Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri egy 2500 nm-es szolgált...

Megéri egy 2500 nm-es szolgáltató övezetben lévő telket venni 1,5 millióért?

Figyelt kérdés
Összközműves, 10 ezres kis városban van elég jó helyen, ahol közvetlen a telek szomszédságában nagyobb beruházások indulnak. Amúgy is nagy multicég van a városban, amit még fejleszteni akarnak. A telken van néhány lebontandó épület. De akkor is túlzottan olcsónak tűnik. Vagy elírták az árat? A települést nem árulom el, hogy nehogy valaki lecsapjon rá. Vagy ez az ár reális, csak én tartom gyanúsan olcsónak?

2020. júl. 20. 23:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Elvileg 40%-os a beépíthetősége, és kb 1000 nm épületet lehet rá építeni, 7,5 méter ereszmagasságig. Kb 600 méterre egy horgásztó, 1,3 km-re egy termálfürdő. Megéri a tulajnak ennyiért adni?
2020. júl. 20. 23:12
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

Ez volna a reális ára egyébként, szóval amennyit el szabadna kérni egy ekkora telekért az átlagfizetésekhez mérve, az más kérdés, hogy ez olcsónak számít. Én megvenném a helyedben.

Biztos oka van ennek, pl. elakarja adni minél hamarabb. Szüksége van 1 millióra minél hamarabb. S azért írok 1 milliót, mert én pofátlan módon bepróbálkoznék 1 milliós ajánlattal!

Max. azt mondja, hogy nem és megveszed 1.5-ért vagy 1.3-ért!

Én üdülőövezetben vettem 3000m2-es telket, (szintén kisváros mellett) egy pici, de használható házzal 1 millióért akkor, amikor annak reális ára 3-3.5 millió volt, a környékben kapható ingatlanokhoz mérve. Jelenlegi ára 4-4.5 millió. A büdös életben el nem tudnám adni annyiért, de jelenleg a közelében hirdetett ingatlanok paramétereihez mérve ennyi az ára.

Úgy mentem oda, hogy ez az ár bagatell, kb. indián temető is lehetett volna alatta, akkor is megveszem, de ezt nem kell tudnia! 1.3 millióért hirdette, felajánlottam 1-et, elfogadta! Vásárlás után egy héttel már megvették volna tőlem 2M-ért.

Nyilván megéri a tulajnak ennyiért is, hisz ennyiért hirdeti.

Ha látsz benne fantáziát, akkor viszont ne gondolkodj ezen olyan sokat, csapj le rá.

2020. júl. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána, nem-e akarják kisajátítani azt a területet. Sokszor ilyen területeken kevesebbet ajánlanak a kisajátításért, mint amennyiért árulják, a végén bukhatsz rajta, az eladó meg nyer.
2020. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!