Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkerti ingatlanra (nyaralór...

Zártkerti ingatlanra (nyaralóra, présházra, pincére) miért nem adnak hitelt?

Figyelt kérdés
K&H bankban voltam ott azt mondták nekem hogy nem adnak arra. Most ez mindenhol így van?
2020. aug. 9. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol így van, és azért, mert a zártkerti ingatlanok nem minősülnek lakóingatlannak, emellett külterületi ingatlant sem fogadnak el lakáshitel fedezeteként.


Ilyen típusú ingatlanra személyi kölcsön érhető el.

2020. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Tesómék sem kaptak, pedig 10 méterekre van a városhatár, maradt a személyi hitel, viszont amint kitolják a határt, onnantól dupla annyit fog érni.
2020. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen kész agyrém, csak én mondtam hogy életvitelszerűen szeretném használni meg minden, a hiteles csak bambán hallgatta a szövegelésemet.. A személyi kölcsönt inkább a kihagyom, pedig gondolkoztam rajta de inkább nem.
2020. aug. 9. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
"életvitelszerűen szeretném használni" a jegyzőt aztért kérdezd meg hogy címjegyzékben benne van az ingatlan mert ha nincs akkor a lakcímkártya nincs . ha adnának rá rendes hitelt akkor majdnem annyiba kerülne mint ami valódi lakóházként van nyilvántartva .
2020. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Előtte kellett v9lna tájékozódn8d.


Zártkerticl ingatlanra 6 nm-es szerszámoskamra építhető legálisan. Erre nyilván nem ad a bank hitelt.

2020. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Ha lakó ingatlanra kéred,és az megfelel az előirásnak,akkor a bank is ad hitelt.Neki teljesen mindegy hol építkezel.

Hisz erre majd a lakhatási engedélyt is ki kell adni,az építési hatóságnak.

Viszont ezt az építkezést nem lehet évekig elhúzni,ennek határ ideje van .

2020. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

#6: én inkább hiszek a pénzügyi szakmai oldalaknak!

[link]


"Kaphatok hitelt zártkerti ingatlanra?


Amennyiben Ön szabad felhasználású vagy lakáscélú jelzáloghitelt szeretne felvenni, ám a fedezetül bevonni kívánt ingatlan tulajdoni lap szerinti megnevezése zártkert, akkor a pénzintézetek nem fogadják el azt a hitelügylet fedezetéül.


..

..


"Hitelfelvétel esetén a bankok által elfogadható ingatlantípusok az alábbiak:

Lakás

Családi ház

Sorház

Ikerház

Üdülő

Hétvégi ház

Építési telek

Vegyes funkciójú ingatlan- Vegyes funkció alatt az üzlettel együtt lévő lakóingatlant értjük. Ilyen esetben a lakófunkciónak meg kell haladnia az 50%-ot.

Fontos tudni azt is, hogy amennyiben a fedezetként felajánlott ingatlan családi ház, ám a földhivatal szerinti megnevezése gazdasági épület, zártkert vagy gyümölcstároló, akkor nem fogadható el fedezetként."

2020. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

“a jegyzőt aztért kérdezd meg hogy címjegyzékben benne van az ingatlan mert ha nincs akkor a lakcímkártya nincs“


Ebbe spec benne vagyok, ez úgy működik, hogy ha nincs benne, akkor kérheti, hogy szeretne házszámot kapni rá, ilyenkor megnézik a földhivatali térképen, általában van a hivataloknak is, aztán felszámozzák a környéket a címrendszerben. Viszont zártkerti ingatlanba csak akkor lehet lakcímet létesíteni, ha nincs más lakhatásra alkalmas ingatlan a tulajdonában az illetőnek, mert amúgy a zártkerti ingatlan nem bejelentkezhető

2020. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as igen ezt tudom , csak a jegyzők nagy része ezt valamiért nem szereti tudni , nem szeretnek ezzel bajlódni
2020. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Régen lehetett, testvérem 2012-ben még kapott rá, nem lakáshitel, hanem szabadfelhasználású jelzálog. Aztán 2015-ben már nem adott ugyanaz a pénzintézet, és azóta sem jött ez vissza, pedig vannak nagyon komoly, szép házak külterületen, 15-20-25 millióba kerülnek, csak nehéz így eladni/venni.
2020. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!