ügyintézési határidő, és teljesen normális volt a 42 nap a bejegyzésre. A kolléga nem rontott el semmit; a kamara itt is elhajtotta a panaszost.


Ellenben azt meg lehet találni a kamara oldalán, akinek bevonták az igazolványát, mert fegyelmi- vagy etikai eljárás hatálya alatt áll.

2020. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Attila! Annyiban akkor egyetértünk, hogy a kamara telefonon elmondja,ha az adott ügyvéd bűnöző.
2020. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!