Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladás részletfizetéssel....

Ház eladás részletfizetéssel. Sokan kérik az ingatlanom részletfizetéssel. Milyen buktatói lehetnek ha odaadom?

Figyelt kérdés

2020. júl. 20. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy pl fizetésképtelen lesz menet közben, én biztosan nem adnám el részletre, vegyen fel szépen hitelt ha kell neki, ha meg nem jó úgy akkor majd megveszi más!
2020. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerítésen kívül leszel és nem lesz a kezedben a vételár, a vevő meg kerítésen belül lesz és neki sem lesz a kezében a vételár.

Na ezt oldd meg törvényesen.

2020. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérik részletre, ha a banknál nem hitelképesek valamiért (BAR lista, kis jövedelem, stb)

Ha a bank nem látja biztosítva a követelését, akkor te miért jótékonykodnál (kamatmentesen!)?

Én adtam (volna) el egy szuper házat, egy cigányos falu jobb részén nem cigánynak, mert 130 km-re volt tőlem, szabadulni akartam gyorsan.

Már a 3-ik részletet nem fizették. Az volt a szerencsénk, hogy az ügyvédem nagyon jó szerződést készített és a végrehajtó annak alapján kivágta őket. De a ház romokban állt, mert "felújításba" kezdtek.

Rendbe szedtem a házat és 2 hét alatt eladtam drágábban, kp-s vevőnek.

Ne csináld, ha nem akarsz agyvérzést kapni és nem biztos, hogy neked is szerencséd lesz!

2020. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Elvileg ha közjegyzőnél csináltatok egy olyan szerződést, hogy addig nem kerül nevére a ház míg ki nincs fizetve a teljes vételár és ha belevennénk, hogy ha 3 hónapig nem fizet, bukta a pénzét, vagy ilyen nem lehet belevenni? A közjegyzői szerződés tudom azért jobb mert bírósági határozat nélkül végrehajtható, de attól tartok valami buktatója csak lehet.
2020. júl. 20. 14:54
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a jogszolgáltatás része a dolognak! Az igazság máshol van.

Ha kerítésen belül lesz, mire kirakod tud annyi kárt csinálni, hogy drága lesz a tanulópénz.

2020. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mind igaz, amit előttem írtak!

És még valami: ha fizet is rendesen a vevő minden hónapban, az a pénz már a 20.-ik törlesztő idején meglehet, hogy tizedét fogja érni, vagyis még akkor is megszívod, hiszen a törlesztő részlet sohasem infláció-követő.

2020. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Anonim. Az igaz, hogy nem infláció követő a törlesztés, de ha bankba teszem a pénzt ott sem lesz az.
2020. júl. 20. 15:08
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem szabad ekkora összeget pénzként tárolni, be kell fektetni valamibe, pl aranyba, annak az értéke csak nőni fog csökkenni sose, még ha háború lesz akkor se!
2020. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 xswerdy ***** válasza:
65%

alapvetően olyan helyen szokás, ahol kis értékűek az ingatlanok, amivel a bank nem is foglalkozik. Két lehetőség van:

1. marad az eladó nevén az ingatlan, tulajdonjog fenntartással köttök szerződést. Ez a vevő számára hordoz némi kockázatot, mert ha az eladó ellen pl. végrehajtás van (bármilyen okból), akkor vihetik a házat, hiszen még a nevén van. Persze ezen felül van olyan kockázat is, hogy nem fizetnek, de a ház az eladóé, kirakhatja a vevőt. Ha lepusztítják, akkor követelhető tőlük a kár megtérítése is.

2. a vevő nevére kerül, az eladó jelzálogjogával. Ha nem fizetnek, érvényesíthető a jelzálogjog. Itt pont fordított a kockázat, ha a vevővel szemben (akár más okból) végrehajtás van, az gond. Ugyanakkor az eladó, mint jelzálog jogosult előnyt élvez egyéb végrehajtást kérőkkel szemben.


Neked, mint eladónak az első verziót ajánlanám. És azért egy jelentős részt fizettess ki az elején, 100% részletbe ne menj bele. Ha hosszú időre adod hitelt, belevehettek kamatot is, vagy infláció követést, semmi nem tiltja.


Külföldön amúgy bevett dolog. Ha az eladónak jó egy folyamatos pénzáram az egyszeri nagy pénz helyett. A kamatot meg úgy állapítják meg, hogy az a banki betéti és hitelkamat között legyen, így mindenki jól jár.

2020. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert fizetésképtelen lesz és van akiknek nincs bejelentett munkájuk, nincs ingatlanjuk azoktól lehetetlen behajtani a tartozást.
2020. júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!