Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van aki gyökeresen megváltozta...

Van aki gyökeresen megváltoztatta az életét egy költözéssel? Konkrétan arra gondolok, hogy költözött tősgyökeres tömblakás lakó családi házba vagy tősgyökeres családi házas tömblakásba?

Figyelt kérdés

Egy tömblakásban nem kell kertet gondozni, füvet nyírni, kerítést festeni, gyomlálni a kocsifelhajtót, havat lapátolni a ház előtt stb. Úgymond kényelmesebb élet, viszont általában sok emberhez kell alkalmazkodni: falon áthallatszó szomszédok, feletted zuhogó szomszédok, áthallatszódó wc-lehúzkodások, folyosóról behallatszó zajok, lakóközösség széthúzása lakógyűléseken, idióta részeges szomszédok stb.


Családi házban általában több a tennivaló, kert, gyomlálás, esetleg növénytermszetés, gyümölcsfák, dísznövények gondozása, hólapátolás, stb. Kutyatartás könnyebb, mint tömblakásban, autó saját udvaron állat stb.


Egyértelműen más életforma. Van akinek elege lett valamelyikből és nagyot változtatott?



2020. aug. 5. 03:13
A kérdező szavazást indított:
Tömblakásban laktam mindig, elégedett vagyok így.
Családi házban laktam mindig, ez így jó nekem.
Sose bírnék tömblakásba költözni, úgy érzem börtön!
Nem költöznék családi házba, túl sok a munka ott.
Tömblakásból kimenekültem családi házba. Isteni!
Tömblakásból családi házba költöztem. Megbántam,
Családi házból tömblakásba költöztem. Kényelmesebb.
Családi házból tömblakásba költöztem. Szenvedés...
Szeretnék váltani, de nem tudom megoldani.
Laktam mindegyikben, nekem tökmindegy.
39 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Én lakótelepről(Budapest) költöztem kertesbe, ez tart már egy ideje, mert már kb a 4. kertes házat váltom, nem találom a helyem...

Végül rájöttem, nem a kertes ház maga, nem a távolság, nem a ház, kert gondozása ami nekem zavaró, hanem...

Van egy tipikus alja réteg ezekben a falvakban, akiknek már a látványától is rosszul vagyok.

Nem kifejezetten az etnikumokra gondolok, sőt, velük akár mondhatnám, nincs is bajom.

Hanem ezekkel a fogatlan, mindenen vihogó, végtelenül primitív, 0 EQ-val rendelkező egyénektől, akik a főtereken, boltok előtt, kocsmák előtt gyülekeznek.

Na ezek valamiért rendszeresen betalálnak engem, biztos velem is valami baj van láthatólag.

Más mondaná, hogy nem kell velük foglalkozni, de....nem tudom. Jelenleg egy kis, 600 fős településen vagyok, utólag kiderült, gyakorlatilag az egész falu megfordult már ebben a házban, ráadásul a jelenlegi szomszédom is egy ilyen alkoholista kocsmatöltelék, aki folyton lesi, mit csinálok, meg mit lehet elkunyerálni.

2020. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Mi is Budapestről mentünk az agglomerációba. Nekünk először "csak" ikerházra telt, bár azt is nagyon szerettünk, továbbléptünk teljesen önállóba. SOHA, SEMMILYEN körülmények között nem költöznék vissza társasházba (pedig akkor azt is szerettük)
2020. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Ez néha korfüggő is. A gyerekemék most költöztek -mindketten falun éltek, kertes házban- Budapestre, társasházba. Nincs gond a szomszédokkal, csendes, de központi helyen laknak, minden elérhető távolságban van.

Egyikük se nagy kertészkedő, hétvégente viszont hazajönnek, tehát akár ezt is megtehetik.

Imádnak ott lakni, munka után pikk-pakk bevásárolnak, aztán mehetnek bárhová, bármit tenni.


