Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csinált már valaki olyat,...

Csinált már valaki olyat, hogy elment ingatlant nézni közvetítővel anélkül, hogy venni is akart volna, egyszerűen mert szeretett volna belülről látni egy adott épületet vagy lakóparkot?

Figyelt kérdés
2020. aug. 1. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már találkoztam ilyennel nem is egyszer (mint bérbeadó).

Ezeket az embereket hívják egyébként ingatlan turistáknak.

2020. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
62%
De az ilyennek mi értelme? Ezeknek az embereknek nincs jobb dolguk?
2020. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Sok értelmét én se látom. Azt se tartom egyébként elképzelhetetlennek, hogy ezek az emberek valamiféle "felderítők" egy későbbi betöréshez.

Amit én adtam ki legutóbb ingatlant az egy 2 lakásos társasház alsó szintje volt 110 négyzetméter. Meg lett csinálva a teljes lakótér, elég exkluzív felújítás történt. Jó helyen is volt, szóval simán elment 310ezer/hó-ért.

Ugye az ilyet általában a tehetősebb emberek veszik ki, nem az átlag.

Azt meg ugye nem kell részletezni, hogy ez már inkább a sznob kategória.


Aztán jöttek rá ezek az említett lakásturisták (is). Ilyen a bérlemény szempontjából teljesen érdektelen kérdésekkel bombáztak bejárásnál, mint pl.: milyen gyártótól vannak a hideg burkolatok (olasz?), a konyhapult miért hupikék színű, a fürdőben a csaptelepek miért nem tekerősek és még rengeteg ilyen hülyeség.

Talán csak elakarták hitetni velem hogy ők valami agyonművelt elit újgazdag sznobok. Persze a sok süket dumából egyből le lehet szűrni hogy semmihez sem értenek, csak az ész játszás megy.

Aztán persze akkor láttam őket utoljára.

És mint írtam, jó pár ilyen emberrel találkoztam régebben is akiknek eszük ágában sem volt kivenni az ingatlant.

Ráadásul ilyen lehetetlen időpontokban akartak jönni megnézni, vasárnap dél, szombat reggel 8 stb.



Most már azért szerencsére legtöbb esetben ki tudom szűrni ki a komoly, és ki a lakásturista.

2020. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:
80%

elvileg az ingatlanosok azt mondják, hogy azért is érdemes velük hirdetni, mert ők kiszűrik az ingatlan turistákat. Hát én ilyen kérdéseket sose kaptam, egyből kezdték az időpont egyeztetést.


Amúgy lehet betörés-felderítés is valóban az ok, de jellemzőbb szerintem:

1. neki is eladó lakása van, és hasonlókat megnéz, hogy jobban be tudja lőni az árat

2. csak szeretné látni, hogy mit adnak mondjuk fél milliárdért, vagy éppen, hogy milyen egy parasztház, amit szinte ingyen odaadnak

2020. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Igen.

Pl. Mi is.

Nem azért mentem mert nem volt semmi nézhető a tv-be, hanem azért mert kertes házra gyűjtünk ês fel akartam mérni a piaci helyzetet, hogy meddig és mennyi pénzre lesz szüksêgem.

És ami talán a legfontosabb hogy mire van lehetősêgünk.

Hiába nézem a hirdetéseket, tök megtévesztő lehet, êlőben teljesen más egy ingatlan.

Úgyhogy nem szidni a túristákat, nyilván oka van hogy nézelődnek.

2020. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
nincs nekem ilyenre időm. HA venni akarok valamit csak akkor nézem meg, ha komolyak a szándékaim
2020. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
74%

igen valóban, van 3. kategória is:

3. hosszabb távon majd ilyesmit keres, de most még olyannyira csak alapszinten tájékozódik, hogy ezt biztos nem fogja megvenni.


ebben van amúgy eladói oldalról azért potenciál, mert lehet, hogy mégis beleszeret, és előre hozza a vásárlást, összeszedi a pénzt. Úgyhogy ezt a kategóriát nem biztos, hogy ki kell szűrni.

2020. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!