Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van aki gyökeresen megváltozta...

Van aki gyökeresen megváltoztatta az életét egy költözéssel? Konkrétan arra gondolok, hogy költözött tősgyökeres tömblakás lakó családi házba vagy tősgyökeres családi házas tömblakásba?

Figyelt kérdés

Egy tömblakásban nem kell kertet gondozni, füvet nyírni, kerítést festeni, gyomlálni a kocsifelhajtót, havat lapátolni a ház előtt stb. Úgymond kényelmesebb élet, viszont általában sok emberhez kell alkalmazkodni: falon áthallatszó szomszédok, feletted zuhogó szomszédok, áthallatszódó wc-lehúzkodások, folyosóról behallatszó zajok, lakóközösség széthúzása lakógyűléseken, idióta részeges szomszédok stb.


Családi házban általában több a tennivaló, kert, gyomlálás, esetleg növénytermszetés, gyümölcsfák, dísznövények gondozása, hólapátolás, stb. Kutyatartás könnyebb, mint tömblakásban, autó saját udvaron állat stb.


Egyértelműen más életforma. Van akinek elege lett valamelyikből és nagyot változtatott?



2020. aug. 5. 03:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt látom, hogy a családi ház-tömbház kategóriában a legtöbben falusi ház nagy kerttel, vagy belvárosi tömbházban gondolkodnak. Én 60-as, tősgyökeres városi vagyok, udvaros, belvárosi polgári házban nőttem fel, majd laktam panelben, jelenleg belváros melletti kertvárosban élek, családi házban. A gyerekek már kirepültek, de szinte semmivel nem több a dolgunk, mint a panelben. Nincs nagy kertünk, de ebben is csak fa, fű, cserje található. Hetente egy kis könnyű fűnyíróval lenyírom a füvet, ez kb 1 óra. Felseprem a járdákat meg a térkövet. A terasz sepregetését, felmosását nem számítom, a panel erkélyét is mosni kell. Ha már nem fogom bírni, reménykedem, hogy ki tudok fizetni heti egy fűnyírást, (bár gondolom, a gyerekeim is szívesen lenyírnák majd, de nem szeretném őket terhelni). Ezzel szemben ha már nagyon öreg leszek, legalább ki tudok ülni a kertbe, hallgatom a madárcsicsergést, stb. Felénk haszonállatokat nem lehet tartani, nincs büdös, legyek, stb. Egyedül kutyánk van, de ő családi kutya, nem házőrzés céljából tartjuk. Sok ilyen környék van, ahol nincsenek lumpenek, a környék csendes, tiszta és virágos. A kényelem, a komfort bőven eléri a tömbházak szintjét, cipővel a házba nem jár be senki, a sok zöld növény miatt alig porosodnak a bútorok. Akkor miben rosszabb, vagy kényelmetlenebb?
2020. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11-es igen erre gondoltam, városban de családi ház, akár kicsi kert fűvel kis kiülési lehetőséggel... Szerintem ez az igazi... Nekem sajnos nagy területem van, kicsit időigényesebb amig kiirtom ami felesleges van rajta, de utána kb heti 1-2 óra fűnyírással le tudom...
2020. aug. 6. 17:15
 13/17 anonim ***** válasza:

Én 36 évig éltem kertes házban családdal, de már nagyon el akartam jönni onnan, mert nem szerettem a ház körüli munkákat, ráadásul szinte mindig jött valaki vendég hozzánk, ez is idegesített engem, meg kicsit ki is esett Csepel központjától.

10 éve sikerült egyedül elköltöznöm egy kispesti garzonlakásba, ami egy ideig jó is volt, aztán persze itt is jöttek a gondok, főleg a zajos szomszédok miatt, de végülis elvagyok itt, bár jobb lenne tovább állni egy nagyobb lakásba, de egyelőre még sajnos nem tudok.

Ha nem is teljesen változott meg az életem a panelban, de azért eléggé más lett, mint anno a kertesházban.

Szabadabb vagyok, nem szólnak bele többet a dolgaimba, és a lakásom sem lett átjáróház, mint anno a kertes házban, csak az jön ide, akit én szeretnék.

2020. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as válaszoló, Te inkább az együtt,-különélés előnyeit írtad le, ami átlagban nem a családi ház és társasház közötti különbségen alapul.A lényeg,hogy ott jól érzed magad és ha lesz lehetőséged bizonyára nagyobb lakásba költözöl.
2020. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Amiről írtok azért pénzkérdés is. Én is szeretnék egy jó állapotú, kiskertes családi házat, jó tömegközlekedéssel, csendes környéken. És ezt kb mennyiért tudnám megvenni?Szerintem messze nem annyiért mint egy másfél/kétszobás panelt.


Amit azért ne felejtsünk el,hogy a családi ház állagának megóvása kívülről is a tulajdonos feladata. Azért egy tetőcsere, ablakcsere, szigetelés nem kis költséggel jár.

Én pl. az idén lefestettem kb 15 méter hosszú kerítést, javíttattam a tetőt, 2X gyomirtóztattam az üres 1500 m2-es kertet, hetente/másfél hetente nyírom a füvet kb 3 órahosszát, havonta egyszer a sövényt egy teljes nap.

2020. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15-ös: igen, vitathatatlan hogy drágább egy családi ház fenntartása, de: ha megcsinálom a kerítést azt magamnak, ha bevakolom a házat azt magamnak teszem olyan színben ahogy akarom stb. Tömbházban annyira ki tudnak vetkőzni magukból az emberek ... Lakógyülésen mindenki okoskodik, gyűlölködik, normálisnak tűnő emberek elképesztően alpáriakká válnak stb.... Meg kell fizetni a közös képviselők, a ház könyvelését, lépcsőház esetleg lift stb karbantartást amik családi házban nincsenek... Ha fizetek magamnak fizessek, voltak közös költség tartozások, a többi lakónak kellett fizetni stb.
2020. aug. 6. 22:52
 17/17 A kérdező kommentje:
Tömbházban az is kényelmesebb, hogy nincs fűnyírás, hólapátolás . Elvileg. De vannak olyan tömbházak ahol nem fizetnek házmestert, a lakóknak kell takarítani, havat lapátolni stb és az antiszociálisabb elemek meg az idősek nem takarítanak amikor rajtuk a sor, ez megint feszültséget szül... Mindig vita van mit írjanak alá mit fizessenek mihez nem járulnak hozzá.... Nehéz annyi emberrel kommunikálni értelmesen. Aki járt lakógyűlésen szerintem átélte.....
2020. aug. 6. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!