Én falun élek. Ne gondolja senki,hogy itt nem lehetnek zavaróak a szomszédok.De, nagyon is. Két szomszédomban is van kutya, folyamatosan ugatnak.Szinte minden szomszédom műszakba jár, éjjel-nappal kapu nyílik.

Eladó házak is voltak már, nyakig érő gazzal.


Ha idős leszek fő célom,hogy társasházba, lehetőleg Budapestre, költözzek.

El lehet képzelni 60-70+ évesen a családi ház és környéke rendben tartását. + vidéken a bolt, orvosi ellátás se megfelelő nagyon sok helyen. A fiatalok elköltöznek, a szülők itt maradnak. Nálunk pl. nincs mezőgazdasági munkára megfizethető ember, nincs bevásárló, ápoló.

2020. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Amikor még szüleimmel laktam egy 53 nm panelünk volt, onnan a párommal egy 36 nm garzon lakásba költöztünk (1,5 km re vettük a szüleimtől), megszületett az első gyermekünk vettünk egy 70 nm házat agglomerációban, pesttől 25 km re, de csak 1 évet laktunk ott, folyton tákolni kellett +a szomszédság sem volt jó + a munkahelyre bejárás vonattal sem, és a szüleim is csak pár havonta tudtak eljönni... Vissza költöztünk az előző társasházba egy 38 nm lakásba, ahhoz vettem egy garázst, de már tavaly kicsinek éreztük, mert úton volt a második gyerek, eladtuk garázsostul és vettünk egy 54 nm panelt az első paneltől 500 m re. Szüleim már nem ott laknak, de 15 percre laknak, így bármikor át tudnak jönni. Ha költöznénk megint, panel maradhatna, de nagyobb egyel mindenképp, ugyanezen a környéken.
2020. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

En csaladi hazban nottem fel. Szerettem hogy van udvar, nem az utcan all a kocsi. A hangszigeteles nem volt a legjobb, a mellettem levo szobabol athallatszodott a horkolas de legalabb tudok erte szolni. Idegen szomszednak nem tudsz szolni. A szomszedban volt neha buli de nem volt zavaro.

Mikor megnosultem akkor tarsashazba koltoztunk. Az maga volt a remalom. Hallottam ha a szomszed nezte a tv-t, beszelgetett, szexelt, horkolt, kohogott, egy szoval minden athallatszodott.

A kocsi az utcan allt egy kozos parkoloban es mindenki oda parkol ahova akar. Tarolohely nem volt a szerszamaimnak.

Iden vettunk hazat. Vegre ismet nyugodtan alszok. Szomszedokat csak akkor hallom ha epp a hazuk elott beszelgetnek. Epitettem tarolohelyet a szerszamoknak, van kert ahol lehet grillezni, az auto sem az utcan all.

Igaz, kell fuvet nyirni de ez hetente 1ora. Felesegem gondozza a viragokat, arra nekem nincs gondom

2020. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos nagyon macerás egy családi ház.

Most is ki kellett halásznom egy falevelet az úszómedencénkből...

:)

2020. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
6-os,gondolom 80 éves vagy a 70 éves feleségeddel és mindkét gyereked évek óta külföldön :)
2020. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Én megyeszékhelyen több, mint 40 évig tömbházban laktam, utáltam nagyszülőkhöz falura járni, sok mezei hegyi munka növénytermesztés, állattartás stb. Most váltottam, szintén megyeszékhely, csak kissé közelebb a város széléhez, nyugodt, úgymond régi nyaralós-hétvégi házas övezetbe, ahol már szinte mindenhol laknak, nagy házakat húztak fel a pincék helyett. Nem kell falura kiköltözni, városban is van családi ház, van helyi buszjárat, autóval percek alatt a központban lehet lenni, egy régebbi hétvégi házat újitgatok.

