Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tundám megvenni egy...

Hogy tundám megvenni egy ingatlant ha az eladó hallani se akar hitelről?

Figyelt kérdés

El lehet titkolni előle? Vagy van vmilyen áthidaló kölcsön amíg megkapom a rendes alacsony kamatozású hitelt?

50% -ot vennék fel hitelben.

Olyan megoldás is érdekel , hogy én kifizetem családi kölcsönből a teljes vételárat , majd amikor megkapom a hitelt, azt már nekem folyósítják és én visszaadom a családtagnak.

Csak nem tudom ilyen van -e?


2020. júl. 19. 17:03
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Aztán a vevőnek miért nem mindegy nem hogy örülne hogy pénzhez jut. Nagyot fog nézni mert a vevők nagy része nem kp-val megy.
2020. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem az eladót a pénz érdekli,amit vételkor leszámolnak neki.

Hogy honnal veszel pénzt, milyen módon az neki mindegy már .

2020. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod eltitkolni, mert az adásvételiben szerepel. A családi kölcsönt meg tudod oldani, de az másfajta hitel lesz (személyi kölcsön, egyéb jelzálog - kicsit rosszabb kamatozású), mert lakáshitelt vásárlásra vehetsz fel adásvételi szerződéssel, nem lehet sutyiban rokont fizetni belőle.
2020. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindegy mert a banki bírálat több hónap és van hogy meg sem kapja az ember a hitelt. Ezzel hatalmas szív az eladó, mert több hónap után ugyanúgy eladatlan az ingatlanja. Én sem fogadtam el hiteles vevőket, inkább olcsóbban adtam el az ingatlant.
2020. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha még nincs is hitelbírálatod, akkor túl sokat kellene várnia, hogy fizetőképes legyél.

Ha már lenen hitelbírálat, amit csak élesíteni kell, akkor is csak 2 hónap múlva kapná meg leghamarabb a teljes összeget.

2020. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xswerdy ***** válasza:
Felvehetsz bármilyen más hitelt. Ezek közül a legkedvezőbb a szabad felhasználású jelzáloghitel, amit felvehetsz másik ingatlanodra, vagy áthidalásképpen jöhet a családi kölcsön, és ha már a tiéd az ingatlan, akkor az újra is. Ha kisebb összegről van szó, akkor szóba jöhet személyi kölcsön is, aminek nincs jelzálog fedezete. De mindezeknek magasabb a kamata, mint a lakáshitelnek, bár az utóbbi időben több bank csökkentette a különbséget, így a szabad felhasználású jelzáloghitel már nem olyan sokkal drágább.
2020. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így csináltuk idén, nem adtuk oda hitelesnek.

Nem elvi okokból, hanem gyorsan akartuk megvenni a nagyobb lakást, így nem értünk rá 2-3 hónapot várni, mire minden papír átfut és kiutalnak minket.

Egyébként meglepődnétek mennyi készpénzes ember is jelentkezett. Így 1 hét alatt lezavaródott és már fizettük is a másik lakásba.

2020. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy működhet, ha amennyi pénzre hamar szüksége van, az kevesebb, mint a teljes vételár. És ha van annyi pénzetek, és csak az utolsó vételárrészletre kell hitelt felvenni (max. 10-20%), tehát az egyedi élethelyzetektől függ.
2020. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csok, babaváró, egyéb okosságok eleve kizárva az eladók nagy részénél, így szűrik ki a szélhámosokat. Ha megy a terelés, hogy majd ekkor meg akkor tudok fizetni azonnal meg kell szakítani a beszélgetést és elhajtani az ál-vevőt.
2020. júl. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Hát azért.... mért ne lehetne igaz, hogy valaki támogatással és hitellel vásárol?
2020. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!