Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jelenlegi lakásunkat eladnánk...

Jelenlegi lakásunkat eladnánk és az árát beforgatnánk egy nagyobb ingatlanba. Hogyan működik ez? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Valamennyi önerővel rendelkezünk, de a teljes vételárat nem tudnánk kifizetni. Hogy működik ez a gyakorlatban, előbb eladom a jelenlegi lakásunkat aztán kezdek újat keresni. De addig amíg nem találok hol lakunk? Esetleg ilyenkor még lehet egyezni a vevővel, hogy várjon amíg nem találok lakást. Esetleg valaki járt már hasonló cipőben?
2020. júl. 5. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Eladod és megegyezel.

Általában 3 hónap a haladék, ezalatt kell másik lakhatást keresned.

Ilyen esetben vagy 3 hónap múlva fizetik ki neked a vételárat, vagy kifizetnek és bérleti díjat fizetsz az új tulajnak.


Vagy kiüríted a lakásod, bérelsz egy raktárt vagy egy bútorozatlan albit és az üres lakást mutogatod. Ennek az a veszélye, hogy akár évekig is hirdetheted és lakhatsz bérlakásban, mert nem tudni mikor kel el a tiéd.

2020. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Ami még fontos:

Ha az első opciót választod, akkor a hirdetésbe ez bele kell írni, mert akik azonnal akarnak költözni, azokkal kicseszés és időrablás, ha csak a helyszínen közlöd.

2020. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2020. júl. 5. 08:55
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen!:)
2020. júl. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
#1, ha kiköltözéskor fizetik ki, akkor hogy tud magának lakást venni, amibe költözne?
2020. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

#5

Mondjuk úgy, ahogy mindenki csinálja ilyen esetben.

Lefoglalózza és a szerződésben rögzítik a fizetési határidőt.

Ami azzal azonos +1 nap, amikor ő is megkapja a pénzt.

2020. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
#6, te azt írtad, hogy 3 hónap a költözési határidő, és birtokbaadáskor fizetnek ki.
2020. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Mit nem értesz??????


Foglalóval és szerződéssel eladod a lakásod, mondjuk januárban, de a szerződésben benne van, hogy áprilisban fizetik ki, amikor kiköltözöl.

Közben keresel magadnak lakást és ha szerencséd van, akkor találsz is, mondjuk február-márciusban. Lefoglalózod és a szerződésben a fizetési határidőre azt írjátok, amikor te is megkapod a pénzt, azaz április.

2020. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Igen, és ha ott is benne lakik a tulaj? Neki ugyan úgy keresni kell, és nem sokan mennek bele ilyenbe, hogy csak akkor legyenek kifizetve, ha kiköltöztek. Egy üres lakásnál működik amit leírtál..


Amikor én eladtam, nálam volt foglaló, rá 2-3 hétre előleg, majd utolsó hónap elején teljes átutalás.

2020. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Amikor én eladtam, nálam volt foglaló, rá 2-3 hétre előleg, majd utolsó hónap elején teljes átutalás."


És ez mennyiben változtat a lényegen?

Így is, úgyis akkor kaptad meg a teljes árat, amikor kiköltöztél.

Hogy te közben is kaptál némi pénzt, az a lényegen nem változtat,

minden csak a felek közti megállapodás kérdése.

2020. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!