Régen csak tömblakásban tudtam elképzelni, most már csak itt. Van udvar, a fűnyirás meg legalább rákényszerit hogy mozogjak, nagyon jó a levegő, igaz so kmindent kell barkácsolni, épiteni, átépíteni stb de legalább nem a közös költségben fizetem pl. a lépcsőház felújitást, meg más, primitív lakók által a közösben okozott károk javításást, meg a nem fizető lakók vízdiját stb hanem a saját házam újitgatom ebből.

Falura én sem költöztem volna, de ha városon belül megoldható, akkor ilyenre is gondoltam a kérdésnél, nem egy sertéstelep meg tyúkudvar a családi ház jelentése jelen esetben.

Jó hogy van egy kis saját udvar, lehet barkácsolni, flexelgetni, fúrni faragni :) A kutya is jól érzi magát...

Nyugodtan szavazhattok - irhattok még, érdekel ki hogyan éli meg ezeket...

2020. aug. 5. 16:33
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Én egyetemista éveim alatt éltem lakásban, amúgy kertes házban nőttem fel. Őszintén, akkoriban nekem az is megfelelt, bár néha ébredtem korán reggel trappolásra, ajtócsapkodásra, fúrásra stb., de nem zavart annyira. Volt erkély, oda kiültem néha, a kert annyira nem hiányzott.

Most, a harmincas éveimben, kisgyerekes anyukaként másképp látom. Társasházban folyton cseszegetnem kéne a játszó gyerekeimet, hogy ne futkossanak, ne hangoskodjanak, mert zavarják a szomszédokat. Ugyanakkor ha nagy nehezen elaltattam a kicsit, és valaki beb*ssza az ajtót fölöttünk, és felébreszti, tuti, hogy megölöm :D Hatalmas előny, hogy nem kell fél napokat elcsesznem a játszón, hogy a gyerekeim levegőn lehessenek, hanem elég kimenni az udvarra, közben én tudok pl. teregetni, beszaladni elindítani még egy mosást, ilyesmi. Ettől még járunk játszóra is a bandázás miatt, de akkor, amikor ráérünk, nem kötelező többórás program minden nap. Van kutyánk, cicánk, és ebbe nem szólhat bele senki. Szóval ebben az élethelyzetben már sokkal inkább előnyösnek érzem a kertes házat. Nekem magam miatt nem feltétlen kéne kert, de a gyerekeknek szuper, hogy van.

A mi kertünk ráadásul be van füvesítve, egy pici konyhakert van, ami a férjem hobbija igazából. Nincs állandó kapálás meg haszonállat, úgyhogy csak minimális pluszmunka van vele, sokkal több az előnye.

2020. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a szavazás. Nem, vagy alig érkezett szavazat arra,hogy nem költözne családi házba mert sok a munka, és szeretne váltani de nem tudja megoldani. Meggyőződésem pedig,hogy nagyon sokan vannak mindkét kategóriába tartozók.

Én is válaszoltam, korfüggővé tettem a társasház/családi ház előnyét.


Ahogy írod is kérdező, Te még aktív vagy, barkácsolsz, tevékenykedsz. Viszont láttam az idős szüleimet, majd édesapám halála után anyukámat egyedül a családi házban amihez kert is tartozik.Ott szokták meg, ahhoz ragaszkodnak, de nagyon sokan a távol élő gyerekek miatt az idősek otthonába költöznek úgy,hogy esetleg egy (városi) társasházi lakásban még elboldogulnának.Az idősnek is jót tesz a mozgás, de amikor már menni is nehezére esik elég lenne egy kis séta is, nem a kert kapálása, a leesett cserép visszarakására vagy bármi egyéb apró munkálatra segítség keresése.Negyven évesen meghalt a férjem, egyedül maradtam, a gyerekem tanult.Igen, valóban, mi is élveztük kicsi, majd nagyobbacska gyerekkel a családi ház/udvar minden előnyét. Sőt, még most is élvezem, de rengeteg munkám van benne.

2020. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!