Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek csak a kisgyermek...

Vennétek csak a kisgyermek miatt kerteshàzat pàr évre?vagy tulzàs?

Figyelt kérdés

Vàrosban dolgozunk, munkahelyhez közeli panelban élünk-albérlet.

A gyerekeknek ugy làtom messze sokat jelentene egy kertes hàz, eléggé keveset vagyunk jàtszotéren vagy programokon.

Hajlamosak "kockulni" is.


Csak vàros melletti ingatlanok érhetöek el anyagilag. Tehàt napi bejaras menne hajnalonta munkaba oviba suliba de még ügyintézés, vagy orvosok, vasarlàsok miatt is folyamat ingàzni kellene, ami engem nagyon taszit


A kertes hàz csak addig lenne, mig "ki nem növik" azaz mig van értelme a kertnek (kint jatszanak, kint sütögetnek baratokkal stb)nem is tudom, igy saccra kamaszkorig. Vagy egyetemig.ha tovabbtanulnak.


Megérné az ingazassal logisztikazassal jàro terhek miatt szivni,hogy "valodi"gyerekkoruk lehessen, vagy több bajt/ideget/feszültséget hozna, mint èlmènyt? kizarolag varosi szemmel nèzve! Mert tudom vannak falusiak akiknek ez teljesen jo, de ök bele születtek, bele vannak szokva mi meg abszolut nem.es tudom vannak panelosak akiknek meg a panel a teljesen jo..


De szoval aki bele tud gondolni a helyzetünkbe beruhàzna ilyesmibe csak a gyerekekért?


50 km kb a tàvolsag, ahol vannak olcso vagy elerhetö hàzak



#vàrosbol kiköltözés
2020. aug. 22. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Maradnék a mindenhez közeli panelben, és vennék egy hétvégi "házat", ami tavasztól őszig használható. Mifelénk úgy hívják, hogy "hegy", de valójában a város külterületi, zártkertes, magasabban fekvő szélei. Az idősebbek egy része szőlőt művel, és csak olyan viskója van, amibe be lehet húzódni. Mások jobb állapotút vesznek, általában a közepes állapotúak a panellakasok árának alig 10-edéért, 1-2 millió Ft körül kezdődnek. 1-2 szobásak is vannak, meg nagyobbak is. Újítgatjak, szépítgetik, modernizálják. Villanytűzhely, és többnyire víz van, villanybojler, fa tüzelés. Aki nem művel szőlőt, azok pázsitot ültetnek, gyümölcsfákat, kerti sütőt, pergolát, kerti felfújható medencét használnak, tavasztól őszig kijárnak hétvégente, vagy ha kedvük tartja. Nyugdíjasok kint laknak. Van, aki téliesíti. Ez nem lenne elég számotokra? Nincs elérhető tavolságra, elérhető áron felétek? Errefelé autóval kb 10 perc alatt ki lehet érni és helyijáratok is mennek naponta többször.
2020. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Csak akkor vennék telket ha nemcsak heti 2 napot lennék ott. Kertes nagyon csábító engem visszatart a sok munka vele, koltekezes, ingazas. Aki nem annyira kényelmes annak jó.
2020. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Én kertes házba költöztem emeletes társasházból.

Ha te csak a gyerekekért akarod ezt meglépni, akkor teljesen felesleges!

Nagyjából 2 hétig lesz érdekes, utána visszatér a régi rutin, a lakásban "kockulás", viszont maradnak számodra a kényelmetlenségek, plusz a kert/udvar/utca rendben tartása. Tapasztalat!

2020. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez pont olyan dolog, mint amikor a gyerek kiskutyát akar. Eleinte nagyon lelkes, nagyon érdekes, aztán minden teendő a szülőre marad, mert megunja.
2020. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A kertes ház nem olyan, hogy csak addig jó amíg kicsi a gyerek! Mert utána nem akartok kiülni a kertbe, pihenni grillezni a családdal, tesókkal haverokkal? Felnőttként is úgyanúgy fel lehet majd állítani egy medencét és ejtőzni benne, a kertgondozás meg túl van lihegve! Nekem le van füvesítve, de nem is nagy a házhoz tartozó kert, elől és hátul 10x15 méter, amit bentinessel fél óra alatt 2-3 hetente letolok. Városban lakom, suli, óvoda az utca elején. Meg van minden, orvos , kormányablak, boltok mint Tesco, Lidl, Penny, tehát nem kell egyből faluban gondolkodni. Munkábajárás is olyan, hogy a multiknak van céges busza.
2020. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha különórákra és művelődni akarnak járni, semmiképp.

Ha hozni-vinni kell őket, heti 2 is alig fér bele, ha maguk is tudnak odasétálni, 10-12 is belefér szülői közreműködés nélkül is.

Én még hétvégén kora reggel is jártam és éjjel meg színházból, házibuliból, táncházból haza.

2020. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Jarjatok programokra. Miert nem teszitek? Kimentek margitszigetre, kaja, pia, tollas, foci stb. Telen korcsolyazas vagy akármi
2020. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Napi több mint 100 kilométert autózni nincs értelme. Az legalább napi 3 óra vagy dugóban még több. Semmire se lenne időd, a kerted úgy nézne ki hogy semmi kedved sem lenne kimenni. Ráadásul ha nincs késztetésed az udvari munkákhoz mint fűnyírás, bokor metszés, virág ültetés akkor felejtsd el. Ezeket kényszerből csinálni egy rémálom.

Más gyereke is felnőtt városban.

2020. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem éri meg.


Én falun nőttem fel kertes házban.


Már gyerekként sem érdekelt az udvar, mert az utcán, a játszótéren, a foci pályán vagy az erdőben játszottam a többiekkel.


Ha nem ezt csináltam, akkor meg bent játszottam a számítógépen.


Az udvar szerintem max addig jó, amíg nem mered kiengedni a gyereket az udvarról, mert olyan kicsi és az udvaron felállított műanyag csúszdával elvan.

2020. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor elvetve a gondolat ig mindet àtolvasva.

2020. aug. 22. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!