Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen nyilatkozat szükséges...

Milyen nyilatkozat szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Meg szeretnénk vásárolni a mellettünk lévő tároló helységet, ehhez a lakók beleegyezésére van szükségünk. De milyen nyomtatvány kell ehhez? Alá kellene írniuk egy nyilatkozatot, hogy beleegyeznek vagy nem.

2020. aug. 14. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell nyomtatvány. Nem is hiszem, hogy van "Tárolóról lemondó nyilatkozat":)

Megszerkeszted és kinyomtatod.

Szerepeljen benne az összes adatod, a cím, a tároló egyértelműen beazonosítható címe, (emelet, ajtó) nagysága, a vételár és a szövegben benne legyen, hogy XY tulajdonosok hozzájárulnak a vásárlásodhoz és a lemondónyilatkozatuk nem vonható vissza.

Aláírások, cím, szig.sz.

Remélem nem hagytam ki semmit, de ezt úgyis ügyvéd fogja intézni, majd az észrevételezi, ha nem teljes.

2020. aug. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben közös tárolóról beszélünk, az azt jelenti, hogy ez egy társasház közös tároló helyisége, amely osztatlan közös tulajdonban van. Ezt a közös tároló helyiségeset abban az esetben vásárolhatod meg, ha a tulajdonosok 100 %-a beleegyezik abba, hogy a Te tulajdonodba kerüljön. Ehhez lakógyűlés összehívása szükséges, a lakógyűlésen 100 % részvételi arány szükséges, és a jelenlévők 100 %-ának beleegyezése szükséges. Az ügyvédi eljárási költség, átíratási költség stb. Téged terhel.
2020. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2

1-es vagyok.

Tökéletesen igazad van, én csak azért nem írtam le ezt, mert úgy gondoltam, hogy ezen már túlvannak.

2020. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!