Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladás részletfizetéssel....

Ház eladás részletfizetéssel. Sokan kérik az ingatlanom részletfizetéssel. Milyen buktatói lehetnek ha odaadom?

Figyelt kérdés

2020. júl. 20. 14:34
1 2
 11/18 mindentudó99 ***** válasza:
79%
9 essel értek egyet. Kis értékű ingatlannál szokas részletbe belemenni ha az ingatlan egyébként meg szinte eladhatatlan. Így mindkét fél jól jár. A vevő nem fizet banki kamatot az eladó pénzé teszi az eladhatatlan ingatlanát. Mondjuk ilyen max 4 -5 millás házakat szoktak adni venni így néha. És természetesen m8ndenre kiterjedő szerződést írni. 8smerősöm régebben 2.5 millás k8 váj9g házat vett így. 500 at lerakott többit havi 50 ezrével törlesztette.
2020. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

11-es. Rendbe is lenne ha minden úgy menne ahogy kell. A kérdésem arra vonatkozott, hogy milyen buktatója lehet ennek.

Én is adtam már el így házat egy ismerősnek ráadásul. Biztosnak látszott, hogy rendszeresen tudnak fizetni, de mégis többször előfordult, hogy elmaradtak a fizetéssel. Egyszer azért mert fát kellett venni, máskor mert lebetegedett és kellett gyógyszerre. Hogy lakoltattam volna ki őket jó szívvel?

Gondoltam olyanra is, hogy ha ki akarnám lakoltatni a vevőt, megfenyegetne esetleg engem vagy a családom.

2020. júl. 20. 18:26
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#9-es

Ne haragudj, de totális tévedésben vagy!

Mint korábban írtam, 8 oldalas szerződéssel adtam így el ingatlant, ismerem a menetét.


"1. marad az eladó nevén az ingatlan, tulajdonjog fenntartással köttök szerződést. Ez a vevő számára hordoz némi kockázatot, mert ha az eladó ellen pl. végrehajtás van (bármilyen okból), akkor vihetik a házat, hiszen még a nevén van"


Tulajdonjog fenntartásnál, részletfizetéskor, a Földhivatal széljegyzetként bejegyzi a lizingszerződést és NEM VONHATÓ VÉGREHAJTÁS ALÁ az ingatlan, viszont a havonta fizetett részletek igen.


A 2-es pontot nem is ragozom, ilyen lehetőséget csak elmebeteg csinál, akit utána jogosan vonnak gondnokság alá.

Nincs ügyvéd, aki ezt tanácsolná!

2020. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értlek Kérdező!

Ha már adtál így el házat - ismerősnek - és még így is voltak gondok, akkor hogy jut eszedbe ebbe ismét belemászni?

Nekem egy életre elég tanulság volt, soha nem csinálnám még egyszer.

Kivéve, ha egyébként totálisan eladhatatlan a ház és csak összedőlne. Mert ez esetben nincs veszítenivalód és csak egy nagyon komplett szerződéssel, kiköltözési záradékkal.

2020. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
biztos nem adnám el részletre! Ez már szinte olyan, mint havernak hitelt felvenni...
2020. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

14-es

Nincs rossz állapotban a ház csak nagyon rossz helyen van ezért szinte eladhatatlan.

2020. júl. 22. 13:27
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#16

Akkor ne kerülgessük a forró kását és nevezzük nevén a gyereket!

"Nagyon rossz környéken van" ez azt jelenti, hogy cigányok között.

Nyilván ilyen helyen csak cigány venne, tehát tőled cigány, vagy valami cigánymentalítású kéri részletre.

Őszintén szólva én ilyenekkel még készpénzzel is félnék üzletelni!


OTT és AZOKNAK Kérdező, csak kp!

2020. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

17-es.

Nagyon jól látod, de lehet, hogy kénytelen leszek odaadni részletre is mert akinek kellene nincs annyi készpénze, nekem meg nem hiányzik, hogy dolgozzak vele.

2020. júl. 22. 18:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!