Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz a hitelmoratórium...

Mi lesz a hitelmoratórium után az ingatlanárakkal, ha már most is mennek lefele?

Figyelt kérdés

A magyarok azok mindig az utolsó utáni pillanatban reagálnak minden bajra. Tehát egy percig se induljunk ki abból, hogy bárki is előrelátásból adná el most az ingatlanját. A magyarok akkor fogják tömegesen amikor már túl késő, amikor már árverezésre kerül a sor.

Meddig zuhanhatnak még az ingatlanárak a következő 2+ évben gondolkozva?



2020. aug. 29. 18:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%

Kb a hitelesek 60-70 szazaleka elt a torlesztesi monatoriummal, es aki olvas gazdasagi hireket az tisztaban van vele, hogy mennyire eros valsag kozeleg, ha a kovetkezo virushullam miatt is leallasok lesznek. Jopar ismerosom nem talalt allast eddig se, es szerintem lesznek meg meglepetesek.


Aki azt hiszi hogy a mostani ingatlanarak hosszu tavon tarthatoak az nincs tisztaban a magyar valosaggal, virus nelkul se ernek ennyit a lerobbant 70 100 eves lakasok, panelekrol nem is beszelve.


Jon meg ehez berlakasprogram, airbnb szabalyozas, es a csok babavaro elso hullama is lezajlott (ennek ugyan van utanpotlasa de nyilvan csak a toredeke, a friss hazasok).


2021 tavasz vegere 30szazalekos esest tippelek Budapesten orszagos szinten legalabb 20at.


Legtobbet panel lakasok teren, legkevesebbet ujepitesu lakasoknal es csaladi hazaknal.

2020. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"9: Airbnb hosszú időre kilőve, diák meg kevés van."


Nem csak hogy kevés van, de az albérlet boom is elmaradt amiatt, hogy nem merik őket kivenni addig, amíg a távoktatás ígérete ott lóg a levegőben. Mennek is lefele szépen a bérleti díjak, én nézegettem is mostanság, mert majdnem kellett bérelnem.

2020. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Egyik-másik hozzászólásban inkább vágyálmakat vélek felfedezni. Ekkora áresés csak akkor lehetséges, ha az emberek tömegesen rákényszerülnek, de szerintem ez nem így lesz. Akinek nem létszükséglet, hogy eladja, az ekkora infláció mellett inkább hagyja egyelőre üresen állni. Egy év múlva újraindulhat az airbnb is, addig pedig ki lehet húzni normál lakáskiadással, vagy akár úgy is, hogy üresen áll. Aki nem tudja emiatt fizetni a hitelét az persze kénytelen lesz eladni, de várjuk ki a végét, hogy hány ilyen lesz. Még az sem kizárt, hogy a moratóriumot meghosszabbítják.
2020. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%
Az hiányozna hogy meghosszabbításra kerüljön. Mindig csak a hitelt felvevő járnak jól.....
2020. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Egyik-másik hozzászólásban inkább vágyálmakat vélek felfedezni."


Vágyálmokat, és én is. :)

2020. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

13: A budapesti 20%-os eséssel simán egyetértek, már évek óta csak a szenvedés megy, a járvány óta meg szinte teljesen befagyott a piac. Biztos, hogy nem indul újra az airbnb, talán 2024-re közelítheti meg a tavalyi szintet. TALÁN. A tömegturizmusnak hosszú időre vége.

[link]

Ez viszont meglendítheti a kényszereladásokat is, a belvárosban már 120e kétszobás lakás bérlése, de már döglődik a hosszú távú is, gyűrűzni fog rendesen mindenfelé, főleg a panelok irányába. Nincs jelentősége a moratóriumnak, az üresen álló ingatlan nagyon viszi a pénzt.

2020. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Erdekessek keppen, hugom egyetemista, es nekik mar tavoktatas lesz, az alberlet piacon azt mondjak igy is lett 20-30 szazalek eses, es en is jelentos valtozast latok ahol figyelem, namarmost ha az egyetemistak egy resze nem kell bejarjon az megintcsak nem segit a piacon, aki hitelbol vett hosszu tavu kiadasra az most szinten szivhatja a fogat.


Megjegyzem ahol en keresek ott az ingatlan arak (eladasi) nem estek latvanyosan (egy ket jo vetel volt de gyorsan elkelt), talan csak a kinalat bovult, de ugy gondolom csak van a kiadsi es az eladas arai kozt parhuzam nekem a 30 szazalek mar beszallo lenne, azalatt egyszeruen nem eri meg nekem lepni, es szerintem en meg atlag feletti lehetosegekkel birok, mert nem kell hitelt felvegyek.

2020. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17: Várni kell, a jelenlegi árakon nagy bukta ingatlanba beszállni. Az eladói oldalról még csodavárás van, de fogy a türelem. Félreértés ne legyen, azokat nem sajnálom, akik a 2. békási paneljukat akarják eladni 40M+-ért, nem a családosokról van szó.
2020. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A jelenlegi ingatlanárakban még nem a vírusválság hatása érződik. Ennek hatását csak később látjuk meg. Akkor kiderül majd, hogy változik-e valami, vagy nem.

Én inkább azt gondolom, hogy az árak alakulása azoktól függ, akiknek befektetési célú ingatlana van és elég sok ilyen van, mert a legutóbbi válság óta sokan ingatlanba fektették a pénzüket.

Tapasztalt nagybefektetők szerint (mint pl. Buffett) a világ végérvényesen megváltozott, ami a mobilitás és a turizmus tartós visszaesését jelenti (megint Buffett a példa, aki ezért már eladta a részesedését a légitársaságokban és csökkenti az ingatlanportfólióját is). Ez a típusú válság más, mint az eddigiek, a modern korban még nem volt ilyen. Azaz a spanyolnátha igen, de az összekapcsolódott egy amúgyis elég nehéz korszakkal, az I.VH. végével.

Most nagyon úgy néz ki, hogy az ingatlanbefektetési korszak után most megint jön az alapok, részvények korszaka, sokakat csábít, hogy a jelenlegi válság ellenére is nagyot mentek a tech cégek (például Bezos megduplázta a vagyonát, a Tesla is nagyon feltört) ez pedig azzal jár majd, hogy sokan kiszállnak az ingatlanüzletből.

2020. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én fizetést választottam, ismerősöm kihasználta a lehetőséget és az így félretett pénzből autót vett.
2020. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!