Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen nyilatkozatok szükséges...

Milyen nyilatkozatok szükségesek egy weboldal készítő weboldalához?

Figyelt kérdés

Wordpress weboldalak készítésével, majd eladásával szeretnék foglalkozni, viszont az ehhez szükséges nyilatkozatok fajtáival nem teljesen vagyok tisztában.


Úgy tudom szükség van impresszumra, ahol a munkavállaló adatai, telephelye, stb szerepelnek. Ehhez kapcsolódó kérdésem: Amennyiben a munkavállaló Kft-n keresztül vállal munkát és neve nem egyezik a Kft. tulajdonosával, abban az esetben a Kft adatait illetve a munkavállaló adatait is ki kell írni? (Példa: Családi vállalkozáson belül egy családtag más területen tevékenykedik, jelen esetben weblapkészítés.)


Adatvédelmi nyilatkozat: erről vegyesen olvastam, vannak oldalak ahol nincs, vannak ahol hosszan kifejtett dokumentumok állnak rendelkezésre. Tisztában vagyok vele, hogy a GDPR óta lett szigorítva az ezzel kapcsolatos rendelkezésés találtam pár mintát is, viszont ezek nem voltak számomra biztosak. Kérlek titeket, akik otthon vannak ebben, vagy hasonlóan tevékenykednek, tájékoztassatok ezzel kapcsolatban.


Ezenkívül érdekelne, hogy van-e különbség a között ha a weboldalamon megjelenítek árakat, illetve ha csak árajánlat kérése után lesz tájékoztatva az árról a vásárló. (Ezenkívül ha témát alakítok át, a számlába a témát és az árát bele kell-e írnom.)


Ezek megléte után gondolom már csak számlát kell adni a cég adataival, a vásárló adataival, szolgáltatások leírásával séma szerint.


Diák vagyok, így a felnőtt jogi életben nem igazán vagyok még otthon. Mindennemű segítséget előre is köszönök!



2018. szept. 3. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket simán ki lehet googlizni, ami eleve elengedhetetlen bárminemű fejlesztéshez.
2018. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazad van, körbe lehet googlizni csak temérdek találat van különböző írásokkal különböző helyzetekhez. Úgy gondolom ebben a “topikban” nagy eséllyel találok olyat aki ezt már végigjárta és nem sajnálja azt a 10-15 percet amiben elmondja.
2018. szept. 3. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:
36%
#2 Gondolom te sem sajnálsz ellenjuttatást felkínálni, pl a tanácsadó nevének és honlapjának megjelenítése az impresszumban. :D
2018. szept. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!